Seksas ir jautimasis seksualiai – du skirtingi dalykai, nors ir susiję. Didinti pasitikėjimą savimi reikėtų pradėti, kai dar nesate miegamajame. Išmesti senus, nebegražius apatinius drabužėlius ir įsigyti naujų, rasti tinkamą apšvietimą, pradėti lankyti jogos pamokas – tai tik dalis patarimų, ką būtų galima padaryti, kad labiau pasitikėtumėte savimi lovoje.

 

Geri patarimai, kaip labiau pasitikėti savimi lovoje:

 

"katytė"

  • Išsiaiškinti, ką jūs iš tikrųjų mėgstate. Kiekvieną žmogų „užveda“ šiek tiek kitokie dalykai. Su nauju partneriu seksas visada būna šiek tiek kitoks, nesvarbu, ar tai būtų pirmasis, ar, pavyzdžiui, penkioliktas kartas. Visų pirma reikėtų prisiminti, kad jūs abu jaučiatės ir nervinatės panašiai. Todėl žinojimas, ką jūs iš tikrųjų mėgstate, šioje situacijoje gali labai pagelbėti. Reikėtų padėti partneriui ir parodyti, kas iš tikrųjų labiausiai jus „užveda“. Partneris jausis dėkingas, kad užvedėte jį ant kelio ir tai taip pat padės padidinti pasitikėjimą savimi lovoje.

 

  • Būti drąsesniems ne tik be, bet ir su drabužiais. Įsisukus į kasdienę rutiną, lengva prarasti susidomėjimą seksu, nebesijausti seksualiai ir patraukliai. Reikėtų stengtis, kad taip nenutiktų. Stebėkite, kad vyksta jūsų gyvenamojoje vietovėje ar aplink ją, ir nebijokite išbandyti naujų dalykų ar kažką, ko paprastai nedarote. Tai gali būti fizinė veikla, pavyzdžiui, kartu pradėti lankyti oro jogos užsėmimus arba užsiregistruoti į poezijos kursus internetu. Kiekvieną kartą, kai kasdienybė pradeda erzinti, eikite ir užsiimkite nauja veikla. Kartais palikti savo komforto zoną gali būti naudinga, dėlto, kad tai didina pasitikėjimą savimi.

 

  • Atvirai pasikalbėti apie tai, kas jus sulaiko nuo sekso. Jeigu žinote, kas jums trukdo labiau pasitikėti savimi lovoje, ryžkitės atviram pokalbiui su savo partneriu. Neretai žmonės vengia kalbėti apie tokius dalykus kaip lytiškai plintančios ligos, nes tai aptarinėti yra nemalonu. Jeigu jūs su partneriu nesate tyręsi dėl lytiškai plintančių ligų, būtų saugiau lytinių santykių metu naudoti prezervatyvus, kurie apsaugotų nuo infekcijų, kuriomis galbūt vienas iš jūsų serga, nors dar to nežino. Kai būsite pasiruošę, kartu apsilankykite pas gydytoją arba apsikeiskite tyrimų rezultatais. Pokalbis apie savo seksualinę sveikatą, gali padėti jausti didesnį pasitikėjimą savimi lovoje ir būti atviresniems vieni kitiems.

 

  • Praktikuoti saugų seksą. Nerimas dėl lytiškai plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo gali sumažinti sekso malonumą. Todėl prieš mėgaujantis lovos malonumais, reikėtų apgalvoti ir įsigyti kontraceptinių priemonių, prezervatyvų. Apsaugos priemonės padės labiau atsipalaiduoti, negalvoti apie nerimą keliančius dalykus ir mėgautis buvimu su geidžiamu partneriu.

 

  • Suprasti save. Gali būti, kad prieš seksą šiek tiek nervinatės, tačiau tai yra visiškai natūralu. Pasistenkite suprasti, kodėl kyla tokie jausmai. Ar jūsų partneris yra jūsų sielos bičiulis, apie kurį visada svajojote? Ar jis yra tas karštas vyrukas prie baro, nuo kurio visą vakarą negalėjote nuleisti akių? Tuomet drugeliai pilve greičiausiai reiškia gerus dalykus. Tačiau jeigu jūsų partneris daro spaudimą mylėtis arba jūs jaučiatės nesmagiai, geriau būtų pasakyti ne. Mokėjimas pasakyti ne, taip pat didina pasitikėjimą savimi, kuris pravers tada, kai visa savo esybe neabejosite, kad kažkam trokštate pasakyti: „Taip, brangusis!“.

 

  • Apsirengti tai, su kuo jaustumėtės gerai. Porų santykių konsultantai visada pataria prieš pirmąjį karštą pasimatymą rinktis tokią aprangą, su kuria žmogus jaučiasi patrauklus ir pasitikintis savimi. Ta pati taisyklė galioja ir tada, kai esate lovoje su savo išrinktuoju. Jeigu apsinuoginusios nesijaučiate labai patraukliai, apsivilkite seksualius apatinius drabužėlius, kurie iš karto padės pasijusti seksualesnėms. Galbūt geriausiai jūs jaučiatės vilkėdamos moteriškas kelnaites šortukus? Jeigu tai jums padeda labiau atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi, tai taip ir darykite!

 

  • Galvoti pozityviai. Mintys yra galingesnės negu būtų galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio. Pozityvus mąstymas gali viską pakeisti. Jeigu nesijaučiate užtikrinti savimi, greičiausiai net nepastebite, kad galvoje sukasi daugybė negatyvių minčių. Pasistenkite tokių minčių atsikratyti. Stebėkite ir kontroliuokite savo negatyvumą. Pabandykite kiekvieną negatyvią mintį pakeisti pozityvia. Galbūt dabar atrodo, kad tai yra neįmanoma, tačiau nesužinosite, kol neišbandysite.

 

  • Prisilietimų magija. Gali atrodyti kaip atgyvena, bet viso kūno masažas padeda stimuliuoti septynis energijos centrus arba čakras, išsidėsčiusias po visą kūną, todėl sužadina malonumą visame kūne nuo galvos iki kojų pirštų galiukų. Pradėkite masažuoti partnerio plaštakas ir riešus, po to pereikite prie rankų, pečių ir krūtinę, paskui – pėdas ir pilvą. Viso kūno masažas padeda sureguliuoti energijas, kad užplūstų malonumo banga.