Sekantys mados tendencijas žino, kad 2023-ieji yra metai, kai duoklė bus atiduodama maksimalizmui. Tačiau ne tiesiogine prasme – ne įsigyjant daugiau daiktų, o praplečiant ribas ir formas. Ryškiausiai ši tendencija atsispindės aksesuaruose. Jie, pasak stilistų, šįmet bus dideli, ryškūs ir tampantys esminiu akcentu.

 

Mada diktuoja sijono ilgįFashion,Portrait,Of,Beautiful,Blonde,Woman,Wearing,Trendy,Pink,Sunglasses,

 

2022-ieji buvo mini sijonų metai. Šįmet jų ilgis kardinaliai keičiasi – į madingiausiųjų gretas atsikrausto kone žemę siekiantys maksi sijonai. Tokius pastaruoju metu išpopuliarino mados pasaulio numylėtinės Bella Hadid ar Hailey Bieber. Maksi ilgio sijonus 2023 m. pavasario ir vasaros kolekcijose pristatė ir didieji mados namai „Givenchy“, „Gucci“, „Fendi“ bei „Valentino“. O kuo ilgesnis sijonas, tuo didesni ir aksesuarai. Dizaineriai šįmet vieningai sako: „Kuo didesnis, tuo geriau.“ Visgi tai nereiškia groteskiškų formos juvelyrikos, batų ar rankinių. Svarbiausias principas renkantis aksesuarus bus oversized. O tai reiškia didelis, tačiau subalansuotų proporcijų. Kone tiksliausiai šią tendenciją 2023 m. pavasario ir vasaros kolekcijoje įkūnijo dizaineris Tomas Fordas. Jis pristatė didelius žėrinčius auskarus. Būtent jie tapo ryškiausiu akcentu, aplink kurį aukštosios mados klasikas subūrė kūrybinius sprendimus.

 

Be dydžio, ne mažiau dėmesio šįmet bus skiriama ir faktūrai. Nevengti metalu blizgančių audinių ir odos, blizgučių, kalnų krištolo ir žėrinčių siuvinėjimų. Pavasario ir vasaros kolekcijose jau pademonstruotas grubiai kaldintas metalas. Išskirtinio dėmesio sulauks sidabras. Mat pavasarį karaliaus futuristinis įvaizdis. Beje, jau kelerius metus stilistai ragina tarpusavyje drąsiai derinti skirtingų spalvų metalus. O šįmet tai padaryti bus dar lengviau. Mat metų spalva „Pantone“ institutas išrinko „Viva Magenta“, kuri apibūdinama kaip hibridinis atspalvis. Ji nėra nei šilta, nei šalta. Tad prie tokios spalvos apdarų puikiai derės tiek auksas, tiek sidabras.

 

Įspūdinga ir masyvi juvelyrika

 

Jau minėti ikoniškieji dizainerio Tomo Fordo auskarai yra puikus Haute couture kategorijos pavyzdys. Tokiais įspūdingais ir brangiais papuošalais puošiamasi, kai keliaujama į prabangų restoraną ar šventę. Visgi stilistai patikina, kad didelis ir puošnus aksesuaras gali būti pritaikomas ir prie gerokai kasdieniškesnių drabužių ansamblių. Šįmet madingi itin masyvūs ir pečius siekiantis auskarai, sudėti iš skirtingų medžiagų ir akcentų. „Chanel“ ir „Nensi Dojaka“ naujausiose kolekcijose rinkosi perlus bei brangakmenius. Tad geriausia sekti šia stilinga idėja ir ieškoti ilgų bei ryškių, bet ne per daug žėrinčių auskarų iš brangiaisiais metalais dengtų pigesnių lydinių ir kokybiškų pusbrangių akmenų. Vargu ar kas tikisi, kad kasdien į darbą mados gerbėjos vaikščios įsisegusios milžiniškus rubinus ar deimantus.

 

Nemažai dėmesio dizaineriai šių metų kolekcijose skyrė itin didelių perlų imitacijoms. Iš jų kuriami auskarai, vėriniai, apyrankės. Būtent tokiais oversized perlais savo modelius papuošė dizainerė Rejina Pyo ir „Givenchy“ mados namai. Jeigu papuošalų dėžutėje guli perlai, dabar juos pats laikas ištraukti į dienos šviesą. Geriausia aplink kaklą apvynioti kelias vėrinio eiles. Vis dar aktualūs išlieka ir upiniai perlai, kurie nepasižymi idealia forma. Tačiau svarbu prisiminti vieną svarbią taisyklę – šįmet perlai nederinami su grandinėlėmis ir pakabukais. Tad jeigu puošiamasi perlais, kiti mėgstami smulkūs vėriniai ir masyvios grandinės turėtų likti papuošalų dėžutėje.

 

Visgi tai nereiškia, kad masyvios grandinės nebus madingos. Šį pavasarį ir vasarą jomis tikrai galima puoštis. Tiesa, tai daryti saikingai. Ant didelių grandinių galima kabinti akinius, jomis puošti kaklą ar pakeisti rankinės dirželį. Būtent taip pasielgė įtakingieji „Louis Vuitton“ mados namai.

 

Pirštus 2023-iųjų pavasarį ir vasarą papuoš vadinamieji kokteiliniai žiedai. Ir jie turėtų būti dideli bei ryškūs. Tiesa, siūloma rinktis ne formaliai atrodančius žiedus su vienu dideliu brangakmeniu, o itin didelius ir iškilius juvelyrikos dirbinius. Madingiausi – nukaldinti gana grubiai, tačiau puošti kelių skirtingų akmenų deriniu. Stilistai jau dabar ragina ieškoti rožinio ir žaliosios citrinos atspalvių akmenėlių derinio. Puikiai derės prie pavasarinių ir vasarinių suknelių iš lengvų, vėjyje plazdenančių audinių.

