Rugsėjo 9-tą dieną TV6 eteryje jau antrąjį sezoną pradeda laida „Gyvūnų manija“. Nuotaikinga ir švietėjiška laida apie gyvūnus ir gamtos pasaulį dalins naudingus patarimus gyvūnų augintojams ar norintiems įsigyti gyvūną, taip pat supažindins su išskirtinėmis veislėmis, parodys svarbiausius renginius.

 

Gyvunu manija 1 (Small)

 

Laidos vedėja Monika Juodeikaitė pasakoja, kad naujame laidos sezone kūrybinė grupė ir toliau lankysis įvairiuose renginiuose, dalyvaus paskaitose, kalbins dresuotojus, veisėjus ir savo srities profesionalus.

 

„Miestai tampa atviri keturkojams, keičiamės mes ir mūsų požiūris, taisyklės ir normos laisvėja, todėl miesto žmogui augintinis tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Anksčiau pagrindinė veikla su šunimi apsiribodavo pasivaikščiojimais ar išvykomis į gamtą, o dabar situacija keičiasi ir mes patys išbandysime bei parodysime kaip. Ar žinojote, kad su savo augintiniu galite eiti į sporto klubus, kirpyklas, knygynus? Ką jau kalbėti apie kavines, kur atsivesti savo keturkojį draugą tapo norma. Tik reikia nepamiršti, kad šeimininkai turi išmokyti savo augintinius tinkamai elgtis viešose vietose, todėl naujajame sezone ir toliau kalbėsime apie atsakingus šeimininkus, žiūrovai išgirs daug patarimų, išvys dresūros pamokų“, – žada laidos vedėja.

 

Gyvunu manija 2 (Small)

 

Kaip sako gyvūnų elgesio specialistai – nėra blogų veislių, yra tik blogi šeimininkai. Jų nuomone, galima išauklėti net ir labiausiai užsispyrusį šunį. Kad augintinis būtų paklusnus ir nesukeltų nereikalingų problemų – reikia nuolatos mokytis ir mokyti. Tą padės daryti laidos „Gyvūnų manija“ komanda.

 

Pirmoje laidoje žiūrovai išvys labai retus Ibizos šunis, kurių Lietuvoje yra vos devyni ir šiuo skaičiumi mes lenkiame kaimynus lenkus bei latvius. Tai labai sena veislė, kuri yra užfiksuota Egipto civilizacijos palikimuose – tai šuo Anubis. Veislyno „Baltas Vėjas“ savininkė Jurgita Keserauskienė teigia, kad ši veislė yra labai stiprios sveikatos, reikalaujanti mažai priežiūros ir, svarbiausia, idealiai prisitaikanti prie šeimininko. Ibizos šunys kartais painiojami su kurtais, tačiau tai ne kurtai, nors ir turi pastarajai veislei priskiriamų bruožų, pavyzdžiui, medžioklės instinktas. Dėl puikios fizinės formos ir gebėjimo persekioti grobį šie šunys dalyvauja kursingo varžybose, kurios jau kurį laiką rengiamos ir Lietuvoje.

 

Šunų sportas, pokalbis apie Ibizos šunis, apsilankymas kontaktinio zoologijos sodo atidaryme Vilniuje, įspūdžiai iš Baltijos Jaunųjų vedlių čempionato, atsakymas, kodėl nereikėtų bijoti varlių ir kitos įdomybės laidoje „Gyvūnų manija“ jau rugsėjo 9 dieną, sekmadienį, 9 val. ryto per TV6.

 

„Gyvūnų manija“ – sekmadieniais 9 val. per TV6!

 

 Nuotraukos Jurgos Urbonaitės “YOUrga Photography”