Turite kredito kortelę? Tuomet būtinai turite žinoti šiuos dalykus, jei nenorite įklimpti į skolas! Greitaisiais kreditais naudojasi didelė Lietuvos dalis ir ne vieną kartą. Kai kurie turi ir kredito korteles, kurių paskirtis labai panaši.

 

"kreditai"

Gyvenimas be skolų yra lengvesnis. Kai niekam nereikia atiduoti skolų, lieka daugiau pinigų, kuriuos galima taupyti arba leisti savo nuožiūra. Dažniausiai paskolų išvengti įmanoma! Reikia tik kruopščiai planuoti savo pajamas ir išlaidas bei susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių. Be to, nereikėtų galvoti kaip Prancūzijos karalius Liudvikas XV: „Po mūsų nors ir tvanas“. Reikėtų rūpintis ne tik tuo, kaip gyvensite šiandien, bet ir kaip jausitės rytoj. Nereikia būti šykštuoliams, bet apie ateitį ir „juodą dieną“ negalvoti yra paprasčiausiai nelabai protinga…

 

10 dalykų, kurie įklampina į skolas:

 
  • Įsiskolinimai auga laiku nesumokėjus sutartų įmokų. Imti paskolą reikėtų atsakingai įvertinus savo galimybes sumokėti įmokas. Neatidėlioti įmokų mokėjimų. Galima nusistatyti priminimus telefone, kurie padės nepamiršti terminų.
 
  • Kreditas naudojamas nebūtiniems pirkiniams įsigyti. Kai kurie žmonės perka viską, ko tik užsigeidžia, nesekdami savo išlaidų ir net nesusimąstydami, kiek pinigų išleidžia. Pavyzdžiui, nereikėtų pirkti kažko vien todėl, kad yra gera nuolaida, jei to daikto iš tiesų net nereikia. Daiktus reikėtų pirkti tik tada, jei jų iš tiesų reikia, o ne tiesiog norint leisti pinigus.
 
  • Savo pajamų ir išlaidų nesekimas. Rekomenduojama planuoti mėnesio biudžetą, sekti išlaidas ir pajamas. Tai padės sužinoti, kiek tiksliai pinigų yra išleidžiama, ko būtų galima atsisakyti ir kaip sutaupyti.
 
  • Azartiniai žaidimai. Mėgstantys lošti iš pinigų gali niekada neišbristi iš skolų. Žmonės, turintys priklausomybę nuo azartinių žaidimų, žaidžia tol, kol visai nebeturi pinigų. Pinigų švaistymas yra ir loterijos bilietų pirkimas. Niekada neloškite iš tokių sumų, kurias būtų gaila pralaimėti.
 
  • Prabangos prekių įsigijimas. Į skolas dažniausiai įklimpstama, jei norima turėti viską, kas geriausia, nepagalvojant apie savo galimybes. Naujausio modelio automobiliai, prabangūs namai sukels tik trumpalaikį džiaugsmą.
 
  • Per didelės išlaidos vestuvių šventei. Daugelis jaunavedžių nori surengti įspūdingą šventę draugams ir šeimos nariams. Jie nori nustebinti puokščių kompozicijoms, maistu ir gėrimais, nuotakos suknele, dovanomis, transportu, šventės vieta ir medaus mėnesiu. Tačiau prieš keliant pasakišką puotą reikėtų prisiminti, kad ji trunka tik vieną dieną, o paskui daugybę metų negalėsite išbristi iš skolų. Jos gali gerokai apkartinti santuokinį gyvenimą. Vestuves reikėtų organizuoti tokias, kurios atitinka jaunųjų galimybes.
 
  • Pajamų pokyčių nepaisymas. Netekus darbo arba sumažėjus pajamoms, reikia iš naujo įvertinti, kiek galite išleisti. Ko gero, reikės sumažinti nereikalingas išlaidas, kad neprireiktų skolintis iš bankų ar kredito bendrovių. Pavyzdžiui, jei anksčiau pietaudavote kavinėse, sumažėjus pajamoms, galima neštis pietus, pagamintus namuose. Jeigu anksčiau į darbą važiavote automobiliu, sumažėjus pajamoms, į jį vykti galite viešuoju transportu, dviračiu arba pėsčiomis.
 
  • Vaikų atsiradimas, būnant finansiškai nepasirengus. Kūdikiai ir vaikai turi daugybę poreikių ir norų: jiems reikia maisto, drabužių, žaislų ir gero išsilavinimo, kuris praverstų ateityje. Užauginti vaiką iki pilnametystės – ne pigu. Finansiškai nestabilūs žmonės neretai pajunta poreikį pasiimti paskolą, kad galėtų suteikti atžaloms visa, kas geriausia. Tad planuoti vaikų atsiradimą reikėtų atsakingai ir susilaukti jų, turint tvirtą finansinį pagrindą.
 
  • Skolinimasis iš nepatikimų kredito bendrovių. Bankai paskolas suteikia ne visiems, todėl prireikus pinigų žmonės lekia į kredito bendroves. Pinigai gaunami greitai. Tačiau džiaugsmas dėl jų greitai išblėsta. Tikriausiai visi žino istorijų apie žmones, kurie turės dar daugybę metų sunkiai dirbti, kad sumokėtų išaugusias paskolas. Finansų specialistai tokių paskolų pataria vengti.
 
  • Noras nebūti prastesniam nei kaimynai, draugai ar giminaičiai. Kai geras draugas turi nuosavą namą, rengiasi prabangiais drabužiais, lankosi pasaulinio lygio žvaigždžių koncertuose ir dar ketina įsigyti jachtą, daugeliui kiltų pavydas. Normalu, kad vienas turi daugiau nei kitas, tačiau nenormalu, jei tas kitas įklimpsta į skolas vien tik dėlto, kad prilygtų savo pažįstamam. Labai dažnai už naujausių daiktų slypi milžiniškos paskolos. Tad galbūt geriau palaukti geresnių laikų, kol bus galima tai įsigyti, neįklimpstant į skolas? Tuo labiau, kad be pačių madingiausių daiktų tikrai galima išgyventi.