Vienoje paslaptingiausių vietų Žemėje, Prestburio kaimelyje Anglijoje klaidžioja bent 30 vaiduoklių. Labiausiai apylinkių gyventojus gąsdina juodojo vienuolio šmėkla. Ne vienas pasakojo matęs šią dvasią, lyg niekur nieko išdygstančią priešais Šv. Marijos bažnyčios langus ar kapinėse.

 

Juodasis vienuolis pasirodo kasmet tris kartus: per šv. Velykas, visų šventųjų dieną ir per šv. Kalėdas. Juodojo vienuolio dvasia pirmą kartą nufotografuota 1990 metų lapkričio mėnesio 22 dieną apšviestame šventoriuje. Fotografas Derekas Stafordas tik ryškindamas nuotraukas, paskutiniame kadre pamatė neįprastą nežemiškos būtybės siluetą.

 

Gyventojus šiurpina ir kitas – raitas vaiduoklis, pramintas šuoliuojančiu kavalieriumi. Pasakojama, kad jis buvo XVII amžiaus, civilinio karo laikų pasiuntinys. Jį jojantį netikėtai užpuolė sukilėliai, nuvertė nuo žirgo ir nužudė.

 

Anglijos kaimo legendose pasakojama apie riterį su surūdijusiais šarvais. Pasirodžius jam, pasišiaušia šunų kailis, arkliai traukiasi atbulomis.

 

Vietiniai Prestburio gyventojai vaiduoklių nebijo, nes šie taikūs, išskyrus vieną. Apie pastarąjį kalbama, kad jis nužudęs jauną nuotaką vieno ūkininko namuose. Nuo tada tie, kurie išdrįsdavo pabandyti užmigti tuose kambariuose, pajusdavo šaltus pirštus ant gerklės. Jiems pabėgti iš prakeikto namo padėdavo tik maldų kartojimas.