Šiandien ne daug kas prisimena „Mis laikinoji sostinė” nugalėtoją ir modelį Aušrą Paškauskaitę. Žvelgiant į ją ne vienas pagalvotų, kad turtingų Kauno verslininkų dukra gyvena tokį gyvenimą, kaip ir ji pati atrodo – lengvą, rožinį, be įtampos ir blogų emocijų. Tačiau tie, kas jau pamiršo prieš septyniolika metų Lietuvą sukrėtusią istoriją, matydami trapią, moteriškumą spinduliuojančią gražuolę, smarkiai apsigautų.

 

nuo_iki_grazuole

 

Pasiturinčių Kauno verslininkų Nijolės ir Algirdo Paškauskų dukra vos penkiolikos tapo našlaite. Jos tuomet dvidešimtmetis brolis Audrius su draugu Juliumi Charževskiu šaltakraujiškai nužudė tėvus, nes norėjo pasisavinti jų turtus ir nevaržomai gyventi. Audrius dviem šūviais nušovė automobilyje sėdintį savo 47-erių tėvą, jo draugas – šalia sėdėjusią 42-jų mamą.

 

Nusikaltimas net ketverius metus nebuvo atskleistas, todėl į narkotikų liūną įklimpęs, draugų nusikalstamame pasaulyje suradęs Aušros brolis ėmė beatodairiškai švaistyti šeimos turtą. Likimo valiai giminių palikta 15-metė Aušra kentė šeimos name brolio rengiamas orgijas su prostitutėmis ir abejotinos reputacijos veikėjais.

 

nuo_iki_grazuole

 

Šį pirmadienio vakarą 20.20 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… iki…“ Aušra pirmą kartą visiškai atvirai papasakos apie patirtą siaubą, kaip ji po tėvų mirties gyvenimo visų palikta nešildomame name, neturėdama už ką pavalgyti.

 

Aušra prisimena, kaip praėjus metams po tragedijos ji tapo “Mis laikinoji sostinė” nugalėtoja. Kai ji pozavo fotografams su gražuolės karūna, užkulisiuose buvo šnabždamasi, kad ji už šį titulą susimokėjo, o iš tiesų tuo metu Aušra iki paskutinės minutės nežinojo, ar dalyvaus šiame konkurse, nes neturėjo nė keliasdešimties litų nusipirkti konkursui reikalingiems juodiems bateliams.

 

„Kai susilaukiau vaikų, pradėjau bijoti dėl savo saugumo, juk brolis jau greitai išeis į laisvę, – prisipažins Aušra. – Aš žinau, kad visus šiuos metus buvau sekama brolio bičiulių iš kalėjimo, kurie jau paleisti laisvėn”.