 

Nepamišti artėjantį pavasario sezoną bus ir riešai. Juos turėtų puošti masyvios kaldinto metalo apyrankės. Tik pasipuošus tokiomis išmaniųjų laikrodžių ar apyrankių derėtų atsisakyti.

 

Jei didelės apyrankės ir žiedai atrodo nepatogūs, duoklę masyvių papuošalų madai galima atiduoti įsisegus didelę žėrinčią segę. Jų gali būti pačių įvairiausių – nuo turinčių spalvingų brangakmenių iki itin įdomių formų. Mados kūrėjai jomis pavasario ir vasaros sezono modeliuose susega plačius švarkus, segėmis puošiamas suknelių juosmuo arba suimamas oversized marškinių audinio perteklius ant liemens ir susegamas šone.

 

Ne per dideli batai

 

Jau kone penkerius metus mados kūrėjai neatsispiria pagundai kurti masyvius, grubius ir net kartais bjauriais vadinamus batus. Veikiausiai daugelio spintoje yra bent viena pora masyvių baikeriško stiliaus aulinukų arba sportinių batelių itin masyviu padu. Visgi, palyginus su šių metų pavasario ir vasaros kolekcijomis, praėjusių sezonų masyvūs padai atrodo gana kukliai. Tarp šiemet madingiausiųjų – batai, kurių padai – didesni, sagtys – gremėzdiškesnės, o išvaizda – nestandartinė.

 

Į mados olimpą grįžta ir platformos. Jos bus gana aukštos, tačiau netrukdys patogiai žingsniuoti. Įmantrių platforminių batų buvo ant „Bottega Veneta“, „Ports 1961“, „Masha Popova“ podiumų. Vis dar aktualūs išlieka vadinamieji Mary Jane (amerikiečių komiksų knygų personažas) bateliai. Tai apgaulingai kuklaus dizaino bateliai platforminiu padu, įmantresniu masyvesniu kulnu, puošti sagtimi ir vienu dirželiu. Tokia avalynė turėtų sudaryti nuostabų kontrastą lengvoms pavasarinėms suknelėms. Sykiu puikiai derės su maksi sijonais.

 

Kol orai dar neatšilo, galima mėgautis kita maksimalia avalynės tendencija – batais aukščiau kelių. Jie gali būti odiniai, blizgūs arba gana minkšti, svarbiausia, kad koją aptemptų ne per daug tampriai ir nesupanašėtų su ilgomis kojinėmis. Išskirtinio dizaino ilgaaulių pristatyta „David Koma“ kolekcijoje. Tokius batus lengviausia suderinti su trumpais sijonais ar šortais. Visgi išskirtinė avalynė stilingai atrodys ir dėvint ilgesnį sijoną su skeltuku ar kelius siekiančią geometriniais raštais margintą suknelę.

 

Rankinė, kurioje telpa visas gyvenimas

 

„Kuo rankinė didesnė, tuo geriau“, – apibūdindamas 2023-iųjų mados tendencijas kalbėjo Ryanas Klemanas, mažmeninės prekybos prabangiais rūbais ir aksesuarais gigantės „Moda Operandi“ direktorius. Maksi aksesuarų, ypač rankinių tendencija, mados eksperto teigimu, yra tarsi drąsus pareiškimas apie kintantį gyvenimo būdą. Didelėse rankinėse turi tilpti nešiojamasis kompiuteris, gertuvė, atsarginiai bateliai, akiniai nuo saulės, o kartais – viltys bei svajonės. Neštis su savimi daug daiktų reiškia aktyvų ir įvairių gyvenimą bei pirkti kuo mažiau vienkartinio plastiko – kavos puodelių, vandens buteliukų ir kt.

 

Tai visiška priešingybė pastaraisiais metais vyravusiai mini ar net mikrorankinių madai. Mažutėse rankinėse tilpdavo tik keli banknotai ir lūpdažis. Štai dabar bus galima susidėti viską, ko tik gali prireikti. Geriausias pasirinkimas pavasario ir vasaros sezonui – talpi pirkinių krepšio stiliaus rankinė. Gali būti pasiūta iš kokybiškos odos ir puošta minimalistine sagtele. Taip pat madingos medžiaginės ir raišteliais sutraukiamos rankinės, šiek tiek primenančios sportinius krepšius. Į mada sugrįžo siuvinėjimas ir blizgučiai, todėl didelės rankinės gali atrodyti gana puošniai. Tad tiks ir prie dalykinio kostiumo ir puošnesnės suknelės. Visgi it sraigei tampytis su savimi vonios kriauklės dydžio rankinę gali būti nepatogu. Tad dizaineriai į madą sugrąžino ant juosmens segamas pinigines. Jos taip pat atlieka ir diržo funkciją, nes gaminamos iš kokybiškos odos su elegantiška sagtele. Tokias pinigines-diržus šįmet pristatė mados namai „Celine“ ir „Dior“. Beje, šis aksesuaras gali derėti ir su didele talpia rankine. Tai savotiškas rinkinys. Tad išeiti pietauti galima tik apsijuosus diržu-pinigine, o keliaujant toliau – pasiimti ir didžiąją rankinę.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė