Photo,Of,Nice,Long,Hairdo,Optimistic,Lady,Without,Clothes,HandUžsiimdamos įprasta ryto ar vakaro rutina visuomet rūpinamės veidu. Tačiau kaklui ir iškirptės sričiai skiriame per mažai dėmesio. Šiose vietose oda itin plona, jautri žalingam aplinkos poveikiui, todėl jai būtinos kasdienės grožio procedūros.

 

Drėkinti

 

Pagrindinė gražios odos sąlyga – drėgmė. Laikui bėgant, patiriant vidinių ir išorinių pokyčių, oda praranda savybę sulaikyti drėgmę, todėl jai būtina pagalba. Kaip veido, taip ir kaklo bei dekoltė odą reikia drėkinti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Atkreipkite dėmesį, kad kremo sudėtyje būtų hialurono rūgšties, kuri tarsi užrakina drėgmę odoje. Svarbu vartoti užtektinai vandens – 2–3 l per dieną.

 

Kremu kaklą ir iškirptę tepkite tolygiais judesiais, delnais vesdamos nuo krūtinės apatinio žandikaulio link, rinkitės tik vieną kryptį – iš apačios viršaus link ir nebraukykite pirmyn atgal, nes taip rizikuojate ištampyti ploną ir jautrią odą, greičiau formuosis raukšlės.

 

Kaklo ir krūtinės sričiai itin tinka šaltas vanduo. Mat ne tik suteikia žvalumo, bet ir stangrina, jaunina odą.

 

Gebėjimui sulaikyti drėgmę ir jos nepristigti neigiamą įtaką daro žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas ir rūkymas. Norint džiaugtis gražia oda, jų reikia atsisakyti. Jei išgėrėte taurę vyno, išgerkite stiklinę vandens.

   

Maitinti

 

Anot grožio specialistų, dekoltė ir kaklo odai netinka riebūs, sunkūs kremai bei kaukės, todėl ją pamaitinti sudėtingiau nei veidą. Be to, specialių maitinamųjų kaukių rasti sudėtingiau. Jei specialių priemonių neturite, puikiai tiks natūralus šaltai spaustas aliejus. Rekomenduojama naudoti ne dažniau nei 1–2 kartus per savaitę. Rinktis tuos, kurie pasižymi nauda odai.

 

Avokadų aliejuje gausu vitaminų A ir E, kalio ir lecitino – padeda išvengti priešlaikinio senėjimo, raukšlių, pigmentinių dėmių. Simondsijų – pasižymi antioksidantiniu poveikiu. Saulėgrąžų – saugo nuo priešlaikinio senėjimo, gydo sausą odą, sergsti nuo saulės spindulių žalos. Migdolų – stipriai drėkina, gausu vitaminų A, B1, B2, B6, E, todėl tai galingas antioksidantas. Vynuogių kauliukų – saugo odą nuo degeneracijos ir ląstelių nykimo.

 

Pasirinktą aliejų sušildykite tarp delnų ir švelniai įmasažuokite. Nepagailėkite produkto. Jei po minutės viskas susigėrė, reikia daugiau. Odai pasisotinti masažuoti aliejų apie 5 min., jei jaučiamas perteklius, švelniai nuspausti popierine servetėle.

   

Masažuoti

 

Masažas skatina kraujotaką, padeda naudojamoms kosmetikos priemonėms geriau prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius ir veikti efektyviau. Kaklą ir dekoltė masažuoti švelniai, nes dažnai kaklo raumenys būna silpni, oda suglebusi. Ypač atsargiai liesti ties skydliauke, nes taip sužadinama jos hormonų veikla – gali padidėti jautrumas, atsirasti irzlumas, subjurti nuotaika. Glostykite švelniai, naudokite natūralų aliejų, kad geriau slystų. Masažuoti galima ir tepant naktinį ar dieninį kremą. Vėlgi geriausia kryptis – iš apačios į viršų. Pagurklį masažuokite abiem rankomis nuo centro po apatiniu žandikauliu, ausų link. Taip padailėja veido kontūras, o kaklas atrodo stangresnis, lieknesnis. Nebijokite šiek tiek patapšnoti, pabarbenti, tarsi pianistas per klavišus. Svarbu nepersistengti – masažas turi būti malonus. Taip pat nenaudoti keistų masažo technikų, pavyzdžiui, pažnaibymų, nes ant kaklo greitai formuojasi kraujosruvos.

