Geriausias praėjusių metų mobilusis žaidimas pasaulyje, geriausias Europos animacinis filmas ir Angelinos Jolie prodiusuotas animacinis filmas, nominuotas Oskarui. Šiuos perlus savo programoje pristato penktą kartą Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis BLON animacijos ir videožaidimų festivalis.

 

Age of Sail.VR

 

 

Balandžio 11-14 d. Kultūros fabrike, uostamiestyje rengiamo festivalio programoje be apdovanojimus pelniusių filmų, žaidimų šiais metais pirmą kartą bus pristatyta ir konkursinė programa. Į ją įtraukta 15 filmų, iš kurių net 9 kūrinių autorės – moterys. Tai gana retas reiškinys animacijos ir žaidimų pasaulyje, kuriame dažniausiai dominuoja kūrėjai vyrai.

 

CHUCHEL

 

Pasak Lauros Almantaitės, festivalio vadovės, sudarant festivalio programą svarbu aukšta kūrinių meninė kokybė, temų ir stiliaus įvairovė, edukaciniai aspektai.

 

Maitintoja

 

„Šiais metais pristatome išties įvairius filmus, nagrinėjančius svarbias, globalias temas. Norisi, kad žiūrovai ne tik gerai praleistų laiką, pamaitintų savo fantaziją, bet ir sužinotų kažką naujo apie skirtingas kultūras, socialines ir politines aktualijas. Pavyzdžiui, vienas iš festivalio programos pasididžiavimų, Angelinos Jolie prodiusuotas filmas „Maitintoja“, kuris buvo nominuotas „Oscarui“, pasakoja istoriją apie mažos mergaitės rūpestį savo šeima valdant Talibano režimui Afganistane“, – teigė festivalio BLON vadovė.

 

Pries gimimą.Naujoji banga programa

 

6 skirtingose festivalio programose bus pristatyti ne tik apdovanojimus pasaulyje pelnę animaciniai filmai šeimai ir suaugusiems, bet ir naujausi vaizdo žaidimų, virtualios realybės patirčių projektai. „Naujosios bangos“ programoje festivalio lankytojai išvys ateities animacijos sprendimus, jau šiandien leidžiančius auditorijai nerti į naujus potyrius.

 

Senelis

 

BLON videožaidimų programoje lankytojai galės patys išmėginti daugumą demonstruojamų žaidimų, taip pat turės galimybę susitikti ir pabendrauti su jų kūrėjais iš įvairių šalių, pasisemti žinių apie kūrybą, darbą industrijose nemokamų seminarų metu.

 

„Videožaidimų programoje turime darbus, kurie sulaukė tarptautinio pripažinimo įvairiuose žaidimų festivaliuose ir apdovanojimuose. Garsios Čekijos studijos „Amanita“ naujasis žaidimas „CHUCHEL“ neseniai tarptautiniuose mobilių žaidimų apdovanojimuose IMGA buvo pripažintas geriausiu praėjusių metų žaidimu pasaulyje. Svečias iš Danijos pristatys japoniškos animacijos įkvėptą kinematografinį nuotykių žaidimą „Forgotton Anne“. Iš Ispanijos atvyksta išskirtinės pixel art stilistikos ir įtemptos išgyvenimo istorijos žaidimas „STAY“. Lankytojai galės išbandyti ir lietuvių kūrėjų „Sneaky Box“ dar kuriamą intriguojantį virtualių kortų žaidimą „Streets of Cyberworld“, – pasakojo žaidimų programos vadovas Artūras Rumiancevas.

 

 

Tas nuostabus pyragas.1

 

Konkursinės programos filmai varžysis dėl geriausio trumpo metro animacinio filmo apdovanojimo, kurį įteiks tarptautinė žiuri.

 

Žonglierius.LT animacija

 

Festivalyje dalyvaus 25 animacijos ir žinomų žaidimų studijų kūrėjai iš Skandinavijos šalių, Vokietijos, Ispanijos, Latvijos bei Lietuvos. Festivalio metu jie ves nemokamus seminarus industrijų gerbėjams ir profesionalams, dalinsis savo kūrybine patirtimi.

 

 

Festivalį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kino centras.

 

Festivalio programa:www.blon.lt

Daugiau informacijos:

Laura Almantaitė

BLON animacijos ir videožaidimų festivalio vadovė

Tel.: +37069827519

El.p.: laura@blon.lt