„Labiausiai man patinka fotografuoti gyvūnus žiemą. Tuomet geriausiai matosi pėdsakai, galima jais sekti. Aiškiai matyti ir patys gyvūnai, jie dažniau lankosi atvirose vietose, kur randa įvairesnio maisto, ne tik kokių šakelių. Be to, žiemą miške šviesiau, nes būna sniego“, – apie gyvūnų fotografijos ypatumus TV3 laidos „Kempas ir draugai“ vienai iš vedėjų – Zo pasakojo fotografas Marius Čepulis. Jis teigia, jog žiemą niekada nebūna šalta, nes tinkamai pasirengia, o pavasarį ar rudenį yra sušalęs. Kartą Mariui teko stovėti vos 7 laipsnių šilumos vandenyje, o oro temperatūra tuo metu siekė -3. Tuomet, fotografo teigimu, kūnas tiesiog kratėsi nuo šalčio ir buvo nebeįmanoma paspausto fotoaparato mygtuko.

 

TV3_Kempas ir draugai 1

 

Marius visiškai nesižavi gyvūnų fotografija užsienyje. Kelionėse jis pafotografuoja gyvūnus, tačiau teigia, kad įdomiausia tai daryti Lietuvoje. „Kuo sunkiau, tuo įdomiau. Užsienyje gyvūnai pripratę prie fotografavimo, daug kur parkuose jie tiesiog pozuoja turistams. O Lietuvoje turi gerokai pavargti, kad pagautum gerą kadrą“, – TV3 laidoje šį šeštadienį 8.30 val. laidai „Kempas ir draugai“ pasakos Marius Čepulis.

 

TV3_Kempas ir draugai 2

 

„Miške svarbiausia klausyti. Gali išgirsti ne tik paukščius, bet ir, pavyzdžiui, trakštelinčią šaką. Vadinasi, kažkas ant jos užmynė. Jei tu pirmas išgirsti gyvūną, gali jį nufotografuoti, jei gyvūnas pirmas išgirdo tave – viskas, jis pabėgo“, – teoriškai paprastas, bet praktiškai labai sudėtingas tiesas pasakoja gamtos fotografas Marius Čepulis.

 

TV3_Kempas ir draugai

 

Laidai „Kempas ir draugai“ fotografas pasakojo, kad rimtai fotografuoti gyvūnus pradėjo prieš 7 metus. Jis taip pat prisipažino vienu metu gyvenęs bute kartu su 30 gyvūnų rūšių: „17 šunų, 3 katės, papūgos, iguana, žaltys, varanas, meškėnas, gyvalazdė, vorai, skorpionai, šeškas…“, – vardijo fotografas.

 

Kodėl stirnų užpakaliai tokie balti? Ar tikrai kiškiai yra bailūs, kaip rašo pasakose? Ar tikrai rykliai tokie pavojingi? Kaip likti nepastebėtam miške ir spėti nufotografuoti priartėjusį gyvūną? Daugybė patarimų ir įdomybių laidoje vaikams ir jų tėveliams „Kempas ir draugai“ jau šį šeštadienį 8.30 val. per TV3.