Šeštadienį per BTV prasideda specialios „Dakaro“ ralio laidos, kurias ves žinomas autosporto žurnalistas Ramūnas Fetingis. „Dakaro“ raliui šalyje tapus vienai populiariausių sporto sričių, pirmą kartą laidos bus rodomos geriausiu laiku – 20.30 val.

 

VPP_3447

 

„Daug metų žmonės skųsdavosi, kad dvi savaites negali išsimiegoti, nes seka „Dakarą“. Nuo šiol bus paprasčiau – laikas Saudo Arabijoje nuo lietuviško skiriasi tik viena valanda. Lenktynių sėkmė ir ažiotažas lėmė tai, kad programos sudarytojai surizikavo ir ko gero pirmą kartą Lietuvos istorijoje rodys „Dakarą“ prime time laiku. „Dakaro“ apžvalgas lietuviai pamatys anksčiau, negu jas transliuoja tokie grandai kaip „Eurosport“ ar RTL. Kartu tai ir milžiniška atsakomybė man ir kolegoms, rengiantiems apžvalgas, nes mus stebės kur kas daugiau žmonių. Kaip ir kasmet, stengsimės žiūrovams pateikti pačią operatyviausią informaciją, turėsime tiesioginį ryšį su visais lietuviškais ekipažais, tad, tikiuosi, nenuvilsime nei vieno gerbėjo“, – sako Ramūnas Fetingis.

 

VPP_3456

 

Pasak Ramūno, Dakaro ralis yra fenomenalus reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir nemažai kitų pasaulio šalių. „Tai nėra nei Pasaulio čempionatas nei čempionato etapas, o pritraukia begalę dėmesio. Pirma, tai yra didžiulis, vienas sunkiausių pasaulio nuotykių ir žmonės jį stebi ne tik dėl to, kad tai įdomios lenktynės, bet ir dėl to, kad tai yra išgyvenimas, emocijos, dramos bei neretai – tragedijos. Antra, Dakaras vyksta ten, kur paprastai turistai retai kada užklysta. O organizatorių pastangos ir dešimtmečiais ugdyta patirtis kaip šias lenktynes įdomiai pateikti kelia didelį susižavėjimą daugeliui žiūrovų“.

 

2020-ųjų ralis, Ramūno teigimu, bus dar labiau nenusakomas negu bet kada ir dar įdomesnis lietuviams. „Tai pirmas kartas, kai lenktynės vyks Saudo Arabijoje. Tai suteiks nemažą pranašumą vietiniams. Jeigu nepridirbs nesąmonių, gali „iššauti“ Yazeedas Al Radhjis. Tuo pat metu tai bus pranašumas ir netoli gyvenančiam katariečiui Nasser‘ui Al Attiyah. Jis laimėjo pernai ir šiemet, manyčiau, bus svarbiausias pretendentas į pergalę. Tačiau šiemet bus daugiau sumaišties, nes organizatoriai iš anksto neatskleis tikslaus maršruto, o dalyviai maršrutines korteles gaus tik prieš pat greičio ruožo startą. Tai suteiks šansą ne tokius didelius biudžetus turinčioms komandos „įkąsti“ gamyklinių komandų sportininkams, nes pastarieji negalės pasinaudoti savo žvalgų informacija. Nekantrauju kuo greičiau sulaukti starto“.

 

Pats Ramūnas sako negalės sirgti už konkrečia lietuvių komandą. „Visus tris Dakaro senbuvius – Antaną, Benediktą ir  Vaidotą – neblogai pažįstu ir sergu už visus. Mano didžiausias pageidavimas, kad lietuviai kuo mažiau konkuruotų tarpusavyje ir kuo daugiau vienas kitam padėtų. Tai yra svarbiausia“.

 

„Dakaro“ ralis – pirmadieniais–ketvirtadieniais 20:30 val., penktadieniais 21:30 val., šeštadieniais 22:00 val., sekmadieniais 21:30 val. per BTV.