Norintys gauti valstybės paramą kompleksiškai renovuoti daugiabutį vis dar gali teikti paraiškas iki sausio 31 d. Paraiškos priimamoms Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose. Norintys gauti finansavimą mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, paraiškas gali teikti iki liepos 1 d.

 

IRMA7469

 

 

Galimybė visapusiškai atnaujinti daugiabutį

 

 

Valius Serbenta, BETA direktorius akcentuoja, kad kompleksinė renovacija vienu metu išsprendžia visas būstą kankinančias problemas: „Po renovacijos daugiabučiai tampa sandarūs, šilti, taupūs ir estetiškai patrauklūs. Šilumos mazgo atnaujinimas, vamzdynų keitimas kartu su sienų, stogo apšiltinimu ir kitomis energinį efektyvumą didinančiomis priemonėmis prikelia daugiabutį naujam gyvenimui.“

 

Priklausomai nuo investicijų į namo modernizavimą atnaujintas daugiabutis vidutiniškai sutaupo 50–60 proc. pastato šildymui naudojamos energijos ir pasiekia ne mažesnę nei C energinio efektyvumo klasę.

 

Visgi daugiau nei perpus sumažėjusios sąskaitos už šildymą yra ne vienintelė priežastis, skatinanti gyventojus renovuoti daugiabutį. Daugiabučio atnaujinimas prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės bei didina būsto vertę, kadangi renovuotas namas yra patrauklesnis nuomai ar pardavimui, o taip pat tokio būsto vertė pakyla.

 

zenklas_2015 04 13

 

Valstybė finansuoja 30 proc. išlaidų

 

Pateikus paraišką kompleksiškai modernizuoti daugiabutį galima gauti dalinį – 30 proc., valstybės finansavimą kompensuoti daugiabučio energinį efektyvumą didinančias priemones. Papildomi 10 proc. valstybės parama teikiama modernizuojant neautomatizuotą šilumos punktą, įrengiant balansinius ventilius ant stovų ir kt.

 

Šio kvietimo metu numatyta daugiabučių renovacijai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės.

 

Finansuojamos priemonės gali būti: šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas, ventiliacijos, rekuperacijos sistemų pertvarkymas, stogo ir išorinių sienų šiltinimas, balkonų, bendrojo naudojimo patalpų įstiklinimas ar langų keitimas, liftų atnaujinimas ir inovatyvių energijos šaltinių – saulės kolektorių, geoterminio šildymo sistemos diegimas ir kitos.

 

100 proc. kompensacija teikiama rengiant daugiabučio atnaujinimo projektą ir projekto administravimo bei statybos techninės priežiūros išlaidoms. Valstybė pilnai padengia visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias renovacijos išlaidas.

 

BETA_logo (2)

 

Pratęstas terminas mažajai renovacijai

 

 

Iki liepos 1 d. pratęstas terminas primą kartą vykstančiai mažosios renovacijos programai. Pateikus paraiškas galima gauti 30 proc. valstybės paramą atnaujinti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas.

 

Mažojoje renovacijoje finansavimas teikiamas keičiant elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinant senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje.

 

Taip pat finansuojamos ir papildomos priemonės, kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas ir kt.

 

Daugiau informacijos apie kvietimus rasite BETA tinklapyje www.beta.lt. Paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose.