Yra daugybė dalykų, kurie gali sugadinti dieną. Tačiau rėmens graužimas, be abejo, yra vienas iš tų nemaloniausių. Nemažai žmonių galvoja, kad rėmuo pradeda kamuoti tik garbaus amžiaus asmenis arba tuos, kurie nesaikingai valgo riebų, aštrų, nesveiką maistą. Tačiau rėmens graužimas vargina įvairaus amžiaus žmones, net ir jaunus. Deja, nėra vieno vaisto, kuris visam laikui panaikintų šią problemą, tačiau profilaktinės priemonės gali padėti išvengti šios nemalonios būklės. Štai keletas patarimų, kad negraužtų rėmuo.

 

arbata

Geri patarimai, kad negraužtų rėmuo:

 
 • Prieš miegą vengti juodos arbatos. Po vakarienės mėgstate išgerti puodelį juodos arbatos? Tačiau šioje arbatoje esančios rūgštys ir kofeinas gali sukelti rėmens graužimą. Juodojoje arbatoje kofeino daugiau negu kitose arbatose ir daugiausiai rūgščių, kurios išlieka dėl specialaus juodosios arbatos apdirbimo. Dėl šių dviejų priežasčių juodoji arbata itin paaštrina rėmens graužimą. Arbatos ritualo vakare atsisakyti nebūtina – tik ją keisti rekomenduojama žolelių, pavyzdžiui, ramunėlių ar mėtų.
 
 • Nepersistengti sporto salėje. Gal tai tiesiogiai ir nėra susiję su rėmens graužimu, tačiau sportuoti taip pat reikėtų atsakingai. Dauguma žmonių sportuodami atiduoda visą save. Aktyvi fizinė veikla teigiamai veikia mūsų kūnus, tačiau tik ne tada, kai persistengiama. Rekomenduojama atsipalaiduoti per treniruotę pajutus diskomfortą. Juk norite, kad degtų kalorijos, o ne nemalonus jausmas degintų krūtinę. Pajutus buką skausmą, įtampą krūtinės srityje, reikėtų skirti laiko poilsiui ir jėgų atgavimui. Sportuojant reikėtų išmokti įsiklausyti į savo kūną ir neversti jo daryti tai, kas nepatinka.
 
 • Pasėdėti po valgio. Šios taisyklės rekomenduojama laikytis po sotaus valgio. Organizmas pats padiktuoja sąlygas: sočiai pavalgius norisi tik snūduriuoti ant sofos, žiūrinti mėgstamą televizijos laidą ar serialą. Jeigu po valgio iš karto būsite aktyvūs, gali pradėti kilti stemple rūgštys ir graužti rėmuo.
 
 • Vartoti pakankamai skysčių. Pirmas dalykas pabudus rytą turėtų būti šilto vandens gėrimas. Tegul vandens gėrimas po valgio ir visą dieną tampa nauju, sveiku įpročiu. Vanduo padeda atkurti organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Geriant pakankamai vandens net aštrus maistas gali nebesukelti diskomforto skrandyje kaip anksčiau.
 
 • Jei niekas nepadeda, vartoti antacidinius vaistus. Statistika skelbia, kad rėmuo kamuoja iki 10 % gyventojų bent kartą per mėnesį. Geriau išvengti šio diskomforto, negu kankintis visą dieną. Jeigu rėmens graužimas kamuoja reguliariai, reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pakalbėti apie savo gyvenimo būdo pokyčius.
 
 • Miegoti ant kairio šono. Šioje miego pozoje susilpnėja rėmens simptomai.
 
 • Numesti bent šiek tiek svorio. Rėmuo pradeda stipriau kamuoti, priaugus svorio. Savijauta gali pagerėti numetus vos 1,5 kg.
 
 • Dėvėti laisvus drabužius. Aptempti drabužiai, ypač liemens srityje, gali spausti skrandį ir taip sukelti rėmens graužimą.
 
 • Vengti maisto, kuris sukelia rėmenį. Kiekvienam žmogui rėmens graužimą gali sukelti šiek tiek kitokie maisto produktai, todėl reikia stebėti savo kūno reakciją į tam tikrą maistą ir nevartoti tokio, kuris sukelia diskomfortą. Rėmenį dažniausiai sukelia alkoholis, gėrimai su kofeinu (kava, arbata, gazuoti, gaivieji gėrimai), šokoladas ir kakava, pipirmėtės, česnakas, svogūnai, pienas, riebalai, riebus, aštrus, gruzdintas maistas, citrusiniai vaisiai ir pomidorai.
 
 • Valgyti atsipalaidavus. Jeigu valgoma jaučiant stresą, skrandyje gali išsiskirti daugiau rūgščių. Po valgio taip pat reikėtų atsipalaiduoti, tačiau negulėti. Gali padėti meditacija ir gilaus kvėpavimo pratimai.
 
 • Mesti rūkyti. Rūkymas dvigubina rėmens graužimo riziką. Cigarečių dūmai dirgina virškinimo traktą. Be to, rūkymas atpalaiduoja stemplių raumenis, kurie išlaiko skrandžio rūgštis.
 
 • Kramtyti gumą. Gumos kramtymas skatina seilių gamybą, kurios ramina stemplę ir nuplauna skrandžio rūgštis.