Pasimгgaukite tobulu kavos puodeliu Atraskite skanios ir kokybiеkos kavos paslaptis

Kava – tai neatsiejama dalis mūsų kasdienybės. Kiekvieną dieną milijonai žmonių visame pasaulyje geria kavą, kad galėtų būti aktyvūs visą dieną. Kava yra gėrimas, kuris suteikia žmogui energijos, todėl pasaulyje itin paplitusi kavos prekyba. Jau paruoštą kavą galima įsigyti kavinėse, restoranuose, mažose specializuotose prekybos vietose, kuriose prekiaujama tik kava arba kavos pupelėmis. Pasaulyje yra daugybė skirtingų kavos rūšių, kurios kiekvienam ją ragaujančiam žmogui gali suteikti skirtingus skonius bei aromatus, nes kiekvienas žmogus juos jaučia skirtingai. Todėl, norint susipažinti su kava artimiau, būtina paragauti daugiau kavos rūšių, kad galėtumėte išsirinkti sau labiausiai patinkančią.

 

Taigi, plačiau apie kavą ir jos paslaptis. Kava yra gaminama iš kavamedžio uogų sėklų. Yra gausybė skirtingų kavamedžių rūšių, kurioms reikia skirtingų klimato sąlygų. Labiausiai vertinama yra kava, užauginta aukštai virš jūros lygio. Aukštai auginama yra arabica kava, kuri sudaro apie 70 procentų visos suvartojamos kavos pasaulyje. Užauginta švelniose klimato sąlygose ji brandina uogas, išsiskiriančias švelniomis ir subtiliomis natomis. Tačiau negalima nuvertinti robusta kavos, kuri, gal kiek ir stipresnė, bet dažnai suteikia gėrimui stiprų kūną ir gražią, sodrią putą.

 

Norint įsigyti kokybiškos kavos, būtina rasti vietą, kur importuotojai domisi kava ir savo klientams pristato rinktinę, aukštos kokybės kavą. Ji tikrai skirsis nuo pigios ir paprastos kavos, aptinkamos prekybos centruose. Radus kokybiškos kavos importuotojus galima pasidomėti ir kavos kilmės šalimi ir kavamedžio rūšimi. Tikras kavos žinovas visuomet padės išsirinkti kavą pagal asmeninius skonio kriterijus. Kavą ruošti galima įvairiai. Jeigu kava ruošiama kavos aparatu, tuomet reikia naudoti šviežiai skrudintas kavos pupeles. Jeigu ne, tuomet galima prašyti sumalti kavą prekybos vietoje arba pirkti jau teisingu rupumu sumaltą kavą ir ruošti ją filtriniu kavinuku, presu ar moka aparatu. Jeigu kava malama namuose, reiktų įsigyti tam specialų malūną, kuriame galima reguliuoti malimo rupumą. Per stipriai sumalta kava nebus tokia gardi. Vis dažniau karštuoju metų periodu žmonės renkasi šaltą kavą, kuri puikiai atvėsina ir tuo pačiu suteikia energijos. Dažniausiai tokia kava yra paruošta esspreso kavos pagrindu ir, sumaišyta su ledo kubeliais bei įvairiais papildomais ingredientais, yra išties žavinga.

 

Taigi, norint atskleisti ypatingą kavos skonį bei pasimėgauti kvapnaus gėrimo puodeliu, būtina naudoti aukščiausios kokybės kavos pupeles. Kava – vienas iš populiariausių gėrimų visame pasaulyje, todėl ji yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis.  Nieko nuostabaus, kad kavos gėrimo ritualas jau tapo tradicija, nes jis mus pažadina, įkvepia ir net sujungia bendrystei. Pasimėgaukite kavos puodeliu ir leiskite sau pajausti tikrąjį kavos gėrimo malonumą!