Nuolat kažkur skubančios, veiklios moterys greitai pamėgo makiažo valymo servetėles, kaip greitą, pigų ir gerą veido valymo būdą. Pastaraisiais metais tokių servetėlių pardavimai stipriai išaugo, tačiau tikrajam odos grožiui – tai nieko gero.

 

Šios servetėlės blogai nuvalo makiažą ir odos nešvarumus, o skystis, kuriuo impregnuotos servetėlės, gali sukelti odos problemų.

 

Nemažai moterų akių makiažą valo kosmetinėmis servetėlėmis, tačiau jos yra per švelnios, kad nuvalytų vandeniui atsparią kosmetiką. Odą aplink akis tenka smarkiai patrinti, kad neliktų makiažo likučių. Tai skatina senti gležną paakių odą prieš laiką.

 

Jeigu labai reikia naudoti servetėles, rinktis skirtas specialiai akių makiažui. Servetėlę priglausti prie akių kelioms sekundėms ir tik tada švelniai nuvalyti.

 

Daugelio servetėlių, skirtų makiažui valyti, sudėtyje yra alkoholio, kuris džiovina odą. Sausos, rožinės ar egzemos pažeistos odos negalima valyti tokiomis servetėlėmis, nes galimas odos būklės pablogėjimas. Jeigu kitos išeities nėra, naudoti servetėles be alkoholio ir su drėkinamosios medžiagomis. Visų svarbiausia atsiminti, kad kremuose esančios medžiagos veikia net 30 procentų geriau, jei oda prieš tai yra tinkamai nuvalyta. Deja, bet servetėlės odą nuvalo tik paviršutiniškai.

 

Turintys probleminę, į aknę linkusią odą turėtų vengti tokių servetėlių, nes šiuo atveju labai svarbu laikytis odos valymo režimo. Šluostant servetėlėmis veidą bakterijos, sukeliančios aknę, perkeliamos į kitas veido sritis. Be to, skystis, kuriuo impregnuotos servetėlės, nėra tinkamos tokiai odai prižiūrėti, todėl gali užkimšti poras bei lemti spuogų atsiradimą. Jeigu kitos išeities nėra, naudoti servetėles su salicilo rūgštimi.

 

Cheminės medžiagos, esančios servetėlių skystyje, gali sukelti alergines reakcijas. Ypač reikėtų vengti servetėlių, kurių sudėtyje yra methylisothiazolinone arba MI. Ši cheminė medžiaga gali sukelti bėrimą, pūsles ir tinimą. Manoma, kad ji gali būti viena iš pagrindinių dermatito priežasčių. Taip pat reikėtų vengti servetėlių, kuriose yra dirbtinių kvapų.