„Nuo sudžiuvusio molio krapštymo man suskilinėjo ir kraujavo rankos, keliai… Nuo chemikalų ištino veidas ir lūpos. Karštis laukuose svilino taip, kad alpome. Tuomet išsigelbėjimu tapo rasos lašų vanduo nuo kopūstų lapų, prieš tai išgriebus mirusias muses, ir voratinklius. Kai kuriems teko gerti ir iš kelyje pasitaikiusios balos. Nepamirškite ir pavydžių tautiečių, kurie kartais nevengia ant tavo renkamų braškių ir nusišlapinti…“, – nė kiek nepagražintą ūkio darbus dirbančių emigrantų gyvenimo realybę šį pirmadienio vakarą 20.20 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pieš emigrantė, rašytoja Julija Miliūtė.

 

Emigrantė Julija Miliūtė

15 metų su pertraukomis Anglijoje gyvenanti ir dirbanti Julija šiemet išleido knygą „Emigrantai. Ar braškės virsta ferariais?“ Joje lietuvė be pagražinimų aprašė tikrąjį emigrantų gyvenimą, kurį, kaip sako, kone visi lietuviai slepia, o grįžę pasakoja tik apie lengvą ir gerą uždarbį.

 

Emigrantė Julija Miliūtė

 

„Renku aš tas braškytes, staiga per mano galvą praskrieja dėžė. Per mano vagą žygiavo vyrukas, paskui dar kelios merginos. Jie trypė mano braškes, o aš juos sudrausminau. Vyrukas atsisukęs ir sako: „Į galvą nenori? Atsirado mat gerietė kažkokia…“, – pasakos J. Miliūtė.

 

Emigrantė Julija Miliūtė

 

Tad ar iš tiesų braškės virsta ferariais? Ar tikrai užsienyje, kaip pasakojama, lietuvis lietuviui – vilkas?

 

Jau šį pirmadienio vakarą gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ 20.20 val. per LNK.