Ezoterikų teigimu, ant riešo rišami siūlai ir jų pynės – galingas talismanas. O pagaminti su nuoširdžiu rūpesčiu ir stipriomis teigiamomis emocijomis tokie iš pirmo žvilgsnio paprasti papuošalai pasižymi magiškomis apsauginėmis ir laimę pritraukiančiomis galiomis. Tad norintys artimam draugui padėti gyvenimo kelyje gali jam nupinti draugystės apyrankę. Reikia tik parinkti tinkamiausias spalvas ir medžiagas.

 

apyrankes

Tinkamas laikas ir medžiagos

 

Talismanas (talisman – prancūzų, tilisman – persų, tilasm – arabų kalba) reiškia daiktą, kuris, turinčiojo įsitikinimu, teikia laimę, pasisekimą ir kitokį gėrį. Paprastai talismanai gaminami konkrečiam žmogui ir skirti vienam konkrečiam tikslui. Jie meistraujami tik tam tikru laiku ir iš specialių medžiagų. Talismanai gaminami atsižvelgiant į Mėnulio fazę ir savaitės dieną. Trokštamiems dalykams pritraukti skirtos apyrankės turėtų būti pinamos per jaunatį arba priešpilnį. O jeigu siekiama ko nors atsikratyti ar nuo ko nors apsisaugoti, derėtų darbuotis per delčią. Savaitės dienos irgi turi galingą simbolizmą:

 
 • Pirmadienis – Mėnulio diena. Palanku gaminti apyrankes tiems, kurie turi šeiminių ar santykių problemų.
 • Antradienis – Marso diena. Verta pinti apyrankes tiems, kuriems trūksta energijos ir drąsos.
 • Trečiadienis – Merkurijaus diena. Puikus laikas palinkėti sėkmės darbe, moksle ir finansuose.
 • Ketvirtadienis – Jupiterio diena. Patariama gaminti apyrankes tiems, kurie siekia pripažinimo, autoriteto, pagarbos arba aukštesnio statuso.
 • Penktadienis – Veneros diena. Šią dieną nupinta apyrankė sustiprins tarpusavio santykius arba padės pamiršti skaudžias išdavystes.
 • Šeštadienis – Saturno diena. Palanku pinti pynes, kurios stiprina valią ir padeda atsikratyti žalingų įpročių.
 •  Sekmadienis – Saulės diena. Rekomenduojama pinti draugystės apyrankes, kurios padeda geriau pažinti save ir nustatyti gyvenimiškus tikslus.
 

Tradiciškai talismanai gaminami iš natūralių medžiagų. Mat gamtinės medžiagos, ezoterikų teigimu, geriau sugeria ir išlaiko energiją, kurią kuriantis talismaną žmogus į jį sudeda. Ta pati taisyklė galioja ir pinant draugystės apyrankes. Kuo natūralesni siūlai naudojami, tuo geriau jie įsimena palinkėjimą. Beje, siūlų pluoštas irgi turi reikšmės. Teigiama, kad medvilniniai siūlai saugo nuo blogos akies ir piktų burtų. Šilkiniai padeda meilės reikaluose ir gelbsti siekiant finansinės sėkmės. Vilnoniai apsaugo ir padeda atgauti psichines bei fizines jėgas po užpuolimų, traumų, dvasinių išgyvenimų. Teigiama, kad vilna geba užlopyti žmogaus energetikos skyles. O trys vilnoniai siūlai (oranžiniai, geltoni ir raudoni) ant dešinio riešo stiprina sveikatą. Natūralaus lino siūlai naudojami linkint meilės, itin tinka vaikų apsaugai.

 

Reikšminga spalvų simbolika

 

Ne tik ezoterikai, bet ir psichologai tvirtina, kad spalvos stipriai veikia emocijas. Tad nestebina ir tai, kad magijoje spalvų simbolika itin reikšminga. Kiekviena spalva perduoda savotišką žinią tiek tam, kuris draugystės apyrankę nešioja, tiek (ne)gero linkintiems aplinkiniams:

 
 • Raudoni siūlai skirti apsaugai. Tokią apyrankę nešiojantis žmogus tampa kone nepažeidžiamas. Iš raudonų siūlų nupintos apyrankės tinka išsiruošusiems į kelionę ar besirengiantiems pasirodymui viešumoje.
 • Oranžiniai ir geltoni siūlai saugo nuo piktos akies, užkalbėjimų ar pavydžių žvilgsnių.
 • Balti siūlai padeda išvengti netikėtumų ir nepalankių situacijų. Balta taip pat gerina atmintį, padeda lengviau, žaismingiau mokytis.
 • Mėlyni, žydri siūlai gelbsti bendraujant. Nešiojantys mėlynų ir žydrų siūlų draugystės apyrankes tampa puikiais pasakotojais. Tad tiems, kurie mėgina įsilieti į naują kolektyvą ar praplėsti pažinčių ratą, – šios spalvos tinkamiausios.
 • Violetiniai siūlai saugo nuo nelaimių, padeda išvengti nelaimingų atsitikimų. Šių siūlų gaminį patariama nešioti rizikingų profesijų žmonėms.
 • Žali siūlai padeda siekti sėkmės piniginiuose reikaluose, saugo nuo apgavysčių ir sukčių.
 

Spalvų deriniai

 
 • Žalia ir raudona. Padeda privilioti meilę ir saugo nuo pavydo. Šiais siūlais taip pat patariama apsaugoti mažus vaikus.
 • Mėlyna ir raudona. Toks spalvų derinys padeda sėkmingai užbaigti pradėtus darbus, apsaugoti verslo interesus, vesti dalykines derybas ir lengviau priimti svarbius sprendimus.
 •  Žalia ir mėlyna. Apsaugo tuos žmones, kurių veikla susijusi su viešais pasisakymais ir pasirodymais.
 • Juoda ir balta. Tokių siūlų apyrankes derėtų pinti tiems, kuriems reikia daugiau išminties, pusiausvyros ir harmonijos.
 • Juoda ir raudona. Itin galingas derinys, kuris reikalingas norintiems geriau pažinti save ar mėginantiems atskleisti magiškąsias galias.
 

Kaip nupinti (ne)paprastą draugystės apyrankę?

 

Pasirinkus tinkamą laiką ir reikalingų spalvų siūlus talismanui gaminti, derėtų ir patiems pasiruošti. Apyrankė pinama neskubant, uždegus žvakę ir išvalius mintis. Pinant svarbu susitelkti į tikslą ir galvoti apie žmogų, kuris šią apyrankę nešios. Galima net melstis. Mat malda apvalo mintis, pozityviai nuteikia. Mintyse kreiptis į siūlus duodant užduotį, pavyzdžiui, „raudonos spalvos medvilnini siūleli, atlik savo darbą ir apsaugok (draugo vardas) nuo negero linkinčių.“

Atlikus paruošimo darbus atkirpti maždaug 70 cm pasirinktų siūlų. Juos sudėti greta ir atmatavus 10 cm surišti tvirtu mazgu. Surištus siūlus lipnia juosta pritvirtinti prie stalo ir pradėti pinti. Pynimo raštas magiškos reikšmės neturi. Siūlus galima suvyti ar tiesiog nupinti kasą. Tačiau svarbu pynimo eigoje surišti bent 2–3 mazgus, kaskart pakartojant siūlams jų pagrindinę užduotį. Pynimas baigiamas, kai lieka apie 10 cm laisvų siūlų galas. Jį užrišti paskutiniu mazgu. Geriausia laisvus siūlų galus surišti slankiuoju mazgu, leidžiančiu reguliuoti dydį. Telieka apyrankę padovanoti draugui.