Nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimas – daugumai moterų neišvengiama grožio procedūra, kuri šylant orams tampa dar aktualesnė. Kokias priemones rinktis, kad depiliacija namuose būtų patogi ir efektyvi?

 

depiliacija
 
Visų išbandytas skutimas

 

Šis būdas yra pats populiariausias ir dažniausiai išbandomas pirmiausia. Tai – greitas, pigus ir ypatingų įgūdžių nereikalaujantis depiliacijos metodas, tinkantis plaukeliams šalinti nuo bet kurios kūno vietos. Tiesa, jis duoda tik trumpalaikį efektą – plaukeliai vėl tampa matomi vos po poros ar kelių dienų, o kai kurioms norint turėti glotnią odą skustis tenka kasdien. Toks dažnas skutimas gali dirginti jautresnę odą, todėl šis plaukelių šalinimo būdas tinka ne visoms. Jautresnės odos savininkėms rekomenduojama išbandyti elektrinius skustuvus – jie plaukelius šalina švelniau, mažėja įsipjovimų, įdrėskimų, o kartu ir odos sudirgimų rizika. Tiesa, dauguma lietuvių (apie 65 proc.) pirmenybę vis dėlto teikia vienkartiniams skustuvams. Norint, kad rezultatas būtų geresnis, svarbiausia naudoti nenusidėvėjusius skustuvus aštriais peiliukais. Specialistai juos rekomenduoja keisti po 10-ies skutimų. Taip šalinant plaukelius būtina naudoti skutimosi putas ar gelį: peiliukas lengviau slysta oda, plaukeliai tampa minkštesni, mažesnė odos sudirgimo rizika. Judesiai turėtų būti lengvi, trumpi – taip sumažinsite įsipjovimų tikimybę. Geriausia skustis po maudynių duše ar pagulėjus šiltoje vonioje, mat tuomet plaukeliai būna minkštesni. Svarbu nepamiršti naudoti specialias priemones po depiliacijos, kurios nuramina odą, o kai kurios net gali lėtinti plaukelių ataugimą.

 

Alternatyva skutimuisi – depiliaciniai kremai

 

Tai – dar vienas labai paprastas nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimo būdas, tinkantis neturinčioms patirties. Depiliacinį kremą tereikia užtepti ant norimos vietos, palaikyti nurodytą laiką ir nuplauti. Greita, neskausminga, paprasta, nėra rizikos įsipjauti ir gana pigu. Tiesa, toks metodas tinka ne visoms – vienų oda jautriai reaguoja į depiliaciniame kreme esančias chemines medžiagas, kitų plaukeliai pernelyg tvirti, kad juos būtų galima visiškai pašalinti. Daugiausia problemų kyla depiliuojant bikinio zoną. Dauguma moterų sako, kad depiliaciniais kremais pavyksta pašalinti tik dalį plaukelių, o kitus tenka išpešioti ar nuskusti. Todėl tokia priemonė yra tinkamiausias pasirinkimas toms, kurių plaukeliai šviesūs, gana ploni. Kai kurias moteris erzina dar kurį laiką išliekantis specifinis depiliacinių kremų kvapas. Net jeigu ši priemonė jums puikiai tinka, ilgalaikio rezultato tikėtis neverta – kaip ir skutantis, taip ir šiuo atveju oda išlieka glotni vos iki kelių dienų.

 

BYLY EFFECTIVE & NATURAL ALOE VERA depiliacinis kremas  100 ml_600x600

 

BYLY EFFECTIVE & NATURAL ALOE VERA depiliacinis kremas

 

Depiliacinis kremas skirtas jautriai odai prižiūrėti. Švelni depiliacinio kremo formulė pritaikyta viso kūno odai ir ypač jautriai odai depiliuoti (bikini srities ir pažastų). Priemonė švelniai pašalina nepageidaujamus plaukelius. Jos sudėtyje esančios veikliosios medžiagos drėkina odą ir suteikia jai švelnumo. Ingredientai buvo užauginti natūralioje ir nekenksmingoje aplinkoje. Sudėtyje yra alavijų, pluoštinės bosvelijos estraktų.

