Kai atšyla oras, žmonės tampa laisvesni, dažniau šypsosi ir tampa atviresni naujoms pažintims. Einant gatve vis dažniau norisi nusišypsoti žaviam nepažįstamajam(-ajai), o gal net užkalbinti ir pakviesti kartu išgerti po puodelį kavos. Daugelis nerimauja, galvodami, kaip sužavėti patinkantį asmenį. Pasirodo, tam nereikia nei labai gilių pokalbių, nei už širdies griebiančių citatų bei komplimentų. Viskas, ko reikia – tai atsipalaiduoti ir naudotis kūno kalba. Ši – iškalbingesnė negu tūkstančiai žodžių. Veiksmingesnė taip pat. Taigi, kodėl neišbandžius to praktiškai?

 

flirtas

  • Šypsotis. Visi žino, kad besišypsantis žmogus atrodo patrauklesnis, bet tą daryti dažnas pamiršta. Nuoširdi šypsena gali stebuklus. Ypač svarbu nusišypsoti, ką tik susipažinus arba susitikus. Tai nereiškia, kad kalbantis visą laiką negali nuslinkti šypsena nuo veido. Flirtuoti reikia laisvai. Veido išraiška turi būti gyva, o ne sukaustyta.
 
  • Nekryžiuoti rankų ir kojų. Sukryžiuotos rankos ir kojos įspėja apie norą atsiriboti. Kitiems tokie žmonės atrodo šalti kaip ledas, net, jei tai netiesa. Psichologai teigia, kad tokia padėtis padeda susikaupti, todėl žmonės dažnai kryžiuoja galūnes, kai jaučiasi nepatogiai ir nori išspręsti keblią problemą. Tokia poza nesąmoningai siunčia signalą, kad kiti žmonės netrukdytų ir nesiartintų.
 
  • Bambos taisyklė. Kalbantis su asmeniu, kurį norima suvilioti, reikia stebėti, kad kūnas visada būtų tokioje padėtyje, kad bamba būtų lygiagrečiai kito žmogaus kūnui. Paprastai žmonės tai daro natūraliai, bet galima į tai atkreipti dėmesį, jeigu flirtuojama tokioje padėtyje, kai asmenys yra ne tiesiai vienas priešais kitą.
 
  • Švelniai prisiliesti lyg netyčia. Prisilietus prie patinkančio asmens, padažnėja širdies ritmas. Žinoma, per pirmąjį pasimatymą prisiliesti gali būti nedrąsu, tačiau tai nieko blogo, pavyzdžiui, per antrąjį.
 
  • Nevengti akių kontakto. Profesiniame pasaulyje nėra priimta ilgai žiūrėti kitiems žmonėms į akis. Tačiau asmeniniuose santykiuose ši taisyklė negalioja. Atvirkščiai – kas gali būti labiau jaudinančio nei akimirka, kai susiduria dviejų, vienas kitam simpatiją jaučiančių, asmenų akys.
 
  • Stengtis būti centre. Ši taisyklė galioja, esant žmonių (draugų) grupėje. Priešingos lyties asmenų akys labiau krypsta į tuos, kurie yra centre, o ne pakraščiuose.
 
  • Atkreipti dėmesį į laikyseną. Moksliškai įrodyta, kad susikūprinusių žmonių kraujyje kortizolio (adrenalino, streso hormono) koncentracija padidėja, o testosterono sumažėja.
 
  • Moterų flirto kūno kalba labai įvairi. Regis, jos ne tik kiekvieną dieną pasako kur kas daugiau žodžių, bet ir yra išraiškingesnės, naudodamos kūno kalbą. Reikia tikėtis, kad stipriosios lyties atstovai visus šiuos kūno siunčiamus ženklus supranta ir interpretuoja teisingai. Kai kurios moteriškos viliojimo gudrybės: pakreipti galvą ir liesti savo plaukus; praverti burną, apsilaižyti lūpas ir papūsti, kad jos atrodytų putlesnės; liesti (glostyti) savo kaklą ir šlaunį; liesti savo riešus; kitaip atkreipti dėmesį į riešus; pakelti vieną petį ir žvilgtelėti per jį, šiek tiek primerktomis akimis; žaismingai liesti cilindro formos objektus; kraipyti klubus einant; pakreipti kelius į vyro pusę; supti batą ant kojos pirštų; lėtai sukryžiuoti kojas ir paskui nukelti vieną nuo kitos.
 
  • Vyrų kūno kalba yra skurdesnė nei moterų. Tačiau galima pastebėti, kad norėdamas sužavėti patrauklią dailiosios lyties atstovę, nesąmoningai išsitiesina kaklaraištį, paliečia laikrodį ir nubraukia nematomas dulkes nuo pečių. Agresyvaus viliojimo kūno kalba – nykščiai užkišti už diržo rodo, kad vyriškis linkęs dominuoti, yra pasitikintis savimi ir nori atkreipti dėmesį į tarpkojo sritį. Vyrai taip pat gali pasukti savo kūną, pėdas link dominančios moters. Taip pat jis gali žiūrėti ilgiau negu paprastai. Vyras gali stengtis specialiai atsisėsti taip, kad atkreiptų dėmesį į tarpkojį, dažnai nesąmoningai norėdamas pademonstruoti savo vyriškumą moteriai, kurios taip trokšta.
 
  • Abipusę simpatiją rodo pasikartojantys kūno judesiai. Pavyzdžiui, jei vienas palinksta į priekį, tai netrukus palinksta ir kitas.
 
  • Jeigu tikrai patinka kitas žmogus, tai jo kūnas vienaip ar kitaip tai pasakys, nebūtinai per prisilietimus, bet per žvilgsnį, laikyseną, judesius.
 
  • Flirtas kūno kalba yra labai veiksmingas ir dažniausiai padeda pasiekti tikslą, tačiau nereikėtų persistengti. Siunčiant per daug seksualių signalų, dažniausiai abu asmenys jaučiasi nepatogiai. Kai kurių kūno ženklų reikėtų vengti. Pavyzdžiui, vyrams per pirmąjį pasimatymą nereikėtų trinti delnais, o moterys įžnybti, kad atkreiptų dėmesį. Tai tikrai neatrodo viliojančiai, o tiesiog vaikiškai.