Kai šešėlyje yra 30 ℃, niekas neabejoja, kad reikia skubiai apsisaugoti nuo saulės. Tačiau daugelis pamiršta, kad net ir pavasarį būtina tinkama apsauga nuo saulės, ypač saulėtomis dienomis.

 

saulė

Oda dar nepripratusi prie saulės poveikio pavasarį

 

Kai oras šiek tiek sušyla, kyla noras, kad visą žiemą po storais megztiniais ir paltais paslėpta oda pagaliau pajustų dienos šviesą ir maloniais šildančius saulės spindulius. Kad ir kokia būtų graži ši mintis, reikėtų nepamiršti apsaugos nuo saulės ir tik tada šiek tiek apnuoginti odą, nes pavasario saulė stipresnė ir greičiau degina, o tai daugelis pamiršta.

 

Pavasarį oda jautriai reaguoja į saulės spindulius, nes šiuo metų laiku ji dažniausiai būna ypač blyški, plona ir pažeidžiama – juk žiemos mėnesiais su saulės spinduliais beveik nesusiduriame. Žiemos mėnesiais Lietuvoje UV saulės spindulių poveikis organizmui yra mažas, todėl pavasarį dažniau nei kitu metų laiku atsiranda nudegimų saulėje.

 

Svarbu prie pavasarinės saulės pratintis pamažu. Idealu, jei iš pradžių saulėtoje vietoje pabūtumėte tik labai trumpą laiką ir pamažu tą laiką ilgintumėte. Taip pat reikia atsiminti, kad saulės spinduliai patenka ir į šešėlį, todėl net ir būnant šešėlyje reikia nepamiršti apsaugos nuo saulės priemonių.

 

Apsauga nuo saulės – būtinybė

 

Vienintelis būdas veiksmingai apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių (neskaitant buvimo uždaroje patalpoje) yra kremas nuo saulės. Pavasarį  patartina pradėti nuo aukšto apsaugos nuo saulės faktoriaus, o po to vasaros mėnesiais palaipsniui jį mažinti, tačiau niekada jo neatsisakyti. Reguliariai teptis kremu ar purškalu nuo saulės yra lengviau nei daugelis galvoja: jei kurį laiką prisiminsite tai padaryti patys, ilgainiui taip priprasite, kad nebegalvosite (tai taps savaime suprantamu įpročiu). Tokį įprotį galima išsiugdyti, pavyzdžiui, primenant sau, kad turite pasitepti kremu nuo saulės kiekvieną kartą, kai pasižiūrite į veidrodį. Gali praversti nedideli priminimai, ant kurių rodomas saulės simbolis arba raktažodis, kuris jums asmeniškai asocijuojasi su apsaugos nuo saulės tema.

 

8 geri patarimai

 
  • Naudoti dieninį kremą su apsaugos nuo saulės faktoriumi (dažniausiai SPF 6 – 10).
  • Lauke naudoti apsaugą nuo saulės su UVA ir UVB filtrais (SPF stiprumas priklauso nuo odos tipo).
  • Pratinti odą prie saulės lėtai – trumpai degindamiesi saulėje anksti ryte arba vėlyvą popietę.
  • Gausiai ir atidžiai išsitepti visą kūną priemone nuo saulės, likus pusvalandžiui iki saulės vonių.
  • Nepamirškite ausų, lūpų, padų, kelių, o vyrams – plikos galvos.
  • Vengti vidurdienio saulės nuo 11 iki 15 val. Atminkite, kad kol šešėlis yra trumpesnis už jus, tol ir yra pavojus nudegti saulėje.
  • Nenaudoti apsaugos nuo saulės priemonių, likusių nuo praeitų metų – dėl karščio ir užsiteršimo bakterijomis kosmetinės priemonės, laikui bėgant, sugenda. Tai sumažina apsauginį poveikį ir naudojant gali susidaryti kancerogeninės medžiagos.
  • Prižiūrėti odą po saulės vonių – patepti drėkinamuoju losjonu ar vėsinančiu geliu.