Pirmadienio pavakarę 17.35 val. laidoje „Yra, kaip yra“ – išskirtinė Tado ir Nerijaus istorija. Vyrai visai neseniai sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio, kai socialiniame tinklapyje „Facebook“ patalpino vaizdo medžiagą, kaip vairuodami automobilį vartoja alkoholinius gėrimus.

 

yky_ereliai (Small)

 

Kauniečiai laidoje pasakos, kad viskas prasidėjo nuo to, kad jiedu nusprendė nuvykti į Šilalę pasilinksminti, tačiau, neradę ten pramogų, patraukė atgal į namus. Anot vyrų, tuomet ir prasidėjo linksmybės – jie pradėjo transliuoti savo kelionę tiesiogiai, o žmonės pradėjo apie šį įvykį pranešinėti policijai.

 

Vyrai atskleis, kad važiavo ganėtinai greitai – vietomis pasiekdavo 190 kilometrų per valandą greitį. Anot vaikinų, jie norėjo kuo greičiau pasiekti Kauną, mat suprato, kad pabėgti nuo pareigūnų nepavyks, todėl norėjosi būti kuo arčiau namų.

 

yky_erelis_nerijus_ (Small)

 

Automobilį vairavęs Tadas į pareigūnų alkotesterį pripūtė 1,25 promilės. Vyras pasakos, kad teisių niekada neturėjo, o už girtumą prie vairo pagaunamas jau nebe pirmą kartą.

 

yky_erelis_tadas_ (Small)

 

Tadas taip pat atskleis, kad grįžus į namus jo „žygdarbiu“ žmona nebuvo patenkinta. Vyras pasakos, kad namuose jam teko išklausyti ilgą žmonos moralą. Tadas sako, kad automobilis, kurį vairavo, kainavo 200 eurų, bet dabar jis ketina taupyti bei nusipirkti naują automobilį ir toliau važinėti Lietuvos keliais.

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys laidoje kalbės, kad bandymas pabėgti nuo policijos jau ne kartą baigėsi tragiškai. Pastaroji nuskambėjusi istorija – sausio mėnesio pabaigoje nuo policijos Kaune sprukęs BMW rėžėsi į stulpą, o per įvykį žuvo trys žmonės.

 

Laidoje taip pat dalyvaus ir vairavimo instruktorė Edita Vasaitienė. Pasak jos, bendrai vairavimo kultūra keičiasi į gerąją pusę. Instruktorė teigs, kad jai labai dažnai tenka bendrauti su tokiais vairuotojais kaip Tadas, anot jos, tokiems žmonėms jau niekas nepadės.

 

Edita kalbės, kad prie vairo išgėrę sėsdami žmonės dažnai teigia nesitikintys, kad juos kas nors sugaus.

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 metais pareigūnai nustatė 9 tūkst. 995 atvejus, kuomet vairuotojai bandė derinti alkoholio vartojimą ir vairavimą. 2016-aisiais policija nustatė 11 tūkst. 108 su vairavimu ir alkoholio vartojimu susijusius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, t. y. per metus šis skaičius sumažėjo 10 procentų.

Visą laidą žiūrėkite šį pirmadienio vakarą 17 val. 35 min. per LNK.