Žemėje yra daug, didelių ir mažų, paslapčių. Kai kurios iš jų paaiškinamos, kitos gi lieka paslaptimi per amžius. Regis, dar visai neseniai visi svarstė, kaip Baltijos jūroje, netoli Danijos krantų, atsirado paslaptingi ratai.

 

Kai kurie fenomeną manė esant nežemiškos kilmės. Teigė, kad tai ateivių darbas. Kiti svarstė, kad jie galbūt atsirado dėl bombardavimo II pasaulinio karo metu. Dabar mokslininkai teigia, kad nė visi šie spėliojimai yra neteisingi.

 

Ratus esą sudarė jūriniai andrai, padengę apie 15 metrų ilgio plotą. Fenomenalus reiškinys gali būti matomas skaidriuose Baltijos jūros vandenyje prie Danijos Mon salos. Daug diskusijų sukėlę ratai vandenyje nuotraukose buvo užfiksuoti 2008 ir 2011 metais.

 

Jūriniai andrai (paplitę Danijos salose) auga pagal tam tikrą struktūrą. Kenksmingų medžiagų paveikti džiūsta ir vysta. Dumble, kuriame veši šie vandens augalai, mokslininkai nustatė didesnį nei įprastą sulfidų lygį. Jūriniams andrams pražūtingos medžiagos natūraliai gaminasi kreidiniame šio regiono jūros dugne. Šios medžiagos taip pat į vandenis patenka iš žemės ūkio.

 

Jūriniai andrai, žydintys augalai, auga kolonijomis, sudarydami ratus. Seni, nesveiki augalai nuvysta ir sudžiūvę suformuoja paslaptinguosius ratus.

 

Pamatyti Danijus paslaptinguosius ratus galite, PASPAUDĘ ČIA.