Vasarą odos drėkinimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Odos priežiūros specialistai ypač rekomenduoja naudoti terminį vandenį.

 

vanduo

Ką daryti, jeigu pirkti terminį vandenį vaistinėse ir grožio prekių parduotuvėse yra per brangu? Arba tada, kai pirktiniai terminiai vandenys netinka jūsų odos tipui? Išeitis yra – pasigaminti terminio vandens patiems!

 

Kaip pasigaminti terminio vandens namie? Norint pasigaminti terminio vandens reikės buteliuko mineralinio vandens iš gero šaltinio. Kad vanduo būtų tinkamas naudoti ant veido odos, palikti buteliuką atidaryti per naktį, kad išsivadėtų burbuliukai ir druskų perteklius.

 

Iš tiesų jau tada vandenį galima supilti į buteliuką su purkštuku ir naudoti kaip drėkiklį veidui. Jeigu norite pagerinti vandenį, galite įpilti porą lašų eterinio aliejaus ir sumaišyti su puse šaukštelio druskos.

 

Įdomu: mineralinis vanduo, išgaunamas iš Gruzijos kalnų gelmių, yra tinkamesnis riebiai, užterštai odai, o vanduo iš Alpių ir Karpatų kalnų – normaliai ir sausai odai. Verta tai atsiminti, renkantis vandenį, iš kurių ruošite terminį vandenį.

 

Terminis vanduo su žolelėmis. Jeigu patinka žolelių poveikis odai, galite į namuose ruošiamą terminį vandenį įdėti šiek tiek vaistinių augalų: rožių žiedlapių, ramunėlių žiedų, peletrūnų ir net petražolių. Augalus rinktis, atsižvelgiant į odos būklę.

 

Įdėti pasirinktų augalų į mineralinį vandenį ir atšaldyti 20 valandų. Tada nukošti vandenį ir supilti į buteliuką su purkštuvu.

 

Geras patarimas: jeigu norite terminį vandenį naudoti ant makiažo, įsigykite buteliuką su labai smulkiais vandens lašeliais purškiančiu purškikliu.

 

9 priežastys, kodėl verta pradėti naudoti terminį vandenį:

 
  • Terminis vanduo pagerina natūralų odos drėkinimo procesą. Tyrimai rodo, kad jau po 7 dienų terminio vandens naudojimo, odos sausumas sumažėja 83 %. Terminis vanduo padeda, kai oda sausėja dėl oro kondicionierių, klimato pokyčių, šildymo. Jis aprūpina odą vertingais mikroelementais, kad oda atrodytų skaistesnė ir švaresnė.
 
  • Terminis vanduo turtingas antioksidantų, todėl padeda neutralizuoti laisvųjų radikalų žalą. Magnis ir manganas terminiame vandenyje padeda apsaugoti odos ląsteles nuo oksidacijos, išvengti priešlaikinio senėjimo, raukšlių.
 
  • Terminis vanduo ramina ir minkština veido odą. Reguliariai naudojant gali padėti išvengti arba panaikinti sudirginimą, raudonį, pagerinti bendrą odos būklę, sergant odos ligomis. Rekomenduojama naudoti po fizinės veiklos, nes vanduo atgaivina ir nuramina paraudusį veidą.
 
  • Po antakių ar kitų plaukelių ant veido pešiojimo taip pat rekomenduojama papurkšti veidą terminiu vandeniu: jis sumažins skausmą, padės išvengti sudirginimo ir paraudimo, veiks kaip raminamasis balzamas odai.
 
  • Terminis vanduo padeda ilgiau išsaugoti makiažą. Pabaigus dažytis, tiesiog užpurkškite šiek tiek terminio vandens ant viso veido ir palaukite, kol nudžius.
 
  • Terminis vanduo padeda valyti ir tonizuoti veidą. Ypač rekomenduojama naudoti vasarą, nes jis akimirksniu atgaivina odą. Jeigu kiekvieną vakarą nusivaliusios makiažą, odą papurkštumėte terminiu vandeniu, netrukus pastebėsite, kad oda tapo švaresnė, o veido poros mažiau matomos.
 
  • Terminis vanduo skatina odos atsinaujinimą. Pamiršus paplūdimyje pasitepti kremu nuo saulės terminis vanduo padeda nuraminti ir atkurti odą po nudegimo. Sudirginimą dar labiau nuramins šaldytuve prieš tai atvėsintas terminis vanduo.
 
  • Terminis vanduo ant veido sudaro plėvelę, kuri padeda ilgiau išsaugoti vandenį ir veidas atrodo lyg aksominis. Idealiai tinka moterims, nemėgstančioms makiažo ir norinčioms parodyti sveiką ir švytinčią veido odą.
 
  • Terminis vanduo gali būti naudojamas, siekiant pagerinti odos būklę, sergant veido rožine, egzema arba žvyneline.