Du artimi žmonės yra tarsi susisiekiantys indai, tarp kurių juda energija. Kuo stipresnis ši ryšys, tuo intensyvesni mainai. Pavyzdžiui, partneriai be žodžių supranta vienas kito būsenas, jaučia per atstumą, jei kažkas nutiko brangiam žmogui. Todėl darnūs santykiai grindžiami nuoširdžiu bendravimu, gebėjimu būti atvirais su savimi, kontaktu su savo emocijomis ir išgyvenimais.

 

santykiai

Be abejo, kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime uždavė sau klausimą: „Kodėl kai kuriose šeimose karaliauja meilė ir klestėjimas, o kitose niekad nesibaigia ginčai?”, „Kodėl vieniems pasiseka meilėje, o kitiems – ne?”. Atsakymai yra skirtingi. Priežastys dažnai matomos probleminiuose giminaičiuose, neištikimuose vyruose, nejautriose moteryse, nelaimingame likime ir daugelyje kitų.

 

Emocinis ryšys

 

Tiesą sakant, laimės ar nelaimės kilmė santykiuose yra daug gilesnė. Norėdami tai pamatyti, turite suprasti, kad tarp žmonių, artimų emocinių ryšių, nuolat keičiamasi energija. Šie srautai gali perkelti iš vieno partnerio į kitą tiek šiltų jausmų bei išgyvenimų, tiek nepajudinamą negatyvumą. Bet kokiu atveju vienas kitam duoda tik tai, ką turi.

 

Pavyzdžiui, žmogus, patiriantis pyktį ir susierzinimą, supranta, kad partneriui nepatiks „tai, ką jis turi”, ir pradeda tramdyti savo emocinius impulsus. Tada viskas, kas neišsakyta ir neišreikšta žodžiais yra kruopščiai slopinama, auga įtampa ir anksčiau ar vėliau į paviršių iškyla paslėpti jausmai. Tik ne atviro dialogo, o susierzinimo ir priešiškumo forma. Vien todėl, kad susikaupė.

 

Du vienas prie kito prisirišę žmonės gali būti vaizduojami kaip du bendraujantys indai, tarp kurių energija nuolat cirkuliuoja. Kuo artimesnis ryšys, tuo intensyviau vyksta mainai. Tai paaiškina tai, kad partneriai be žodžių gali suprasti vienas kito būsenas, pajusti, kad mylimam žmogui kažkas nutiko, net jei jis yra toli. Jei kiekviename inde yra teigiamų jausmų, tada energijos mainai vyksta laisvai, o poroje vyrauja harmonija. Tai taikoma ne tik meilės santykiams, bet ir santykiams su tėvais, su vaikais, su visais artimais žmonėmis. Jie taip pat keičiasi energijos srautais.

 

Kas nutinka, jei vienas ar abu partneriai jaučiasi nejaukiai, bet niekaip neparodo savo jausmų? Tai gali sukelti sunkumus išreikšti savo ir suprasti partnerio jausmus, baimę įskaudinti vienas kitą savo vidiniais impulsais, atvirumo baimę ir daug daugiau. Nepaisant to, kas stovi už to, įprasta yra tai, kad žmogus varo negatyvą ir apmaudą savo viduje, savo indo viduje. Jame padidėja slėgis, energija pradeda tekėti į kitą indą, o tas ir užverda. Ryškūs to pavyzdžiai yra šeimos konfliktai, kurių metu niekas nebando rasti tiesos, o tik stipriau kibti į kitą. Nesibaigiančiame kaltinimų ir įžeidinėjimų sraute dingsta šilti jausmai ir noras ką nors pakeisti į gera.

 

Jei vienas iš partnerių slopina pyktį ir  susierzinimą savyje, tai kitas šią emociją suvokia kaip savo ir taip pat laikosi priešiškos pozicijos. Kuo labiau vienas slopina savo jausmus, tuo labiau piktinasi kitas. Šiuo atveju net labiausiai subalansuotas žmogus gali pradėti elgtis agresyviai ir isteriškai. Jei abu partneriai slopina savo jausmus, tada įtampa yra abiejuose induose. Anksčiau ar vėliau plyšta jungiamoji siūlė tarp jų. Dingsta energijos mainai, taip pat dingsta emocinis ryšys tarp žmonių.

 

Neišreikštos emocijos turi neigiamą prasmę tėvų ir vaikų santykiuose. Užgniaužtos tėvų emocijos atsispindi vaikuose, kurie dar nemoka jų paslėpti ir parodo visą išgyvenamų jausmų spektrą. Net jei tėvai nieko nesako apie kilusius sunkumus, vaikas jaučia įtampą ir automatiškai ją priima asmeniškai. Problemiškas vaikas yra tik įtampos, susikaupusios šeimoje, rezultatas.

 

Kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo indo turinį, už energiją, kurią jis įneša į santykius. Jis negali kontroliuoti kito emocijų, tai nebėra jo atsakomybės teritorija. Vienintelė išimtis yra santykiai su mažais vaikais, kurie automatiškai sugeria ir atspindi suaugusiųjų būsenas.

 

Jei jaučiate, kad jūsų pačių indas alsuoja neigiama patirtimi, geriau nelaukite sprogimo. Laiku kreipdamiesi į specialistą galėsite susidoroti su įtampos šaltiniais, rasti konstruktyvų neigiamos energijos šaltinį ir neleisti sunaikinti emocinių ryšių.