Didžiuosiuose Lietuvos miestuose neseniai praūžė vaikams skirto geriamo trikolageno „FenoQ“ kūrėjų rengtas mažųjų talentų šou. Ši iniciatyva ne tik subūrė daugybę gabių ir drąsių vaikų, bet ir solidų būrį žinomų Lietuvos tėvų, kurie užėmė komisijos narių kėdes. Mamos dienos proga jie pasidalino mintimis apie tėvystę bei tarpusavio santykius su vaikais. Štai neseniai antrą kartą mama tapusi TV laidų vedėja Gerda Žemaitė mano, jog svarbiausia vaikams būti ne tik tėvais, bet ir draugais.

 

DSC_6231

Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykusiame populiaraus geriamo trikolageno „FenoQ Tricollagen Kids“ kūrėjų surengtame mažųjų talentų šou savo jėgų nepabijojo išbandyti būrys gabių vaikų.

 

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykusiose atrankosesulaukta daugiau nei 60 vaikų, kurie šou komisijai pademonstravo įvairiausius talentus – nuo grojimo pianinu iki neeilinių matematinių gabumų pademonstravimo.

 

Tačiau šio talentų šou tikslas buvo ne azartiškos varžybos, o siekis paskatinti mažuosius nebijoti atsiskleisti, įgyti drąsos ir tobulėti. Praėjus visiems etapams buvo išrinkti trys nugalėtojai, kurie džiaugiasi puikiais prizais.

 

Trečiąją vietą užėmė 10-metis Lukas iš Vilniaus, kuris ne tik dainuoja ir groja gitara, bet ir pasižymėjo puikiu teatrališkumu. Antros vietos nugalėtoja – Klaipėdos miesto atrankoje neeilinę drąsą kalbėti prieš auditoriją parodžiusi 6-erių Aurėja, kuri piešia, šoka, dainuoja ir net pozuoja fotosesijose.

O štai pirmąją vietą užėmė Kauno atrankoje pasirodžiusi, iššūkių nebijanti 11-metė Melita, kuri turi didelę aistrą sportiniams šokiams – Lietuvos sportinių šokių reitingo čempionate ji yra penktoje vietoje, o rajoniniame raiškiojo skaitymo konkurse tapo pirmos vietos laureate. Nugalėjusių vaikučių šeimos buvo apdovanotos ne tik „FenoQ“ produktais, bet ir SPA pramogomis visai šeimai.

 

Didžiuosiuose miestuose vykę renginiai ne tik pritraukė būrį talentingų vaikų, bet ir žinomus Lietuvos pramogų pasaulio žmones, kurie turėjo galimybę tapti atsakingos komisijos nariais.

 

Įspūdingais vaikučių sugebėjimais atrankose gėrėjosi aktorės Daiva Rudokaitė ir Justė Zinkevičiūtė, TV laidų prodiuseriai Gediminas Juodeika ir Vaida Skaisgirė, dainininkai Elena Puidokaitė-Atlanta, Anžela Adamovič-Gečienė ir Vilius Tarasovas, renginių vedėjas Remigijus Žiogas, TV laidų vedėjos Gerda Žemaitė ir Ilona Juciūtė-Čibirkienė, sunkiaatletis verslininkas Ramūnas Vyšniauskas bei šokėjas Nerijus Juška.

Kaune vykusio talentų šou komisijosnarės kėdę užėmusią„TV pagalbos“ žurnalistę Gerdą Žemaitęneseniai antrą kartą aplankė gandrai – balandžio pradžioje ji su vyru, TV laidų prodiuseriu Andriumi Žemaičiu susilaukė sūnaus Nikolo.

 

Motinystės džiaugsmai Gerdai ne nauja patirtis – iš pirmos santuokos ji turi 15-metį sūnų Marką, tačiau žinoma moteris tikina, kad šįkart motinystė dovanoja visai kitokius potyrius.

 

„Susilaukus Nikolo gyvenimas pasikeitė kardinaliai.Nors gimus pirmajam sūnui Markui taip pat išgyvenau labai gražias akimirkas, dabar motinystę matau dar kitaip. Pasikeitė mano mąstymas, prioritetai, kantrybės daugiau turiu“, – teigia Gerda.

 

auginant paauglį sūnų neretai tenka susidurti su įvairiais iššūkiais, tačiau jos ir sūnaus santykiai puikūs. Moteris pasakoja, kad svarbiausia, norint darnių mamos ir vaiko santykių, yra išklausyti savo vaiką, palaikyti, suprasti ir neteisti.

 

„Jeigu kalbant apie vyresnėlį, tai aš visada stengiuosi palaikyti draugiška santykį – noriu būti ne tik mama, bet ir drauge, su juo atvirai kalbėtis. O su Marku kalbamės apie viską – nuo pamokų iki žalingų įpročių. Aš leidžiu vaikui pačiam suvokti, kad tai nėra gerai. Jisai sportuoja, tai jam išvis tai netiktų. Jis man net yra prisipažinęs, kad yra pabandęs patraukti dūmą ir tai jam labai nepatiko. Labai džiaugiuosi dėl jo atvirumo, nes manau, kad negalima vaikui visko tik draust, reikia su juo kalbėti apie viską ir labai atvirai.Tai yra pagrindinė mano taisyklė puoselėjant santykius su vaiku“, – sako Gerda.

Markas, anot Gerdos, yra itin aktyvus berniukas, kuris kaip ir daugelis jo bendraamžių turi įvairiausių pomėgių – nuo sporto, iki kompiuterinių žaidimų. Gerda teigia, jog negalima vaiko riboti, reikia leisti jam reikštis, tik taip galima atrasti vaiko sugebėjimus vienoje ar kitoje srityje.

