Nuo seniausių laikų Europoje, Egipte ir Azijoje šveitikliai garsėjo kaip svarbi moteriškų grožio ritualų dalis. Kartą per savaitę pažįstamos moterys rinkdavosi pirtyse, kuriose galėdavo ne tik nusiprausti, bet ir atsipalaiduoti, pasidalinti naujausiomis paskalomis. Senovės Egipto gražuolės kūną masažuodavo aliejiniais šveitikliais, todėl išlaikydavo odą švelnią ir jaunatvišką net ir nepalankiomis dykumų klimato sąlygomis. Šiandien kosmetologai taip pat rekomenduoja kartą per savaitę nušveisti odą specialiu šveitikliu, tačiau juo nereikėtų nepiktnaudžiauti.

 

Sakoma, kad šveitiklis iš maltų kavos pupelių – geriausia grožio priemonė, padedanti atsikratyti inkštirų, celiulito ir net papildomų kūno centimetrų! Be to, šią grožio priemonę visai nesunku pasigaminti namie. Tiesiog neišmeskite kavos tirščių, pavyzdžiui, likusių rytinės kavos puodelyje.

 

Šaukštelį kavos tirščių sumaišykite su šlakeliu dušo želės. Šiuo mišiniu masažuojamais judesiais ištepkite visą kūną. Po to kruopščiai nuplaukite.

 

Sausos odos savininkės turėtų pamėgti šveitiklį iš kavos tirščių ir migdolų aliejaus. Sumaišykite 50 ml migdolų aliejaus, 2 šaukštelius kavos tirščių ir 2 šaukštus medaus arba rudojo cukraus.

 

Jei kamuoja celiulitas, šaukštelį kavos tirščių sumaišykite su alyvuogių aliejumi, jūros druska ir keliais lašeliais imbierų eterinio aliejaus ir masažuojamaisiais judesiais ištrinkite odą. Po to nuplaukite.

 

Dar geresnių rezultatų sulauksite pasidarę kaukę su kavos tirščiais ir žydruoju moliu. Maždaug šaukštą žydrojo molio miltelių ir kavos tirščių sumaišyti su mineraliniu vandeniu iki tolygios masės. Turi išeiti grietinės konsistencijos tyrė. Kauke ištepti problemines kūno vietas ir apvynioti folija. Po 60 minučių nuplauti.

 

Jei oda nėra alergiška medui, šį šveitiklį galite naudoti ir veidui, ne tik kūnui. Šiek tiek šviežių kavos tirščių sumaišyti medumi ir alyvuogių aliejumi, ištepti odą ir po poros minučių nuplauti.