Juoko raukšlėmis, vadinamosios odos klostės tarp nosies ir lūpų, su amžiumi gilėja ir sendina. Kai raukšlės pakankamai gilios, moteris gali atrodyti net vyresnė negu yra iš tikrųjų. Ar žinojote, kad šių juoko raukšlių galima atsikratyti ar jas sumažinti be brangių kosmetinių procedūrų ir priemonių – vien tik natūraliomis priemonėmis?

 

rauksles

Kodėl atsiranda juoko raukšlės? Priežasčių yra ne viena. Bėgant metams, odą veikia gravitacinės jėgos, todėl oda nukąra ir išryškėja raukšlės. Antra priežastis – genetika. T. y. jeigu mergina pastebi, kad jos vyresnių giminaičių veiduose išryškėja raukšlės nosies ir lūpų srityje, ji gali įtarti, kad nuo 40-ies metų jau nutiks taip pat. Tada jai reikėtų imtis prevencinių priemonių jau 30-ies metų, nelaukti, kol raukšlės taps gilios ir sunkiai panaikinamos. Trečioji priežastis – kasdieninės veido išraiškos, emocijos, atsispindinčios veide. Mes juokiamės, verkiame, šypsomės, užjaučiame, patiriame įvairių patirčių. Ketvirta priežastis banali – amžius. Oda ilgainiui praranda elastingumą, kolageną, sumažėja drėgmės odos porose ir tampa apdribusi, pavargusi.

 

Kaip jų išvengti? Kokių prevencinių priemonių imtis, kad raukšlės nosies ir lūpų srityje negilėtų? Nesiūlome nustoti šypsotis, juoktis ir emocingai bendrauti su draugais. Šią problemą galima išspręsti ir kitaip. Rekomenduojama rūpintis, kad oda gautų visų reikalingų medžiagų, būtų maitinama ir drėkinama: naudoti drėkinančias kaukes, kremus, atlikti kitas kosmetines procedūras. Svarbu daryti veido ir kaklo mankštos pratimus, kurie stangrina ir tonizuoja veido raumenis.

 

Neišeiti iš namų, kai šviečia ryški saulė, nepasitepus apsaugine priemone nuo kenksmingų spindulių. Nepamiršti naudoti makiažo priemones pagal savo amžių. Po keturiasdešimties reikėtų atkreipti dėmesį į kosmetines priemones, papildytas hialurono ir kitų kosmetinių rūgščių.

 

Svarbu pakankamai drėkinti odą iš vidaus: gerti daug vandens (iki 2 l per dieną). Vanduo padeda išsaugoti dailias figūros linijas ir apsaugo nuo raukšlių nosies ir lūpų srityje susidarymo.

 

Kaukės iš vaisių. Tokias kaukes pasidaryti labai lengva. Tereikia sutrinti bet kokio vaisiaus, uogų minkštimą, prieš tai įsitikinus, kad tie vaisiai ir uogos nekelia alergijos. Kaukių netepti akių srityje. Užtepti ant nosies ir lūpų raukšlių, palaikyti 10 minučių, nuplauti ir patepti įprastu kremu.

 

Kaukės iš žolelių. Tinka ramunėlės, jonažolės, medetkos, čiobreliai, šalavijai, šalpusniai. Du šaukštus džiovintų žolelių užpilti verdančiu vandeniu, palikti pritraukti, nukošti ir dėti nuovire sudrėkintą marlę ant veido. Laikyti 10 minučių. Nuplauti nereikia. Galima iš karto naudoti makiažo priemones.

 

Baltymų kaukės. Į kiaušinių baltymus įdėti pasirinktinai vieną šaukštą alyvuogių, linų sėmenų aliejaus, laurų lapo nuoviro, grietinės ar išrūgų. Kaukę tepti ant marlės ir dėti ne tik ant juoko raukšlių, bet ir ant kaklo (padės sustangrinti kaklo odą ir net sumažinti pagurklį). Po 10 minučių nuplauti.

 

Kaukes naudoti reguliariai, 2 – 3 kartus per savaitę – tai apsauga nuo raukšlių bus išties veiksminga. Dar geresnis poveikis bus, jei bus atliekami veido gimnastikos pratimai. Veido gimnastika gerina odos elastingumą, tonizuoja, padeda atsikratyti dvigubo pagurklio, lygina juoko raukšles ir t. t.

 

Veido gimnastika:

 
  • Pirštus sudrėkinti masažiniu aliejumi, sumaišytu su keliais lašeliais eterinio aliejaus, geriausia tokio, kuris stangrina odą. Tada pirštų pagalvėlėmis, pakankamai stipriai spaudžiant, masažuoti juoko raukšles, pradedant nuo nosies sparnelių link ausų. Taip daryti 1 minutę.
 
  • Už lūpos laikyti šaukštą. Šiek tiek kilstelėti šaukštą, kad įsitemptų kaklo raumenys. Vis dar laikant burnoje šaukštą, plačiai išsišiepti, pusę minutės pabūti tokioje pozoje ir grįžti į pradinę padėtį. Pakartoti keletą kartų.
 
  • Įžnybti skruostus ir nusišypsoti, pabūti pusę minutės tokioje pozoje ir grįžti į pradinę padėtį. Pakartoti dar keletą kartų.
 
  • Sudėti lūpas (arba sakyti garsiai) taip, tarsi norėtumėte sakyti garsą: „o“. Tęsti garsą, mintyse skaičiuojant iki 10, po to atpalaiduoti veido raumenis. Pakartoti pratimą 5 kartus.
 
  • „Paritinėti“ burnoje oro kamuoliuką iš vieno skruosto link kito. Pratimą daryti 1 minutę.
 

Reguliariai laikantis šių patarimų ir veido mankštos pratimams skiriant 15 minučių per dieną, galima pastebimai sumažinti raukšles nosies ir lūpų srityje arba atitolinti jų atsiradimą.