 

„Aš stengiuosi neriboti jo pasirinkimų, leist jam pasirinkt pačiam. Jis yra labai aktyvus vaikinas, yralankęsįvairiausių būrelių – ir muzikos mokyklą, ir gatvės šokius, ir futbolą, ir krepšinį. Aišku, truputi tenka pasibart dėl sėdėjimo prie kompiuterio, ypatingai atostogų metu. Tuomet tenka jį traukt į kitokią veiklą, pasiūlyt išeit su draugais paspardyt kamuolį, tačiau leidžiu eiti ten, kur jis pats linksta ir pasirinkti tai, kas jam yra įdomu, neprimetant savo išankstinės pozicijos ar nuomonės“, – teigia dviejų vaikų mama.

 

Anot renginio organizatorių ir „FenoQ Tricollagen Kids“ produkto kūrėjų, augančiam ir veikliam vaiko organizmui yra būtinas įvairių vitaminų ir mikroelementų spektras, skatinantis sveiko vaiko vystymosi procesą.

 

„Esu ne tik farmacininkas, bet ir trijų aktyvių berniukų tėvas, todėl puikiai žinau, kad norint suteikti augančiam organizmui visas reikalingas medžiagas, kartais tenka pirkti net kelis skirtingus produktus. Tai nėra patogu nei man, nei vaikams. Todėl po ilgų konsultacijų su specialistais iš Švedijos sukūrėme skystos formos, unikalų kompleksą vaikams nuo 3 metų ir paaugliams „FenoQ Tricollagen Kids“,- talentų šou atrankose pasakojo produkto kūrėjas, farmacininkas Mantas Jakimavičius.

 

Lietuvoje ir už jos ribų itin populiarių „FenoQ Tricollagen“produktų serijoje – ne tikpapildai vaikams, bet suaugusiųjų grožiui bei sveikatai, o atskira „Tricollagen Mother‘s Health Wellness“ linija yra skirta besilaukiančioms ar žindančioms mamytėms.

 

Dalyvaudama „FenoQ“ geriamo trikolageno organizuotame talentų šou Gerda Žemaitė negalėjo atsidžiaugti ne tik vaikų gabumais ir drąsa, bet ir tėvų atsidavimu, skatinant savo vaikus tobulėti ir nebijoti išreikšti save.

 

„Aš manau, kad labai svarbu leist vaikui reikštis, ieškot savęs. Taip pat labai svarbu kuo daugiau laiko praleist kartu su atžala, juk tik tuomet tu ir gali pastebėti jo polinkį ar talentą vienoje ar kitoje srityje“, – sako žinoma moteris.

 

Tokį požiūrį TV laidų vedėja perėmė iš savotėvų, mat pati Gerda vaikystėje taip pat turėjo visišką laisvę rinktis sau patinkančias veiklas ir išbandyti kuo daugiau įvairiausių sričių.

 

„Mano tėvai vaikystėje leido man viską išbandyt – nuo modelių agentūrų iki muzikos mokyklų. Ir smuiku, ir fortepijonu grojau, ir būrelius įvairius lankiau. Visada jaučiau palaikymą ir niekad nebuvo jokio spaudimo. Aš visada turėjau galimybę pasirinkti ir ta laisvė ieškoti savęs, manau, man davė labai daug. Tą patį noriu suteikti ir savo vaikams“, – pasakoja Gerda.

 

Vaikų drąsą rodyti savo sugebėjimus skatinančio renginio Vilniuje komisijoje buvusi dainininkė Elena Puidokaitė-Atlanta džiaugėsi tokiu dideliu susirinkusių vaikų būriu. 11 metų dukterį Saulę auginanti dainininkė tikina, kad vaikams yra be galo svarbus tėvų palaikymasir savąją atžalą ji palaikysianti visada, nesvarbu, kokia ji veikla beužsiimtų.

 

„Drąsa yra vienas tų dalykų, kurio dėka vaikas gali jaustis laisvas, o vidinė laisvė yra labai svarbu. Gebėjimų turi visi vaikai, tačiau ne visi turi drąsos juos parodyti. Mūsų, tėvų, pareiga yra skatinti juos nebijoti atsiskleisti“, – teigia Atlanta.

 

Klaipėdoje vykusioje atrankoje aktorė Justė Zinkevičiūtėirgi negailėjo gražių žodžių susirinkusiems mažiesiems dalyviams ir tikino, kad tokie šou daro didelę įtaką vaiko, kaip asmenybės, formavimuisi.

 

„Ateiti ir parodyti savo talentą vaikams yra labai svarbu ir reikalinga. Išėjimasiš savo komforto zonos, perlipimas per save ir parodymas visiems, ką aš galiu, yra labai didelis pasiekimas ir didelė nauda jam pačiam“, – renginyje sakė Justė.

 

O štai dainininkas Vilius Tarasovas iš savo vaikystės patirties prisiminė, kokį jaudulį patiria vaikas prieš eidamas į sceną, tačiau žinomas vyras užtikrintas – perlipimas per save ir savo baimių nugalėjimas skatina tobulėjimą.

 

„Pats esu dalyvavęs daugybėje konkursų, todėl žinau, kaip vaikams tai yra svarbu, kaip jie jaudinasi, tačiau tokie konkursai tik skatina kūrybiškumą ir vaiko progresą“, – teigė Vilius.

 

Smagiausias mažųjų talentų šou akimirkas iš visų trijų atrankos etapų galite išvysti čia:
 

 

Nuotraukos iš atrankų. Autorius: tomasfoto.lt