Paskutines nėštumo savaites skaičiuojanti Oksana Pikul – Jasaitienė domėjosi, kaip prižiūrėti akinamai baltą šypseną. Odontologas Simonas Bankauskas Oksanai Pikul – Jasaitienei patarė, kaip prižiūrėti dantis, kad po gimdymo jie išliktų sveiki ir gražūs.

 

001

 

007

 

„Iš gydytojo sužinojau, kad besilaukianti moteris turi atidžiau prižiūrėti savo dantis, nes per nėštumą dalis motinos mineralų ir kitų naudingų medžiagų atitenka būsimam vaikeliui“, – dalinosi savo patirtimi grupės „Pop ladies“ narė.

 

013

 

017

 

„Gydytojas patarė, kad  privalau subalansuoti savo mitybą ir valgyti visavertį maistą. Laukiantis ypatingą priežiūrą reikėtų skirti burnos higienai, nes dėl pasikeitusių hormonų, padidėjusio rūgštingumo dažnai pasikeičia ir burnos būklė. Todėl ne viena besilaukianti mamytė skundžiasi dantenų uždegimu, kraujavimu valantis dantis. Gydytojas sakė, kad idealiausia būtų dantukus susitvarkyti prieš nėštumą. Tačiau jei tai nepavyko, nėštumo metu būtinai reikia pasirodyti gydytojui odontologui”, – sakė Oksana Pikul – Jasaitienė.

 

Pasak odontologijos  klinikos vadovo Simono Bankausko, maitinanti mamytė taip pat bent kartą per pusmetį turėtų apsilankyti pas dantų priežiūros specialistą.

 

025

 

026

 

Dėl hormonų pokyčių, fluoro, kalcio trūkumo organizme, padidėjusio rūgštingumo nukenčia besilaukiančios moters dantys, todėl padidėja rizika jų netekti. Tačiau šiandien – tai nebe problema, nes prarastą dantį galima atkurti (implantuoti) per vienintelį neskausmingą apsilankymą pas dantų gydytoją.