Pavasariškai malonų antradienio vakarą režisierė Giedrė Žickytė sukvietė kino gerbėjus dar kartą išvysti jos sukurtą pilno metro dokumentinį filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” ir pristatyti ką tik išleistą šio filmo DVD.

 

DSC_2631

Reikšmingas kino pasaulio renginys vyko Nacionalinėje dailės galerijoje, Lietuvos Nepriklausomybės 25–mečio išvakarėse. Jis pritraukė visą būrį garsių žmonių: Gabiją Ryškuvienę, Liepą Rimkevičienę, Moniką Dirsytę, Richardą Jonaitį, Živilę Diawarą, Eglę Kernagytę-Dambrauskę  ir kt.

 

„Simboliška, kad DVD pristatomas Nepriklausomybės atkūrimo šventės išvakarėse“, – džiaugėsi į renginį atskubėjęs „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

 

Režisierės G. Žickytės filmas ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė ,,Antis”. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, ,,Antis” tapo ryškiausia dainuojančios revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.

 

2011 m. režisierė G. Žickytė į didžiąją kelionę aplink pasaulį išleido savo pirmąjį pilno metro dokumentinį filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją”. Tuomet niekas nesitikėjo, kad prabėgus ketveriems metams, filmas dar vis aktyviai keliaus ir jaudins viso pasaulio žiūrovų širdis.

 

Naujasis filmo diskas pritaikytas ne tik anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų kalbomis skaitančiai auditorijai, bet ir klausos negalią turintiems lietuviams.

DSC_2684

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2577

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2672