Ketvirtadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. politikai ir įvairių organizacijų atstovai diskutuos apie lietuvių toleranciją seksualinėms mažumoms. Laidoje dalyvausianti fotografas Nojus Jankevičius pasakos, kad esantis homoseksualus suprato būdamas dar vaikas.

 

Nojus_YKY

Nojus kalbės, kad pradžioje buvo labai baisu suprasti, kad jam patinka ne merginos, bet vaikinai, ir apie tai niekam nesakė. Kai Nojui sukako 16 metų, daugelis aplinkinių pradėjo kalbėti, kad jis gėjus, ir jo mamai ėmė rašinėti, jog jos sūnus „kažkoks keistas“. Prisipažinęs, kad yra homoseksualus, vaikinas net trims dienoms pabėgo iš namų, nes mama nesuprato, kaip jos sūnus gali būti toks.

 

Laidoje dalyvausiantis nekilnojamojo turto specialistas Saulius kalbės, kad homoseksualumas visuomenėje yra brukamas kaip visuotinis gėris. Vyras nesupranta, kaip kai kurie Seimo nariai gali palaikyti tokias idėjas, kai visa Lietuva yra prieš homoseksualių žmonių santuokas. Saulius įsitikinęs, kad tokie žmonės tiesiog mindo tradicines šeimos sąvoką.

 

Saulius laidoje klaus, kaip taip gali būti, kad per Lietuvos šimtmetį tautininkai negalėjo organizuoti eitynių, o gėjų eitynės Lietuvoje vyks?

 

Seimo narė Aušrinė Armonaitė laidoje kalbės, kad ji dažnai sulaukia užgauliojimų todėl, kad palaiko homoseksualus. Politikė sako, kad daugelis parlamentarų Seime pasisako prieš homoseksualus, nes tiesiog nori įtikti rinkėjams.

 

Laidoje dalyvaus ir save translyčiu asmeniu laikantis Danielius, nors jo pase įrašytas Samantos vardas. Danielius pasakos, kad jis gimė mergaite, bet nuo mažų dienų jį labiau traukė vyriški reikalai. Vaikinas prisimena, kad vaikystėje per gimtadienius gaudavo lėlių, tačiau tai jam nepatikdavo.

 

Danielius pasakos, kad jam vaikystėje teko patirti nuolatinius užgauliojimus ir patyčias. Vaikinas laidoje kalbės, kad žmonės nesupranta, jog yra ne tik vyrai ir moterys, bet yra ir kitokių. Šiuo metu Danielius vartoja hormonus, kad augtų barzda ir taptų vyriškesnis.

 

Laidą „Yra, kaip yra“ žiūrėkite šią ketvirtadienio pavakarę nauju laiku – 17 val. per LNK.