Disneilendas, pasakų ir fantazijų šalis, žavėjo žmones nuo pat jo įkūrimo, 1955 metų. Vaikų ir suaugusiųjų pamėgtuose teminiuose parkuose ir atrakcionuose, kuriuose galima sutikti visus Volto Disnėjaus animacinių filmų personažus, tvyro kiek mistiška aura. Už vaikiškų žaidimų fasado slypi istorijos apie vaiduoklius ir prakeiksmus…

 

Sklando legendos, kad Disneilende esančiuose pasakiškuose rūmuose išties vaidenasi. Pastatas dar nebuvo baigtas statyti, kai 1966 metais mirė Voltas Disnėjus. Darbai buvo laikinai sustabdyti. Buvo kalbama, kad užkeikti rūmai tokie šiurpūs, kad juose apsilankęs asmuo iš išgąsčio patyrė širdies smūgį. Tuomet atrakcionas buvo uždarytas ir vėl atidarytas, tačiau jau nebe toks gąsdinantis, ne taip kraują gyslose stingdantis.

 

Kartą viena moteris, apsilankiusi šiame atrakcione, paprašė leidimo išbarstyti sūnaus pelenus pasakiškoje pilyje. Pilyje, kurią velionis moters sūnus labiausiai mėgo… Moters prašymas buvo atmestas, tačiau ji vis tiek įvykdė mirusio sūnaus norą. Nuo tada lankytojai prie išėjimo iš Disneilendo atrakciono kartais pastebi verkiantį mažo berniuko vaiduoklį.

 

Kitas atrakcionas „Karibų piratai“ taip pat apgaubtas makabriška aura. Tarp darbuotojų sklando legenda apie Džordžą, kurį užmušė nukritusi sija. Prie vaiduoklio Džordžo jie taip įprato, kad kiekvieną rytą sveikindavosi, o kiekvieną vakarą atsisveikindavo. Jeigu pamiršdavo tai padaryti, atrakcionas dėl neaiškių priežasčių užstrigdavo. Vienas Disneilendo darbuotojas teigė, anksti rytą matęs mažą, išblyškusį berniuką, sėdintį valtyje…

 

Regis, kai kurie atrakcionai užkeikti paties Volto Disnėjaus. Kalbama, kad nepaprasti dalykai dedasi Disneilendo kūrėjo namuose ir magiškų reikmenų parduotuvėje. Liudininkai pasakoja, matę ryškią, nežemišką šviesą V. Disnėjaus namuose. Parduotuvėje pajutę, kad šalia stovi kažkas nematomas ir alsuoja šalčiu.

 

Disneilendas laikomas laimingiausia vieta Žemėje. Čia visi šypsosi, pamiršta sunkumus ir pasineria į pasakų ir animacinių filmukų pasaulį. Tačiau šioje vietoje taip pat yra įvykę paslaptingų, šiurpių mirčių, kurios kelia dviprasmiškus jausmus… Kita vertus, nenuostabu, kad tokioje magiškoje vietoje kaip Disneilendas dedasi tokie keisti dalykai.