DSC_0156

Tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų Ingos Bagdonaitės vardas šiai dienai skamba geriausių plaukų stilistų sąraše. Tarptautiniai apdovanojimai, konkursuose užimtos pirmos vietos ir net pačios sukurta spalva pasaulinio prekės ženklo „Wella“ asortimente – tai Ingos pasiekimai, kurie garsina ne tik ją pačią, bet ir Lietuvą grožio industrijoje globaliu mastu. Tačiau plaukų stilistė prisimena, jog karjeros pradžioje neišvengta nesėkmių, iš pirmojo darbo ji buvo atleista, patyrė pašaipas, klientų skandalus, tačiau nepasidavusi siekė savo tikslo, galiausiai atvedusio į pripažinimo aukštumas.

 

Beveik 15 tūkst. sekėjų socialinių tinklų platformoje turinti Inga Bagdonaitė yra viena geidžiamiausių plaukų stilisčių Lietuvoje, tarptautinių Europos bei pasaulio konkursų dalyvė ir nugalėtoja, kurią už nuopelnus garsinant šalies vardą netgi apdovanojo seime. Tačiau nors polinkį grožio industrijai moteris jautė nuo pat vaikystės, kelionė į aukštumas nebuvo nei trumpa, nei lengva.

 

„Nuo vaikystės žinojau, jog noriu būti plaukų stiliste ir manau, kad būtent tam ir gimiau. Nuo šešerių pradėjau pinti ant žolės kupsto, o nuo dešimties metų savam kaime ėmiau kirpti žmones, kaimynus, pradėjau dažyti savo drauges. Esu atkeliavusi iš Dzūkijos, Kaunas man buvo didžiulis miestas ir jame ne taip gerai sekėsi, kaip aš įsivaizdavau. Buvo ir pašaipų, ir juokų, mane iš pirmojo darbo išmetė, nes kilo skandalas, kai klientei nudažiau plaukus ne taip, kaip ji norėjo. Tačiau toks yra gyvenimas, turi tobulėti ir mokytis“, – savo istorija dalinasi moteris.

 

Kad klaidos nepasikartotų, Inga kruopščiai mokėsi, tobulinosi Anglijoje, Turkijoje, Austrijoje, Izraelyje bei kitose šalyse. Visa tai be abejonės davė vaisių ir šiandien Inga yra ne tik laimėjusi 9 vietą koloristikos bei 12 šukuosenų kūrimo rungtyse pasaulio čempionatuose, bet ir lektorė, trenerė bei konkursų teisėja.

 

„Viename dalyvautame prekės ženklo „Wella“ projekte reikėjo sukurti savo spalvą. Aš ją sukūriau, sudalyvavau ir papuoliau tarp 140 atrinktųjų. Tai reiškia, kad mano formulė, mano sukurta plaukų dažų spalva keliauja po visą pasaulį, kartu su mano vardu bei Lietuvos vėliava“, – pasakoja moteris.

 

17 metų plaukų stiliste dirbanti Inga ilgą laiką savo gausiam klientų ir sekėjų socialiniuose tinkluose būriui dalijo patarimus apie tai, kur įsigyti priemones plaukams ir kaip jas pasirinkti, kol galiausiai moteriai toptelėjo mintis, kad reikia atsidaryti savo pačios internetinę parduotuvę.

 

„Manęs klientės klausinėdavo, prašydavo patarimų, pagalbos išsirinkti šampūną, kondicionierių, kitas priemones ir pagalvojau, kad koks tikslas siųsti kitų elektroninių parduotuvių nuorodas, jeigu galima turėti savo. Tuomet suradau, kas padarytų man elektroninę parduotuvę, kai ją paleidom – viskas buvo blogai, nes nesupratau, ką darau, maniau, kad pasidarysiu pati. Deja, teko stabdyti, perdarinėti ir paleisti iš naujo, bet mažais žingsneliais judam į priekį“, – nematomą verslo pusę atskleidžia Ingą.