Visi svajoja apie baltus dantis, nes jie šypsenai suteikia kerinčio žavesio. Norint pasiekti geriausią rezultatą, neužtenka kelis kartus apsilankyti pas odontologą – netinkamai prižiūrint dantis, jie greitai vėl praras savo baltumą. Štai keletas patarimų norintiesiems akinamai dailios šypsenos.

 

Išsiaiškinti priežastis

Dantys savo baltumo be priežasties neparanda. Visų pirma reikia išsiaiškinti, kas neleidžia dantims išlikti natūraliai baltais. Žinant priežastis, galima užkirsti joms kelią. Dažniausia natūralios dantų spalvos praradimo priežastis – nesaikingas tabako ir svaigiųjų gėrimų vartojimas, gausus fluoro naudojimas.

Ne tik žalingi įpročiai, bet ir tam tikri maisto produktai gali sugadinti dantų spalvą. Pavyzdžiui, kasdien gausiai geriant kavą, ant dantų atsiras dėmelių. Gaiviuosius gėrimus su dažikliais taip pat reikėtų keisti į sultis ar mineralinį vandenį. Blogiausiu atveju mėgstamus gėrimus gerti per šiaudelį – tai neleis išplisti dėmėms. Kasdienį valgyti daugiau vaisių ir daržovių, vengti itin daug cukraus turinčių produktų.

 

Laikytis burnos higienos

Norint džiaugtis akinama šypsena, ypač svarbi dantų higiena. Nesvarbu, ar dantys jau išbalinti, ar vis dar dėmėti ir pageltę, jais rūpintis privaloma. Visų pirma dantis reikia valyti mažiausiai du kartus per parą. Taip pat bent kartą per dieną reikia nuvalyti apnašas nuo liežuvio bei išbraukyti dantų siūlu tarpdančius. Tai neleis susidaryti dėmėms ir pašalins maisto likučius. Be to, dantis reikia skalauti šiltu vandeniu, nes temperatūrų skirtumai neigiamai veikia dantis ir skatina kauptis nešvarumus. Be kasdienės burnos higienos, reikėtų porą kartų per metus apsilankyti burnos higienos specialisto kabinete, kad būtų nuvalyti akmenys ir kiti nešvarumai. Procedūra paprastai trunka apie valandą ir yra neskausminga. Taip pat tai puiki proga profilaktiškai pasitikrinti dantis ir taip laiku užkirsti kelią burnos ligoms.

 

Sodos galia

Natūralus produktas, kuriuo kiekvienas gali saugiai balinti dantis namuose, yra soda. Dauguma odontologų sodą rekomenduoja norint padailinti šypseną, jos dedama ir į kai kurias dantų pastas. Kaip naudoti? Užberti šiek tiek sodos ant dantų šepetėlio, tuomet užtepti dantų pastos ir dantis valyti kaip įprasta. Galima patiems pasigaminti košelę iš sodos ir vandens. Norint turėti ne tik baltus, bet ir stiprius dantis, galima naudoti sodos ir druskos mišinį. Siekiant geriausio rezultato, reguliariai valyti dantis su soda du kartus per parą. Tačiau reikia būti atsargiais – gausus sodos naudojimas gali pažeisti dantų emalį.

 

Citrinų burtai

Senas, bet veiksmingas metodas norintiesiems baltesnių dantų – pasigaminti mišinį iš alavijų, citrinų sulčių ir druskos. Šiuo mišiniu kasdien valant dantis, sakoma, teigiamas poveikis jau matyti po kelių parų!

Citrinų sultyse yra natūralių balinamųjų medžiagų, šviesinančių dantis. Tačiau, kaip ir sodos atveju, nepersistengti – natūrali rūgštis iš dantų gali pašalinti kalcį, taigi jie taps silpnesni, o dėl suminkštėjusio emalio – jautresni bei neatsparūs ėduoniui ir kariesui.

 

Braškės – skanios ir veiksmingos!

Braškių mėgėjai turi puikią progą natūraliai pabalinti dantis! Braškėse yra tam tikrų enzimų, kurie veiksmingai balina dantis. Be to, šios uogos ne tik nuvalo apnašas, bet ir burnai suteikia malonų kvapą. Galima naudoti braškių ir sodos mišinį: sutrinti vieną uogą ir įdėti pusę šaukštelio sodos, šį mišinį užtepti ant dantų ir palaikyti 5 min., po to kruopščiai išvalyti dantis įprasta pasta ir galų gale burną praskalauti vandeniu. Kaip ir citrinos, dėl nesaikingai naudojamos braškės gali pažeisti dantų emalį.

 

Geri patarimai

  • Dantims spindesį suteikia grynas, nerafinuotas, pirmo spaudimo alyvuogių aliejus. Išsivalius dantis įprasta pasta, užpilti šiek tiek aliejaus ant švarios nosinaitės ir pašveisti ja dantis – rezultatai neįtikėtini!
  • Senovėje žmonės dantis balino anglimi, nes joje yra tam tinkamų cheminių medžiagų – verta pabandyti.
  • Valgyti daugiau žalių daržovių bei salotų, kurios palaiko tinkamą burnos šarmų ir rūgščių pusiausvyrą bei pašalina natūraliai atsirandančias apnašas.
  • Vengti dažančių maisto produktų, ypač po dantų balinimo procedūros – į pavojingų produktų sąrašą įtraukti burokėliai, špinatai, vynuogių ir granatų sultys, raudonasis vynas.