   

Stebėti laikyseną

 

Kaklo raukšlelių formavimuisi nemažai įtakos turi laikysena. Ypač svarbu stebėti save dirbant. Jei 8 val. ir daugiau per dieną praleidžiate nulenkę galvą, surietę kaklą, natūralu, kad ilgainiui susidarys raukšlių. Dirbdami kompiuteriu kaskart įsitikinkite, ar ekranas yra akių lygyje. Jei žemiau – vadinasi, žiūrite palenkę galvą, ant kaklo oda susimeta raukšlelėmis. Vertėtų sėstis ant žemesnės kėdės arba pakeisti ekrano vietą. Beje, jei nuolat dirbate palenkę galvą, ne tik priekinėje kaklo srityje ryškėja raukšlės, bet ir ant sprando gali susimesti kuprelė.

 

Iškirptės odą neigiamai veikia ne tik laikysena, bet ir liemenėlė. Nemažai moterų mėgsta tokias, kurios akivaizdžiai pakelia krūtinę. Jei krūtys pakeliamos ir suspaudžiamos viena prie kitos, po kurio laiko tarp jų ima formuoti ryškesnės raukšlelės.

   

Mankštinti

 

Kai kaklo raumenys tvirti, treniruoti, ir oda atrodo gražiau. Be to, specialios mankštos padeda ištirpdyti kaklo riebaliukus, todėl jis tampa grakštesnis ir ilgesnis. Eiti į sporto klubą neprireiks – internete apstu grožio mankštelių ir veido bei kaklo jogos pamokėlių.

 

Paprasčiausi pratimai yra du. Grožio mankštų specialistai tvirtina, kad jau po mėnesio kasdienių treniruočių pastebėsite akivaizdžių pokyčių. Taigi, kaip mankštinti kaklą?

 

Uždėkite abi plaštakas tuoj po kaklu, ant raktikaulio, ir lėtai loškite galvą atgal, kol pajusite tempimą per visą jo ilgį. Grįžkite į pradinę poziciją ir pakartokite. Tokį pratimą kartoti kasdien 15–20 sykių. Antras pratimas pradedamas lygiai taip pat, bet lėtai atlošę galvą ir įtempę kaklą išlaikykite tokią padėtį, praverkite burną ir tris kartus į viršų kilstelėkite apatinį žandikaulį – turite jausti, kaip įsitempia pagurklio sritis. Šį pratimą irgi kartokite 15–20 sykių.

   

Išbandyti procedūras

 

Norint išsaugoti kaklo ir iškirptės srities jaunystę, naudinga apsilankyti grožio specialisto kabinete. Botokso injekcijos atpalaiduoja pagrindinio kaklo raumens – platizmos – įsitempimą. Tuomet raukšlės atsipalaiduoja, tampa mažiau matomos. Procedūra tikrai veiksminga, bet efektas trumpalaikis. Kartoti reikėti kas 4–6 mėnesių. Tai ir didokos išlaidos, ir dažnas susidūrimas su adatomis.

 

Siekiant sugrąžinti kaklo ir dekoltė spindesį bei stangrumą, veiksmingesnis kombinuotas procedūrų kursas, derinant hialurono rūgšties užpildus, biorevitalizaciją, mezoterapiją, PRP procedūras. Jos stimuliuoja odos atsinaujinimą.

 

Pagurklyje dažnai riebalai kaupiasi ne tik stambesniems žmonėms, todėl svorio metimas neveiksmingas. Tokiu atveju verta išbandyti specialias riebalinį sluoksnį tirpdančias procedūras, pavyzdžiui, krioterapiją arba lazerinę terapiją.

   

SPECIALISTĖS KOMENTARAS

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro

gydytoja dermatovenorologė Irina Pugačiova

 

 

Biorevitalizacija ir plazmoliftingas dažniausiai atliekami veido, dekoltė, kaklo, rankų žasto odai stangrinti ir atjauninti. Mezoterapija tradiciškai įeina į arsenalą priemonių, skirtų figūros korekcijai, kovai su celiulitu (naudojami ir kokteiliai lipolitikai).

 

Mezoterapijos, biorevitalizacijos ar PRP procedūra paprastai trunka 15–45 min. Preparatai švirkščiami negiliai, į paviršinį odos sluoksnį. Nuo skausmo naudojamas antiseptinis tepalas arba apsieinama be jo.

 

Dažniausios komplikacijos po minėtų grožio procedūrų – patinimai ir raudonis (labiausiai jie matomi po PRP), praeinantys po kelių valandų, ir nedidelės, bet gausios mėlynės dūrių vietose, kurios išnyksta per 3–5 dienas. Beje, mėlynės po procedūrų dažniausiai pastebimos rūkantiems ar tiems, kurių oda plona ir jautri. Bet kokiu atveju veiklas patariama planuoti taip, kad bent porą dienų po procedūros pavyktų būti namuose. Juolab kad kai kuriems pacientams draudžiama naudoti kremus ir tepalus, greitinančius mėlynių gijimą.