 

BYLY DUO MINT & GREEN TEA depiliacinis kremas  130 ml_600x600

 

BYLY DUO MINT & GREEN TEA depiliacinis kremas
 
Išbandykite labiausiai atpalaiduojančią plaukų šalinimo priemonių liniją, kuri praturtinta mėtų ir žaliosios arbatos ekstraktais. Ši priemonės formulė sukurta rūpintis sausa oda. Priemonė pasižymi drėkinamosiomis savybėmis. Mėgaukitės savo nuostabiomis kojomis ir padarykite plaukelių šalinimo procedūrą kur kas malonesnę. Dvigubo poveikio depiliacinis kremas papildytas mėtų ir žaliosios arbatos ekstraktais. Depiliacinis kremas efektyviai per 3 minutes pašalina nepageidaujamus plaukelius. Po depiliacijos oda lieka lygi ir švelni.

 

Vaškas – lengviau, nei atrodo

 

Šį depiliacijos metodą išdrįsta išbandyti ne visos moterys. Dauguma baiminasi skausmo ir to, kad nesugebės tinkamai naudotis vašku. Galbūt taip buvo anksčiau, o šiandien galima įsigyti paruoštų vaško juostelių arba specialių vaško aplikatorių, su kuriais depiliuoti lengva, greita ir saugu. Vaško juosteles tereikia sušildyti tarp delnų, klijuoti ant depiliuojamos vietos ir nuplėšti staigiu judesiu. Labai svarbu, kad depiliuojama zona būtų švari ir sausa. Vaškas turi būti tepamas plaukelių augimo kryptimi, o plėšiamas – prieš ją. Tam, kad mažiau skaudėtų, nuplėšiant vašką odą būtina prilaikyti kita ranka. Tinkamai atliekant depiliaciją vašku pavyksta pašalinti net tvirtus, storus plaukelius, tiesa, jie turi būti ataugę bent iki kelių milimetrų ilgio. Po depiliacijos ant odos gali likti vaško likučių – juos lengviausia pašalinti šiltu vandeniu arba specialiu aliejuku (kai kuriose depiliacijos vašku pakuotėse būna pridėta juo suvilgytų drėgnų servetėlių). Svarbu žinoti, kad kurį laiką po tokio plaukelių šalinimo oda būna paraudusi, jautresnė, todėl nerekomenduojama bent 1–2 dienas degintis saulėje ar lankytis soliariume, pirtyje, baseine (dėl chloro poveikio). Geriausia depiliuotis vašku iš vakaro, tuomet kitą dieną jau galėsite vilkėti atviresnius drabužius nebijodama, kad paraudusi oda bus pastebima ir kitiems. Didžiausias tokios procedūros privalumas – rezultatas išlieka net iki 3–4 savaičių. Be to, reguliariai šalinant nepageidaujamus kūno plaukelius vašku, jie atauga vis retesni ir silpnesni. Todėl kitos procedūros tampa vis lengvesnės, greitesnės ir keliančios mažiau diskomforto. Kai kurios moterys skundžiasi, kad po depiliacijos vašku plaukeliai pradeda įauginėti. Taip yra todėl, kad jie atauga silpnesni ir kartais negali prasiskverbti per odą. Norint to išvengti svarbu reguliariai ją šveisti – taip pašalinsite suragėjusį odos sluoksnį ir plaukeliai lengviau pro ją pralįs.

 

Cukraus pasta – iš naujo atrasta sena

Nepageidaujami kūno plaukeliai cukraus pasta šalinti dar senovės Egipto laikais. Šiandien šią seniai sukurtą praktiką vis daugiau moterų atranda iš naujo. Kai kurios ryžtasi pačios gaminti cukraus pastą, bet kur kas paprasčiau įsigyti jau paruoštos. Dažniausiai ją reikia pašildyti iki kūno temperatūros (35–40 ℃) ir tepti ant švarios sausos odos. Skirtingai nei depiliuojant vašku, cukraus pastą tepti prieš plaukelių augimo kryptį, o nuplėšti jų augimo kryptimi. Jeigu iš pirmo karto nepavyko pašalinti visų plaukelių, nieko baisaus – procedūrą galima pakartoti ta pačia pasta. Dauguma moterų pripažįsta, kad naudoti šią priemonę netgi malonu, mat ji nesivelia tarp rankų, maloniai kvepia, o ir ant odos lieka mažai likučių, be to, juos labai lengva nuplauti vandeniu. Kadangi plaukeliai plėšiami jų augimo kryptimi, depiliacija cukraus pasta dažniausiai sukelia mažiau skausmo nei naudojant vašką. Be to, po procedūros jie nelinkę įauginėti, mat cukraus pasta kartu nušveičia odą. Dar daugiau – po tokios depiliacijos derma mažiau sudirgsta, mat šioje priemonėje yra ją raminančiai veikiančių ir infekcijoms kelią užkertančių komponentų. Vis dėlto kelias dienas po depiliacijos nereikėtų lankytis pirtyje, baseine, degintis saulėje ar soliariume. Efektas išlieka iki mėnesio.
 
