Kiekvieną sekmadienį į Lietuvos TV žiūrovų namus užsuka perspektyviausios būsimos muzikos ir pramogų pasaulio žvaigždės. Žiūrovai gali sekti jų kelią nuo niekam nežinomo jaunuolio iš gatvės, kaimo mokyklos, vaikų namų į išsvajotą šlovės viršūnę. „X Faktorius“ jau penktą sezoną dovanoja Lietuvai šventę ir kaip populiariausias muzikinis projektas dominuoja reitingų viršūnėje.

 

_MG_0275 (Small)

 

„X Faktorius“ – projektas gimęs Jungtinėje Karalystėje. Jo autorius Saimonas Cowelas ir jo kompanija. Projekto premjera įvyko 2004 metais. Pavadinimas „X Faktorius“ nurodo neapibrėžtą „kažką“, kas žmogų padaro žvaigžde. Tai daugybę publikos ir profesionalų apdovanojimų laimėjęs projektas, rodomas ar rodytas daugelyje pasaulio valstybių.

 

_MG_0276 (Small)

 

Lietuvoje šis šou nepraranda populiarumo jau penktą sezoną – pirmuosius keturis sezonus vidutiniškai kiekvieną „X Faktoriaus“ laidą pasižiūrėdavo 741 tūkst. žiūrovų. Šį sezoną „X Faktoriaus“ žiūrimumas gerokai paaugo, projektą vidutiniškai pasižiūri 861 tūkstančių žmonių. Dalis jų šou žiūri tiesiogiai, dalis sau patogiu metu, atsisukę programą. Konkurentų muzikinį projektą tuo pačiu metu vidutiniškai pasižiūrėdavo beveik 100 tūkstančių žiūrovų mažiau. Internete šis projekto „X Faktorius“ sezonas jau yra surinkęs daugiau nei 1 mln. peržiūrų.

 

_MG_8545 (Small)

 

Per keturis projekto sezonus Lietuvoje išrinkti keturi nugalėtojai. Sėkmingiausiai muzikinę karjerą daro dvi paskutinių sezonų nugalėtojos Monika Pundziūtė-Monique ir Iglė. Monika įrašinėja savo dainas, jau surengė koncertų turą po Lietuvą, ji kviečiama dalyvauti socialiniuose, projektuose ir net su „X Faktoriumi“ konkuruojančiuose muzikiniuose TV projektuose. Iglė jau taip pat įrašė keletą solinių dainų, neatsigina pasiūlymų tapti įvairių prekės ženklų reklaminiu veidu.

 

_MG_8559_preview (Small)

 

Penktasis lietuviško „X Faktoriaus“ sezonas kiek kitoks. Išskirtinį vaidmenį projekte turi ir lietuviškos pop muzikos legenda Andrius Mamontovas. Tokių žmonių prisijungimas prie projekto tik dar kartą patvirtina jo kokybę ir kūrėjų profesionalumą. Tačiau kas bebūtų projekto teisėjai,  svarbiausias elementas, kurio jie ieško – ta paslaptinga savybė, kuri šalia balso, judesio, aktorinių gebėjimų traukia prie žmogaus, verčia juo žavėtis ir vadinti žvaigžde.

 

_MG_8584_preview (Small)

 

Pasaulyje yra daugiau nei 170 „X Faktoriaus“ laimėtojų. Daugelis laimėtojų ir tiesiog projekte dalyvavusių dainininkų toliau daro svaiginančią muzikinę karjerą ir yra populiariausi savo šalyse ar net visame pasaulyje: Leona Lewis, Olly Murs, grupės „One Direction“ ir „Little Mix“,  Camila Cabello.

 

_MG_8642_preview (Small)

 

„X Faktorius“ vyko arba tebevyksta daugiau nei 50-yje pasaulio šalių. Yra šalių, kur „X Faktorius“ pradės 8 ar 11 sezoną, savo gimtinėje Jungtinėje Karalystėje „X Faktorius“ praėjusiais metais vyko jau keturioliktą kartą.

 

_MG_8664_preview (Small)

 

Nuotraukos (Vido Černiausko)