Spalio 13 – pasaulinė diena be liemenėlės! Puiki proga palikti šį drabužėlį namuose, net jei paprastai to nedarote! Ir visai ne dėlto, kad tai yra beprotiškai seksualu, bet dėl kur kas rimtesnių, skatinančių susimąstyti priežasčių! Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį… ne, ne į iškilią krūtinę, bet į didėjantį moterų sergamumą krūties vėžiu ir profilaktinių pasitikrinimų būtinybę.

 

liemenelė

Dienos be liemenėlės atsiradimo istorija nėra visiškai aiški. Tačiau ji senajame žemyne ir anapus Atlanto minima nuo 2011 metų. Dienos tikslas – skatinti moteris profilaktiškai pasitikrinti, išmokti atpažinti vėžio simptomus ir reguliariai pačioms tikrintis krūtis. Spalio 14 dieną pasaulis kviečia minėti „Rožinės šviesos“ akciją. Tądien organizuojami renginiai bei šventės, į kurias renkasi rožinės spalvos drabužiais pasipuošę asmenys ir renka pinigus prevencijai bei kovai su krūties vėžiu.

 

Spalio 13-ąją kviečiama visas moteris prisijungti prie šios akcijos ir palikti liemenėles namuose. taip pat galima kelti nuotraukas į socialinius tinklus su grotažyme #nobraday”.

 

13 liemenėlės nesegėjimo pliusų ir minusų:

 

 • Šiek tiek didesnis komfortas: Teigiama, kad atsisakius liemenėlės bus 7 % daugiau dienų be skausmo priešmenstruaciniu laikotarpiu moterims, kurių krūtyse yra kokių nors fibrozinių pokyčių. Daug moterų turi nekenksmingų pakitimų krūtyse, kurie gali sukelti diskomfortą ar skausmą. Tačiau tai nebegalioja moterims po menopauzės.

 

 • Ilgainiui gali būti patogiau sportuoti. Tai nereiškia, kad iš karto nusisegusios liemenėlę, pajusite daugiau komforto. Tai lėtas procesas, kuriam reikia laiko. Gali užtrukti ilgus mėnesius ar metus, kol galų gale taip nutiks. Tačiau pastangos bus vertos rezultatų. Prancūzijos gydytoja Laetitia Pierrot teigia, kad atsisakius liemenėlės po metų 88 %jaučiamas didesnis komfortas. Teigiami rezultatai pajuntami maždaug po 6 mėnesių sportavimo be liemenėlės.

 

 • Yra duomenų, kad dvi savaites nesegint liemenėlės gali sumažėti nugaros skausmas. Tačiau gali būti, kad nugaros skausmus sukelia neteisingai parinkta liemenėlė.

 

 • Liemenėlės neseginčių moterų krūtys būna stipresnės. Atsisakius liemenėlės, ilgainiui sustiprėja raumenų audiniai, natūraliai prilaikantys krūtis. Dėl sustiprėjusių raumenų audinių krūtys gali net įgauti gražesnę formą. Mokslininkai iš Franš Kontės (Prancūzija) universiteto netgi nustatė, kad nesegint liemenėlės moterų speneliai pakyla 7 mm aukščiau negu tų, kurios kiekvieną dieną segi liemenėles.

 

 • Liemenėlės trikdo kraujotaką. Atsisakius liemenėlės pagerėja kraujotaka į krūtis, jos tampa stangresnės, vargina mažiau odos problemų. Be to, krūtų oda ne taip prakaituoja. Ypač tai aktualu vasarą.

 

 • Atsisakius liemenėlių galima sutaupyti daug pinigų. Geros ir kokybiškos liemenėlės yra brangios. Reikėtų turėti 7 – 10 liemenėles, kad jas būtų galima kasdien keisti. Be to, jas rekomenduojama keisti kas 6 – 12 mėnesių.

 

 • Liemenėlės paslepia tai, ko nereikia, suteikia krūtims gražią formą, pakelia ir prilaiko tai, ką reikia. Tačiau kad ir kaip būtų, nėra nieko geriau nei grįžus namo nusisegti liemenėlę. Dauguma moterų tą ir padaro, kai tik grįžta namo!

 

 • Liemenėlę reikėtų vengti dėvėti ilgiau nei 12 valandų. Pastebėta, segint liemenėlę išauga krūties vėžio rizika, nes liemenėlės sutrikto limfos apykaitą ir užspaudžia limfmazgius. Kai limfos apykaita sutrinka, atsiranda palanki terpė veistis bakterijoms, kilti įvairiems uždegimams. Bent naktį reikėtų leisti krūtims pailsėti. Vengti ne tik liemenėlių, bet ir labai aptemptų naktinių marškinių.

 

 • Moterims, turinčioms nedidelę krūtinę, dėvėti liemenėlių tikrai nebūtina. Be to, jos net gali pasijusti moteriškesnės ir seksualesnės, jei pamirš liemenėlę namie. Daugybė žymių pasaulio moterų ir modelių, pavyzdžiui, nuostabioji britų manekenė Kate Moss, nesegi liemenėlių ir atrodo žavingai.

 

 • Nesegėti liemenėlės – tai asmeninis kiekvienos moters pasirinkimas. Ir niekas neturi nustatinėti taisyklių, ką gali daryti dailiosios lyties atstovės, o ko – ne.

 

 • Be liemenėlės daugelis moterų jaučiasi labai pažeidžiamos. Jų niekada neapleidžia mintis apie tai, ar aplinkiniai pastebi, kad jos neužsisegė liemenėlės, ar ne.

 

 • Nesegint liemenėlės visada yra rizika, kad ne vietoje ir ne laiku pro suknelės ar palaidinės iškirptę išsprūs krūtis ir visi pamatys daugiau nei turėtų.

 

 • Kai kurios liemenėlės atrodo kaip tikri meno kūriniai. O pavyzdžiui braletes gali atstoti palaidinę. Jos nešiojamos kaip viršutiniai drabužiai ir itin tinka su įliemenuotais švarkais.