BANNER

Rugpjūčio 18-ą dieną alternatyvios muzikos mylėtojai susirinks į vienos nakties festivalį „Rezoliucija“, vyksiantį Nemuno ir Neries santakoje. Šiemet čia laukia net šešių atlikėjų pasirodymai, tarp kurių tokie žinomi veidai kaip Gabrielė Vilkickytė ir grupės „Jauti“, „Velvet“ bei „Mėlyna“.

 

Rugpjūčio mėnesiui įpusėjus kauniečius ir miesto svečius pritrauksiantis renginys žada alternatyvios muzikos kupiną įsimintiną vakarą. Organizatoriai sako, kad šis festivalis – kitoks nei kiti, mat tai puiki galimybė nuolat skubantiems bei taupantiems laiką turiningai praleisti paskutines vasaros dienas ir atsipalaiduoti, prieš pasineriant į rudeninę darbų ir rūpesčių rutiną.

 

„Žodis „rezoliucija“, išvertus iš lotynu kalbos, reiškia atleidimą, atpalaidavimą. Dar tai galima suprasti kaip poziciją, nurodančią ką ir kaip tiksliai reikia keisti. Alternatyvi muzika gimė iš pokyčio, kuris netilpo į kitų žanrų rėmus, todėl ir šis festivalis siejasi su pokyčiais ne tik kasdienybėje, bet ir visoje muzikos bei renginių industrijoje“, – teigia festivalio „Rezoliucija“ sumanytojas Domantas Rapolas.

 

Prieš keletą metų užgimęs festivalis šiemet tęsia savo tradiciją, renginio programą pildydami dėmesio vertais pasirodymais. Festivalio scenoje bus galima išvysti ne tik keletą naujų, dar niekur negirdėtų muzikos grupių, bet ir gerbėjų armijas jau subūrusius atlikėjus: keturis kartus M.A.M.A. apdovanojimuose nominuotą grupę „Jauti“, dainos „Medžiai melagiai“ autorius „Velvet“, muzikos konkursuose sužibėjusią grupę „Mėlyna“ ir dar šiais metais Kauno „Žalgirio“ areną surinkusią dainininkę Gabrielę Vilkickytę. Be to, renginio erdvėje dalyvių laukia ne tik muzikiniai talentai, bet ir jaukiai įrengtos poilsio, maisto bei gėrimų zonos visapusiškam komfortui ir smagiai besibaigiančios vasaros šventei.

 

Pasak organizatorių, renginio lokacija šiemet taip pat pasirinkta neatsitiktinai. Nemuno ir Neries santaka mena Kauno miesto pradžią, todėl jaunam festivaliui tai simbolinė vieta, kurią puikiai pažįsta tiek kauniečiai, tiek čia atvykstantys svečiai.

 

„Legenda byloja apie pačio Kauno miesto atsiradimą būtent Nemuno ir Neries vingių įsčiose, tad savo istoriją dar tik pradedančiam rašyti festivaliui – teisinga pasirodyti būtent čia. Juk kaip dvi upės susilieja gamtoje, taip ir scenoje, tiek lyriškai ramūs, tiek energingi muzikos ritmai nuguls į bendrą festivalio harmoniją, suteikiant prieglobstį kiekvienam lietuviškos muzikos mylėtojui“, – tikina D. Rapolas.

IMG_0549

 

Per pastaruosius dešimtmečius, alternatyvioji muzika išaugo iš „underground“ scenų ir tapo vis populiaresnė tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Renginio organizatoriai pastebi, kad didžiuosiuose šalies miestuose vis daugėja būtent šio muzikos žanro koncertų, tačiau kad tai apsibrėžtų festivalio rėmais, klausytojams per vieną vakarą dovanojant net šešis skirtingus pasirodymus, retas atvejis, bet būtent tai „Rezoliuciją“ ir daro ypatingu reginiu.

 

„Tiek Kaune, tiek Vilniuje alternatyvios muzikos koncertų netrūksta, tačiau festivaliai – kita tema. Dauguma jų vasaros metu vyksta ne didmiesčiuose, tam pasirenkant atokesnes erdves, dalyvius suburiant kelių dienų renginiui, tačiau mes norėjome atliepti tų žmonių poreikį, kurie taupo savo laiką, norėjome patogioje vietoje, miesto širdyje surengti įsimintiną vienos nakties šventę, kurioje visi susirinkę galėtų bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir su muzika palydėti besibaigiančią vasarą“, – teigia D. Rapolas.

 

Festivalis „REZOLIUCIJA“ – rugpjūčio 18 dieną, Kaune, Nemuno ir Neries santakoje.

 

Bilietus platina – bilietai.lt