Kalėdos yra neatsiejamos nuo Kalėdų eglučių įžiebimo. Jeigu neplanuojame namuose statyti tradicinę eglutę arba norėtume papildomai papuošti savo gyvenamąją erdvę, verta lempučių girliandas panaudoti ir kitose namų vietose, neapsiribojant tik svetaine. Dažniausiai lempučių girliandomis puošiame ir langus, ir balkonus. Štai keletas įdomių idėjų!

 

švieselės

Kalėdinis skandinaviško stiliaus papuošimas

 

Nepretenzingą, šiuolaikišką skandinaviško stiliaus dekoraciją galima nesunkiai susikurti patiems. Tereikia kelių dekoratyvių stiklainių, kelių žvakių arba neitin ilgos lempučių girliandos, samanų (jų galima nuspirkti, pavyzdžiui, sodo prekių parduotuvėse) bei šiek kalėdinių papuošimų (snaigių, mažų kalėdinių žaisliukų ir kt.). Į stiklainius įdėti šiek tiek samanų, įstatyti žvakutes arba tarp samanų įdėti lempučių girliandą su baterija. Užsukti dangtelį (jeigu naudojate žvakę, užsukite dangtelį su skylutėmis). Prie dangtelio galima pritvirtinti virvelę, kad dekoraciją galima būtų pakabinti, tačiau nebūtinai, nes tokią dekoraciją galima tiesiog pastatyti ant palangės ar stalo. Stiklainį galima apklijuoti popierinėmis snaigėmis arba mažų dekoracijų pridėti į stiklainio vidų.

 

Lempučių pasirinkimas

 

Norėdami gauti gerą efektą, pirmiausiai reikėtų apgalvoti apie visą apdailą, kad namai neatrodytų kaip Kalėdoms pasipuošusi parduotuvė. Gerai, jei kalėdinių lempučių spalvos dera prie kambarių. Baltos lemputės visada tinka, bet reikia atkreipti į šviesos atspalvį. Šiltas atspalvis geriau atrodo klasikiniame interjere, o šaltas – moderniuose ar lofto stiliaus interjeruose. Nuolat degančios lemputės taip pat atrodo geriau nei mirksinčios. Taip pat verta pabandyti prijungti reguliatorių – tamsoje gražiai atrodo atmosferiniai, šiek tiek išsilieję taškai. Interjero papuošimais nereikėtų perkrauti – ypač vienoje vietoje. Geriau padaryti vieną efektingą instaliaciją, puikiai derančią prie interjero.

 

Visada turėtumėte prisiminti, kad elektros prietaisai privalo būti sumontuoti saugiai, ypač jei turite mažų vaikų. Jei planuojate įsigyti naujų šviečiančių dekoracijų, peržiūrėkite visą asortimentą ir priderinkite girliandas prie savo namų interjero. Tokių girliandų yra įvairių formų: tiek geometrinių tokių kaip sferos, kubeliai, LED „gyvatės”, tiek žvaigždžių, varveklių, elnių, snaigių formų. Taip pat galima rinktis iš didelių ir mažų girliandų.

 

1- Šviečiantis užrašas ant sienos

 

Ant tuščios sienos bet kurioje patalpoje iš kalėdinių lempučių girliandos galima sukurti šviečiantį užrašą. Girliandas tvirtinti, pavyzdžiui, prie specialaus, netepančio „plastilino”. Taip pat galima naudoti tapybos juostą arba, jei siena apkalta, viską remti į kaiščius, subtiliai įkaltus į siūles. Kitas sprendimas? Rėmas iš lanksčios vielos, prie kurio pritvirtiname lempučių girliandą, surišame arba užklijuojame juostele, o tada montuojame ant sienos. Tokį užrašą galima sukurti ir ant didelio veidrodžio paviršiaus.

 

2- Dekoracija lovos galvūgalyje

 

Jei miegamajame turite lovą su galvūgaliu, jos viršuje puikiai atrodys pritvirtinta lempučių girlianda (viena arba papuošta dirbtiniais eglių spygliais). Panašiai galima dekoruoti ir svetainės sofos atlošo viršų.

 

3- Kompozicija ant stalviršių

 

Lempučių girliandos tankiai išdėstytos žemos spintelės ar židinio viršuje, atrod gerai – tuomet šviečiai visas jų paviršius. Poveikis sustiprėja, kai ant stalviršio, atremto į sieną, pastatome veidrodį, kuris padaugins žiburių skaičių.

 

4- Aplink kavos staliuką

 

Galima panaudoti stiklinį kavos staliuką. Po stikliniu paviršiumi ištempta lempučių girlianda sukuria pasakiškai gražų vaizdą.

 

5- Lemputės vazoje

 

Kalėdinės lempučių girliandos su baterijomis, įmestos į didelę stiklinę vazą, pageidautina kuo paprastesnės, atrodo puikiai. Tokią šviesos kompoziciją galima pastatyti bet kur – taip pat ir koridoriuje ar vonioje.

 

6- Kaip papildomas rėmelis

 

Kalėdų proga galima pabrėžti antikvarinių daiktų grožį. Pavyzdžiui, girliandą galima apvynioti aplink paveikslo rėmą arba spintą.

 

7- Ant laiptų turėklų

 

Laiptų turėklai sukuria puikias dekoravimo galimybes dviejų aukštų butuose ar kotedžuose. Juos galima tiesiog apvynioti girliandomis, pagamintomis iš LED lempučių. Tuo pačiu subtiliai apšviesime laiptus. Prie lempučių taip pat galima pridėti kitų dekoracijų, pavyzdžiui, dirbtinių eglių spyglių, karoliukų ir kitų niekučių.

 

8- Švieselių siena

 

Jei namuose yra minimalistinis interjeras ir tuščia siena, per visą jos paviršių galima ištempti elektrinių lempučių tinklą. Tokios apšvietimo sistemos dažniausiai skirtos namų išorės apdailai, tačiau jei pavyks parinkti švelnią šviesą arba ją susilpninti reguliatoriumi, efektas bus įspūdingas.