BYLY EFFECTIVE & NATURAL CHOCOLATE kūno depiliacinės juostelės (12 vnt.)_600x600

 

BYLY EFFECTIVE & NATURAL CHOCOLATE kūno depiliacinės juostelės

 

Kūno depiliacinės juostelės skirtos normaliai odai prižiūrėti. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės tikro malonumo akimirka su BYLY. Šalto vaško depiliacinės juostelės, kvepiančios šokoladu, pasižymi minkštinamosiomis bei drėkinamosiomis savybėmis, kurios suteikia odai švelnumo. Dermo – elastinė vaško formulė atkartoja odos kontūrus, pašalina nepageidaujamus ir itin mažus plaukelius su šaknimis, lėtina jų augimą. BYLY kūno depiliacinės juostelės padeda atnaujinti, atgaivinti, saugoti odą bei suteikia ilgalaikį efektą.
 
BYLY EFFECTIVE & NATURAL MINT & GREEN TEA kūno depiliacinės juostelės (20 vnt.)_600x600

   

BYLY EFFECTIVE & NATURAL MINT & GREEN TEA kūno depiliacinės juostelės

 

Kūno depiliacinės juostelės skirtos sausai odai prižiūrėti. Išbandykite labiausiai atpalaiduojančią plaukų šalinimo priemonių liniją, kuri praturtinta mėtų ir žaliosios arbatos ekstraktais. Ši priemonės formulė sukurta rūpintis sausa oda. Dermo – elastinė vaško formulė atkartoja odos kontūrus, todėl pašalina nepageidaujamus ir itin mažus plaukelius su šaknimis, lėtina jų augimą. Mėtos ir žaliosios arbatos ekstraktas – puikus natūralių medžiagų šaltinis. Ekstraktai atgaivina ir saugo odą.

 

BYLY DEPIL ECO kūno depiliacinės juostelės (20 vnt.)_600x600

 

BYLY DEPIL ECO kūno depiliacinės juostelės 

 

Šaltojo vaško juostelės padeda pašalinti nepageidaujamus kūno plaukelius. Tai ekologiška priemonė, kuri suteikia galimybę gerbti tiek savo odą, tiek gamtą. Sudėtyje yra  96% natūralios kilmės veikliųjų medžiagų.

BYLY EFFECTIVE & NATURAL ACTIVATED CHARCOAL kūno depiliacinės juostelės (20 vnt.)_600x600

 

BYLY EFFECTIVE & NATURAL ACTIVATED CHARCOAL kūno depiliacinės juostelės

 

Depiliacinės juostelės padeda pašalinti nepageidaujamus kūno plaukelius ir dėl sudėtyje esančios aktyvuotos anglies tuo pačiu metu valo odą, pašalina negyvas odos ląsteles, sukuria šveičiamąjį poveikį. Taigi, priemonė padeda palaikyti gerą odos būklę ir suteikia oda šilko švelnumo.
 
Dar daugiau puikių pasiūlymų eurokos.lt
 
Modernios technologijos: epiliatoriai ir fotoepiliatoriai

 

