Darbas, mokslai, nesibaigiantys susitikimai ir dar daugybė kitų priežasčių, kurias naudojame pasiteisinimams, užuot kas vakarą susėdę prie bendro stalo su brangiausiais žmonėmis – šeima.

 

grubliauskas1

 

Dalyvaudamas BTV projekte „Išgyvenk, jei gali“ ir savaitei apsigyvenęs šešis vaikus auginančios Ingos ir Ginto Miliauskų šeimoje Vadaktų kaime, Klaipėdos meras turėjo progą apmąstyti ir savo įpročius bei šeimos tradicijas.

 

grubliauskas2

 

Vakarienės ir pusryčiai didelės šeimos apsuptyje privertė politiką susimąstyti, kad pačiam skirti dėmesio šeimai pavyksta retai: „Susirenkam prie stalo labai skirtingai: dažniausiai aš būnu paskutinis, kuris grįžta, vaikai – kaip, kas, kada, nes jų amžius toks, kad iš mokyklos pareina skirtingu laiku. Tad tokios šventės, kad susėstume visi kartu, nebežiūrėdami į laikrodį, tai nutinka tikrai labai retai. Taip ir išmoksti vertinti tą akimirką – kuo ji retesnė, tuo brangesnė“, – sakė Klaipėdos meras.

 

grubliauskas3

 

Komentuodama V. Grubliausko gyvenimą Vadaktuose, ekonomistė A. Maldeikienė prisipažino, kad ir ji norėtų turėti daugiau laiko šeimai: „Mano gyvenime to labai trūko, nes visi visą laiką labai daug dirbo. Norint išgyventi, mums labai dažnai reikia taip daug dirbti, kad mes neturim laiko būti žmonėmis, o žmonės tuo ir pasižymi, kad karu susėdę valgo“, – kalbėjo A. Maldeikienė.

   

grubliauskas4

   

Maža to, ekonomistė įsitikinusi, kad daugiau su šeima praleisto laiko turėtų teigiamos įtakos ir drastiškai skyrybų statistikai šalyje: „Jei kas nors manęs paklaustų, ką daryti, kad skyrybų būtų mažiau, tai pirmiausia reiktų visiems suprasti, kad šeima – tai kai visi turi laiko būti kartu. Aš manau, kad šeima – tai yra bendras stalas ir vakarieniauti kartu yra nuostabus dalykas“, – sakė A. Maldeikienė.

 

maldeikiene_grubliauskas

 

Miesto žmogui V. Grubliauskui reikės ne tik susidoroti su visais kaime tenkančiais darbais, tačiau jam taip pat reikės išgyventi kartu su Miliauskų šeima turint vos 45 eurus. Ūkio darbai, išlaidos kurui, maistui, vaikams – į šią sumą įskaičiuota viskas. Kaip Klaipėdos merui seksis išsisukti su graudžiai maža suma ir kokie nuotykiai jo laukia kaime – jau šį trečiadienio vakarą  20 val. per BTV.