Kovo mėnesį Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) inicijavo „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimus, kurių metu savo balsus už verčiausius laimėti galėjo atiduoti visuomenė. Daugiausiai simpatijų pelnė trys iš keturiolikos rinkimuose dalyvavusių projektų – atnaujinti daugiabučiai Taikos pr. 3, Klaipėdoje, Draugystės g. 25A, Marijampolėje ir Stoties g. 14, Šiauliuose.

 

Ritai

„Metų renovacijos projekto 2021″ laimėtojai. Nuotrauka iš BETA archyvo.

 

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją praeitų metų dalį praleidome karantino sąlygomis, renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių. Viešo balsavimo metu buvo išrinkti trys laimėtojai, tačiau iš tikrųjų visi atsinaujinę savo daugiabučius jau yra laimėtojai ir jų apdovanojimas – tai geresnės gyvenimo sąlygos, kurias ypatingai vertiname dabar, daug laiko praleisdami namuose“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Daugiabutis Klaipėdoje – balsavimo dalyvių favoritas

 

Taikos pr. 3, Klaipėdoje esantis daugiabutis sulaukė didžiausio balsavime dalyvavusių žmonių palaikymo. Tikriausiai daugiausia simpatijų pelnė tai, kad po renovacijos jis kardinaliai pasikeitė tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

 

Pastato išvaizdai renovacijos metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys – priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės, o namą papuošė ir žaismingas baltų simbolikos ornamentas, bylojantis apie istorinę atmintį.

 

Po renovacijos namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

 

Renovuotas daugiabutis Marijampolėje prisidės prie aplinkos tausojimo

 

Visuomenė savo simpatijų negailėjo ir saulės kolektoriais ant stogo pasipuošusiam Draugystės g. 25A, Marijampolėje esančiam daugiabučiui, kurio gyventojai jau beveik metus džiaugiasi šiltesniu ir gražesniu namu bei išaugusia nekilnojamo turto verte.

 

Po renovacijos Draugystės g. 25A esančio daugiabučio energinė vertė pakilo iki B. O name įrengta atsinaujinančių energijos išteklių (saulės kolektorių) karštam vandeniui ruošti sistema leis sutaupyti daugiau nei 50 proc. reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažinti namo poveikį aplinkai.

 

BETA_logo (2)

 

Tarp favoritų – namas su šimtamete istorija

 

Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukė ir vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių, Stoties gatvėje keturioliktu numeriu pažymėtas namas.

 

1921 metais pastatytame name iš pradžių veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, o po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą. Šiuo metu daugiabučio šimtametę istoriją mena išsaugotos fasado architektūrinės detalės, o patrauklus estetinis vaizdas prisideda prie dailaus Šiaulių miesto veido kūrimo.

 

Saugant pastato fasado architektūrines detales, renovacijos metu viena pagrindinė daugiabučio namo siena buvo apšiltinta iš vidaus. O tai kartu su šildymo sistemos modernizacija net 40 proc. sumažino gyventojų šildymo sąskaitas.

 

zenklas_2015 04 13

 

„Pirmiausia daugiabučio atnaujinimo teikiama nauda džiaugiasi gyventojai, tačiau tai reikšminga ir visam miestui, nes renovuoti pastatai keičia miesto veidą. „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojai – tai pavyzdžiai, kurie parodo, kaip taikant skirtingus architektūrinius sprendimus naujam gyvenimui galima prikelti pilką sovietinį daugiabutį arba išsaugoti unikalų kultūrinį paveldą. Sveikiname visus laimėtojus ir tikimės, jog šie pavyzdžiai įkvėps ir kitus modernizuoti savo daugiabučius“, – teigia BETA direktorius.

 

Pasibaigus visuotino karantino apribojimams, Būsto energijos taupymo agentūra įteiks apdovanojimus „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojams.