Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį paskelbė apie dalyvių prezidento rinkimuose registracijos pabaigą. Iš viso dalyvauti pavasarį vyksiančiuose rinkimuose užregistruota 14 politinės kampanijos dalyvių, dar penkių asmenų prašymai, neatitikus įstatymuose nustatytų reikalavimų, buvo atmesti.

Man,Putting,A,Ballot,Into,A,Voting,Box,-,Lithuania

„Iš viso turime registravę 14 politinės kampanijos dalyvių, kurie ketina varžytis dėl valstybės vadovo posto. 5 iš jų kelia politinės partijos, likę 9 savo kandidatūras nusprendė kelti patys“, – pasibaigusį politinės kampanijos dalyvių registracijos etapą komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

 

VRK primena, kad nuo vasario 19 iki kovo 8 dienos 17 valandos registruoti pretendentai į kandidatus dar turės pateikti pareiškinius dokumentus. Tiesa, 10 iš 14 būsimųjų kandidatų šiuos dokumentus jau pateikė.

 

Antradienį vyksiančiame VRK posėdyje bus priimami sprendimai dėl rinkėjų parašų rinkimų lapų išdavimo ir galimybės rinkti rinkėjų parašus elektroniniu būdu „Rinkėjo puslapyje“ sudarymo. Pirmuosius rinkėjų parašus dalis būsimųjų kandidatų galės pradėti rinkti jau nuo vasario 21 iki kovo 28 dienos. Iki paskutinės parašų rinkimo dienos kiekvienas pretendentas į kandidatus turės būti surinkęs mažiausiai 20 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų ir juos pateikti VRK.

 

Šiuose dokumentuose nurodytą informaciją VRK dar turės patikrinti. Dalis juose esančių duomenų, iki rinkimų likus 30 dienų, bus atverti susipažinti visuomenei.

 

2019 m. vykusiuose prezidento rinkimuose dalyvauti buvo užsiregistravę 17 asmenų, tačiau tik 9 užbaigė visus formalumus ir buvo įrašyti į prezidento rinkimų biuletenius.

ELTA primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.

 

ELTA informacija