Šviežios gėlės, linksmos pavasario spalvos ir velykiniai dekoro elementai padės sukurti jaukią, švenčių laukimo atmosferą. Kai namai papuošti, tai ir šventė atrodo smagesnė. Linksmos pavasarinės dekoracijos privers nusišypsoti tiek vaikus, tiek suaugusius! Nežinote, kaip papuošti namus šv. Velykoms? Štai keletas idėjų!

 

namai

Geri patarimai, kaip papuošti namus šv. Velykoms:

 
  • Dažyti kiaušinius. Kiaušinių marginimo būdų yra pačių įvairiausius: galima dažyti svogūnų lukštais, bičių vašku, kreidelėmis, nagų laku, drožinėti, klijuoti lipdukus ir t. t.
 
  • Puošti Velykų medį. Sprogstantys medžių pumpurai yra vienas ryškiausių pavasario simbolių ir gražiausių pavasarinių namų dekoracijų. Labai gražiai ir šventiškai atrodo vazoje pamerktos kelios medžių šakelės.
 
  • Namus dekoruoti Velykų krepšeliais. Tikriausiai nesuklystume teigdami, kad velykiniai krepšeliai tapo tokie populiarūs dėlto, kad yra visiems labai lengvai prieinami. Tokius krepšelius galima ne tik laikyti namie, bet ir šv. Velykų rytą neštis į bažnyčią ir dovanoti giminėms ir draugams.
 
  • Pagaminti gėlių kompoziciją šv. Velykoms. Gėlių kompozicijos – ideali dekoracija kiekvienuose namuose. Į gėlių puokštę rekomenduojama įdėti šiek tiek velykinių elementų, kad iš tikrųjų namuose pasklistų šios pavasario šventės atmosfera.
 
  • Ant durų pakabinti šv. Velykų vainiką. Pavasariniai vainikai šiuo metu gali būti kabinami ant įėjimo durų iš lauko pusės. Tokie vainikai tarsi kvies užeiti pasisvečiuoti ir padės kurti jaukią bei šventišką nuotaiką namuose.
 
  • Namus puošti ryškių viščiukų figūrėlėmis. Ryškiaspalviai viščiukai – bene privalomas šv. Velykų dekoro atributas. Tokius viščiukas gali dovanoti artimiems giminaičiams ir draugams, puošti stalą ir gyvenamąjį būstą.
 
  • Namuose naudoti velykinius dekoro elementus. Velykinis dekoras gali būti labai įvairus ir skirtingas. Pavyzdžiui, kambarius galima puošti kiaušinio formos žvakėmis, paukščių, augalų, kiaušinių motyvų girliandomis, kiaušinių kompozicijomis (pavyzdžiui, galima kiaušinio lukštus pripildyti žemių ir pasėti juose prieskoninių žolelių. Kai jos sužaliuos, kiaušiniai atrodys labai šventiškai ir pavasariai. Paskui su visu kiaušinio lukštu bus galima persodinti į vazonėlį ar daržą). Labai originaliai ir šventiškai atrodo papuošti veidrodžiai. Juos galima puošti juostelėmis, girliandomis, vainikais, šalia pastatyti vazą su velykine puokšte.
 
  • Apgalvoti, kaip puošite šv. Velykų vaišių stalą. Velykų stalas – tai vieta, prie kurio renkasi visa šeima. Todėl stalo puošimui reikėtų skirti pakankamai dėmesio – dekoras turėtų būti džiaugsmingas ir pavasarinis. Jeigu yra laiko ir noro galima iš popierinių servetėlių išlankstyti gėles ar kiškučius. Patarimų, kaip lankstyti galima rasti specialiose lankstinių knygose arba internete.
 
  • Rinktis etnografines namų ir stalo puošmenas šv. Velykoms. Tai gali būti močiučių nertos servetėlės, šiaudų sodai, kabinami ant lubų, vąšeliu nertos vištytės, mediniai kiaušiniai ir pan.
 
  • Nepamiršti šventiškai papuošti langus ir balkoną. Čia tinka vazos ir vazonėliai su pavasarinėmis gėlėmis, margučių arba zuikučių girliandos ir pan.