Kadaise aparatinės nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimo procedūros buvo atliekamos tik grožio salonuose. Šiandien jau galima įsigyti buitinių prietaisų, skirtų saugiai naudoti namuose. Vieni populiariausių – elektriniai epiliatoriai. Jų galvutė turi pincetus arba diskus, kurie išrauna nepageidaujamus plaukelius. Epiliatoriai su pincetais tinkamiausi esant retesniems plaukeliams arba nedideliam depiliuojamam plotui. Renkantis epiliatorių su pincetais, patariama ieškoti tokio, kuriame jų būtų kuo daugiau. Epiliatoriai su diskų galvute geriau pašalina tankesnius plaukelius, taip pat yra efektyvesni depiliuojant didesnę kūno zoną. Svarbu atkreipti dėmesį, iš ko pagaminti diskai, mat metaliniai gali dirginti jautresnę odą, tad rekomenduojami keraminiai, nors ir yra brangesni. Renkantis epiliatorių svarbu atsižvelgti ir į jo maitinimo tipą. Prietaisai su tinklo maitinimo šaltiniu veikia pastoviai, bet riboja judesio laisvę. Akumuliatoriniai epiliatoriai gali būti naudojami bet kur, neriboja judesių, tačiau veikia tik tam tikrą laiką. Specialistai pataria ieškoti tokio prietaiso, kuris galėtų veikti tiek įkrautas, tiek įjungtas į kištukinį lizdą. Galiausiai vieni epiliatoriai tinka tik sausai naudoti, kiti nebijo drėgmės. Su pastaraisiais galima depiliuoti norimą vietą laikant pakišus po vėsia vandens srove – taip mažinamas diskomfortas, patiriamas raunant plaukelius. Be to, tokius epiliatorius lengva valyti – galima išplauti vandeniu. Išsirinkusi kokybišką epiliatorių pastebėsite, kad juo naudotis kur kas paprasčiau nei vašku ar net cukraus pasta. Plaukeliai šalinami su šaknimis, todėl neatauga kelias savaites ar visą mėnesį. Kaip ir depiliuojant vašku ar cukraus pasta, plaukeliai atauga silpnesni, retesni, tad kiekviena kita procedūra kelia vis mažiau nemalonių pojūčių. Siekiant išvengti jų įaugimo, būtina reguliariai šveisti odą.

 

Kitas šiuolaikiškas buitinis prietaisas, padėsiantis ilgam atsikratyti nepageidaujamų plaukelių, yra fotoepiliatorius. Jis skleidžia intensyvius šviesos impulsus, sunaikinančius plaukų folikulus. Dėl to rezultatas būna ypač ilgalaikis – pasiekus norimą efektą, palaikomąsias procedūras rekomenduojama atlikti vos kartą per pusmetį. Tiesa, kol sunaikinsite nepageidaujamus plaukelius, teks atlikti ne vieną fotoepiliacijos procedūrą, mat veikiami tik augimo stadijoje esantys plaukeliai. Kuo jie tamsesni, tuo geresnių rezultatų pasiekiama. Jeigu plaukeliai itin šviesūs ar pilki (neturi pigmento), fotoepiliacija gali nepasiteisinti. Prieš šią procedūrą plaukeliai turi būti kruopščiai nuskutami ir tuomet depiliuojama zona veikiama iš aparato sklindančiais šviesos impulsais. Tai yra neskausminga, jaučiama tik šiluma ar lengvas dilgčiojimas. Renkantis fotoepiliatorių svarbu atsižvelgti, kokį odos plotą jis vienu metu gali paveikti – kuo jis didesnis, tuo procedūra bus greitesnė. Modernūs fotoepiliatoriai gali apdoroti iki 6 cm2 odos paviršių. Svarbus ir prietaiso blykstės galingumas – optimalus variantas yra apie 5 J/cm2. Taip pat reikėtų atsižvelgti į šviesos šaltinio modulį, kuris gali turėti nuo 750 iki 40 tūkst. blyksnių. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo dažniau teks keisti prietaiso šviesos modulį. Galiausiai fotoepiliatoriai gali būti įkraunami arba priklausomi nuo maitinimo tinklo. Pastarieji veikia nenutrūkstamai, bet akumuliatoriniai yra kompaktiškesni, jais galima naudotis bet kur ir bet kada.

 

Įdomu

 
  • Pirmasis masinės gamybos depiliacinis kremas pasirodė 1840 m.
  • 1901 m. Kingas Campas Gillette‘as pristatė pirmąjį vienkartinį skustuvą vyrams. Skirtas moterims dienos šviesą išvydo dar po 14 metų.
  • Nors depiliacija vašku naudota dar senovės civilizacijose, moderniais laikais jos populiarumas išaugo 7-ajame XX a. dešimtmetyje, kai rinkoje atsirado pirmosios vaško juostelės.
  • 7718 – tiek vidutiniškai kartų per gyvenimą skutasi viena moteris, jeigu tai yra jos pagrindinis depiliacijos metodas.
  • Apie 83 proc. visų su depiliacija susijusių susižeidimų nutinka naudojantis skutimosi peiliukais.