Ar girdėjote, kad po euro įvedimo tūkstančiai tautiečių su maišais mauna Lenkijon,nes pas mus vėl viskas pabrango. Viena tokių  – kaunietė dainininkė Silvija Kairienė.„Aliukų“ atlikėja Silvija Kairienė taupi ir ūkiška namų šeimininkė. Pinigų turi, bet kodėl nesutaupius? Ypač, kai kalbama, kad Lenkijoj pirkęs už tūkstantį, sutaupai tris – keturis šimtus, atmetus kuro išlaidas.

 

vlcsnap-2015-01-19-14h08m29s222_1680x945

KK2 žurnalistų grupė sėda į automobilį ir lekia su Silvija Kairiene į Lenkiją atlikti kainų tyrimo. Silvija sako, kad ne viskas taip paprasta.„Apsipirkimas Lenkijoje yra juodas darbas, turi eiti ir galvoti, kas apsimoka čia pirkti, o kas ne“, – KK2 žurnalistams pasakoja Silvija. Visą reportažą iš pigiųjų Lenkijos parduotuvių LNK žiūrovai išvys šį pirmadienio vakarą, 19.30 val. per LNK.

 

Pirmas Silvijos žvilgsnis užkliūva už cukraus. Kilogramas cukraus – vienas zlotas. 23 euro centai. Lietuvoje cukraus kaina – 92 euro centai. „Čia fantastiška kaina, tokiomis kainomis galime tik pasvajot. Imu pakuotę. Pusę metu bus ramu“, – sako Silvija.

 

Lenkijos „Tesco“ parduotuvės mėsos skyriuje – pirkėjų apgultis. Kainos tokios, kokių senai nematėme.  Kilogramas kiaulienos sprandinės  – 3 eurai 27 centai. Kaina Lietuvoje 4 eurai 63 centai.

 

Silvija negali patikėti paukštienos kainomis. Viščiukas Lenkijoje kainuoja 1 eurą 64 centus. Pas mus 3 eurai 18 centų. Vištienos krūtinėlė – 3 eurai 62 centai. Lietuvoje – 4, 20 euro.  O vištienos ketvirčiai praktiškai už dyką – vos keturi zlotai, 0,93 euro. Lietuvoje už ketvirčių kilogramą mokėsite dvigubai daugiau – 1 eurą 85 centus.

 

KK2 besisukiojant parduotuvėje beveik negirdilenkiškai kalbančių pirkėjų. Aplink – vien lietuviai.
Silvija prasitaria, kad greitai keliaus į Angliją pas savo jaunėlę dukrą Astą. Dukrelė labai mėgsta fermentinį sūrį. Kokios kainos? Fantastinės! 4 eurai 17 centų už kilogramą. Pas mus toks sūris net 2 eurais 32 centais brangiau.

 

Prekių krepšelis pilnas. Ligi viršaus. Pardavėja skanuoja Silvijos prekes. Metas susimokėti. Bendra suma  – 336 zlotaiarba 78 eurai 55 centai (271 litas).Silvija suskaičiavo, kad už tokį kiekį prekių Lietuvoje ji būtų sumokėjusi mažiausiai 150 eurų.

 

Silvija ir kiti lietuviai grasina dar labiau pamokyti Lietuvos verslininkus. Važiuos tik į Lenkiją ir pasipirkinės Suvalkuose, Augustave, Baltstogėj. Čia ne tik pigu, bet ir malonu – lenkai laukia išskėstom rankom, visur užrašai lietuviški, pardavėjai tuoj kalbės lietuviškai.