Holivude porų, kur moteris yra vyresnė už vyrą, yra labai daug. Tačiau ar „realiame“ pasaulyje tokie santykiai taip pat turi ateitį?

 

santykiai

Aktorė Demi Moor, dainininkės Madonna, Mariah Carrey, „50 pilkų atspalvių režisierė“ Sam Taylor – Johnson ir kitos garsios moterys nevengia ištirpti jaunesnių mylimųjų glėbyje. Įžymybių, susitikinėjančių su jaunesniais vyrais, skaičius pastaruoju metu tik auga.

 

Vieni santykiai ilgai netrunka (Madonna paliko tuomet 23 metų Jesusą Luzą, nes, jos žodžiais tariant, „tarp jų nėra nieko bendro, po šešerių metų santuokos iširo pavyzdine laikyta Demi Moore ir Ashtono Kutherio santuoka), tačiau kai kurios santuokos vis dar tęsiasi, pavyzdžiui, minėtos režisierės ir 24 metais jaunesnio Aarono Johnsono. Pastaroji pora atrodo labai laiminga ir augina du vaikus.

 

Australijoje statistika skelbia, kas moterų, kurių vyrai už jas būtų jaunesni 10 metų ar daugiau, nuo 1996 iki 2006 metų išaugo net 23 %. 2010 metais žurnalo „The Prevention“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kada maždaug 55 % australių yra susitikinėjusios su jaunesniais vyrais.

 

Ar tikrai laikai keičiasi? Atvejų, kad vyresnės moterys užmegzdavo romanų su jaunesniais vyrais, istorija žino daug. Tačiau anksčiau tik aristokratės, turtingos, įžymios ir galingos moterys galėdavo tokius santykius tęsti, nesibaimindamos visuomenės pasmerkimo.

 

Kai moterys gavo daugiau ekonominės laisvės, padėtis pradėjo keistis. Susitikinėti su jaunesniais vyrais tapo labiau priimtina, nes apskritai pasikeitė žmonių gyvenimo būdas. Šiandien dauguma žmonių stengiasi gyventi kitaip nei gyveno jų tėvai ir seneliai, kai lyčių skirtumai buvo labai akivaizdūs ir gaji nuomonė, kad kas leidžiama vyrams, negalima moterims. Šiandien Vakarų pasaulyje yra normalu susitikinėti su jaunesniu vyru vyresnei moteriai. Situacija moterims darosi palankesnė ir Lietuvoje. Kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo lyties, turi teisę pasirinkti tokį gyvenimo būdą, koks jam patinka ir bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie jam patinka.

 

Nors ir šiandien dauguma žmonių turi panašių gyvenimo tikslų kaip ankstesnės kartos: susituokti, nusipirkti namą (butą) ir susilaukti vaikų iki tam tikro amžiaus, tačiau dabar atsiranda vis daugiau kitų alternatyvų. Pasirinkimas gyventi kitaip šiandien nebelaikoma kažkuo labai keistu. Atvirkščiai – tai jau tapo norma. Tačiau ne tik dėlto vis dažniau galima pamatyti arba išgirsti apie moteris, susitikinėjančias su jaunesniais.

 

Jaunesni vyrai atrodo gyvybingesni, energingesni, optimistiškesni ir turintys daugiau entuziazmo. Jie nėra tokie pavargę nuo gyvenimo kaip vyresni vyrai. Jie žavisi moterimis, lepina jas ir stengiasi, kad joms būtų įdomu. Be to, jie nori daug mylėtis. Seksologai teigia, kad moteris seksualumo piką patiria vėliau gyvenime (maždaug sulaukus vidutinio amžiaus), kada jų seksualumas labiausiai sutampa su jaunais, o ne su pagyvenusiais vyrais.

 

„The Prevention“ žurnalo apklausoje 29 % moterų sakė, kad jas traukia jaunesni vyrai, nes jie turi daugiau energijos ir ištvermės. Tačiau pagrindinis faktorius, pasak 37 % respondenčių, yra gera išvaizda. Dėl geresnių šiuolaikinio gyvenimo standartų moterys ilgiau išlieka puikios fizinės formos ir atrodo jaunatviškesnės negu to paties amžiaus moterys prieš kelis dešimtmečius, joms nesunku sugundyti jaunesnius vaikinus. Moteris, kuri sveikai maitinasi, sportuoja, gali puikiai atrodyti ir jaustis ir tada, kai jai 40, 50 ar 60 metų.

 

Amžius tokiuose santykiuose nėra didžiausia problema. Sunkumai kyla dėl skirtingų vertybių, gyvenimo būdo, moralinių nuostatų, pinigų leidimo ir pan. Visa tai gali būti susiję su asmens amžiumi, tačiau neretai tokius dalykus nulemia visai ne amžius, o auklėjimas, gyvenimas šeimoje ir asmeniniai įpročiai.

 

Jeigu vyras nori turėti vaikų, o moteris jau turi vaikų iš ankstesnių santykių ir nebenori turėti daugiau arba nebegali jų turėti, santykiai gali nutrūkti. Taip pat tai gali nutikti, kai vienas iš partnerių nori stabilių santykių, šeimos, o kitas nori išlikti nepriklausomas. Kai kurios moterys nori ilgalaikių santykių, tačiau dauguma vadinamųjų „pumų“ nori būti stiprios, nepriklausomos, rafinuotos, inteligentiškos ir seksualios moterys, kurios sąmoningai pasirinko daugiau nebetekėti, neapsigyventi kartu su vyru ir nebeturėti vaikų. Jos jau visa tai patyrusios ir tiesiog nori smagiai leisti laiką su jaunesniais vyrais. Jos neketina niekam įsipareigoti.