„2015-aisiais metais nepasikeitė niekas, valdininkų išlaidos  tik didėjo. Lietuvoje vėl iššvaistyta dešimtys milijonų eurų…“, – jau šio ketvirtadienio LNK laidoje „Valanda su Rūta“ 19.30 val. teigs Seimo audito komiteto pirmininkė Jolita Vaičkienė. Seimo narė pateiks įspūdingus skaičius, ir atskleis, kas ir kam pernai vietoj to, kad taupytų, išleido įspūdingas sumas.

 

VSR_politikai svaistunai

„Daugiau išleista ne tik valdininkų komandiruotėms, transportui, bet ir atlyginimams. Vien algoms išleista net 43.5  milijono eurų daugiau. Retas žino, kad vien valdininkų atlyginimams, jau neskaičiuojant kitų išlaidų, kasmet išleidžiamas beveik vienas milijardas eurų…“, – skaičiais studijoje susirinkusių žiūrovų švilpimą sukels J. Vaičkienė. Štai vien Seimo puslapio atnaujinimui, pasak politikės, buvo išleista daugiau nei 4  milijonai eurų, tačiau įdiegtos sistemos  neveikia, tam reiks investuoti dar vieną milijoną eurų, o viena kompanijų, diegusi atnaujinimus jau spėjo ir bankrutuoti, tad kas atlygintų nuostolius nėra.

 

Pinigus, pasak audito komiteto vadovės, švaisto ne tik ministerijos, bet ir mažos savivaldybės. Vieną pavyzdžių pateiks Utenos rajono tarybos narys Marijus Kaukėnas. „Utenos savivaldybė renovavo Utenio stadioną, kuriame buvo pastatyta gausybė šiukšliadėžių, viena kurių kainavo po kiek daugiau nei 600 eurų, nors ji visa kiaura, o viduje, kad nekristų šiukšlės, pastatyti kibirai…“, – pasakos M. Kaukėnas.

 

Tuo metu laidoje dalyvausiantys mokytojai, slaugytojos, pensininkės papasakos, kaip skaičiuoja kiekvieną centą, ir kaip taupo, kad galėtų egzistuoti Lietuvoje.