Prancūzės garsėja savo sugebėjimu atrodyti jaunatviškai, nepriklausomai nuo to, kiek joms iš tikrųjų yra metų. Be to, jos gyvena maždaug dvejais metais ilgiau negu britės. Ką gi jos daro, kad joms tai pavyksta?

 

9 priežastys, kodėl prancūzės nesensta:

 

prancūzės

  • Alkoholį vartoja kaip someljė. Daug žmonių bendraudami nevengia gurkšnoti mėgstamų alkoholinių gėrimų. Tačiau alkoholio vartojimas priskiriamas prie žalingų įpročių. Alkoholis pažeidžia širdį, sausina odą ir plaukus, trumpina gyvenimą. Jei atsisakyti alkoholio visiškai neketinama, reikia išmokti kaip profesionalūs prancūzų restorano darbuotojai – someljė. Jie pila gėrimą į gražias taures ir lėtai, su pasimėgavimu gurkšnoja. Jeigu esate įpratę kiekvieną vakarą išgerti taurę vyno, pabandykite tai daryti ne kasdien, o bent kas antrą ar trečią dieną.
 
  • Perka tik brangius ir kokybiškus akinius nuo saulės. Nesaugant akių nuo saulės padidėja tokių ligų kaip katarakta ar geltonosios dėmės degeneracijos rizika. Todėl prieš perkant naujus akinius nuo saulės reikia įsitikinti, ar jie yra pakankamai platūs (iki antakių ir ties smilkiniais), kad akys būtų maksimaliai apsaugotos. Akinių lęšiai gaminami iš tinkamos medžiagos: geriausi lęšiai gaminami iš polikarbonato, plastiko CR-39 ir mineralinio stiklo. Jie turi būti pažymėti europietiško standarto ženklu: CE. Be to, jie turėtų būti priklausyti 3 kategorijai pagal apsaugos nuo ultravioletinių spindulių stiprumą.
 
  • Valgo česnaką. Prancūzai valgo labai daug česnako. Tai puikus antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo žalingų laisvųjų radikalų, kurie greitina organizmo senėjimo procesus. Be to, česnakai mažina gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Česnakas taip pat gali sumažinti krūties ir prostatos vėžio riziką, rašo brightside.me.
 
  • Šaldytuvas turi būti nepriekaištingai švarus. Kuo žmogus vyresnis, tuo silpnesnė jo imuninė sistema. Todėl labai svarbu save saugoti nuo bakterijų ir virusų. Šaldytuve yra tinkama terpė jiems daugintis, todėl reikėtų stengtis, kad šaldytuve visada būtų švaru. Jeigu nebus pakankamai švaru, gali pradėti veistis pelėsis, listerijos, E. coli, salmonelių bakterijos. Šaldytuvą valyti reikia du kartus per mėnesį. Tačiau vietoj cheminių valiklių rekomenduojama valyti kempinėle, suvilgyta actu ir po to sausau nušluostyti paviršius.
 
  • Rūpinasi dekoltė sritimi. Dauguma moterų kruopščiai rūpinasi veido ir kaklo oda, bet pamiršta apie dekoltė sritį. Šioje srityje oda plonėja ir greitai raukšlėjasi, jei ja tinkamai nesirūpinama. Kiekvieną dieną reikėtų nepamiršti ritualo: drėkinti (yra daug kremų, skirtų dekoltė sričiai, kuriuos reikia švelniai įmasažuoti į odą sukamaisiais judesiais ir delnu braukiant aukštyn žemyn. Penkių minučių masažo per dieną pakanka, kad suaktyvėtų kolageno, kuris apsaugo nuo raukšlių susidarymo, gamyba), šveisti (naudoti švelnias odos priežiūros priemones su smulkiomis dalelėmis arba be jų) ir saugoti (pavasarį ir vasarą dekoltė sritis yra itin imli žalingiems saulės spinduliams, todėl reikia negailėti kremo nuo saulės). Dar vienas patarimas: kvepalais kvėpinti drabužius, nes kvepaluose esantis alkoholis odą sausina ir sendina.
 
  • Valgo stilingai. Valgymą paversti ritualu. Atsisėdus prie stalo nurimti ir gerai sukramtyti kiekvieną kąsnį. Valgant nežiūrėti televizoriaus. Skrandis sotumo jausmą pajunta tik po 20 minučių. Valgant ir užsiimant kita veikla suvartojama daugiau maisto, valgoma greičiau, prasčiau sukramtomas maistas.
 
  • Išbando prancūzišką treniruočių stilių. Osteoporozės padeda išvengti sportas vandenyje (vandens aerobika ir povandeninių dviračių treniruoklių minimas). Kai kūnas atsiduria po vandeniu, širdies ritmas sulėtėja ir gali būti sunkiau treniruotis. Be to, vanduo teikia daugiau apkrovos raumenims ir mažiau sąnariams, todėl sumažėja sąnarių pažeidimų rizika. Vanduo masažuoja kūną. Prancūzijoje vis daugiau moterų išbando povandeninius dviračius treniruoklius. Gyvenantys netoli vandens telkinių, gali bėgioti pakrante.
 
  • Miega ant geros pagalvės. Norint ilgai išsaugoti gerą sveikatą, svarbu pasirinkti tinkamą pagalvę, kuri leistų pailsėti raumenims ir sausgyslėms, ypač kaklo srityje. Jeigu kamuoja kaklo skausmai, svarbu pasirinkti gerą pagalvę. Mėgstantys miegoti ant nugaros, turėtų rinktis kietą ir tvirtą pagalvę, o tie, kurie mėgsta miegoti ant pilvo – ploną ir elastingą pagalvę, kuri padėtų išlaikyti galvą ir stuburą vienoje linijoje.
 
  • Turi savyje atsainumo. Jei labiau kaltinate save ir nerimaujate, kad nesate tobulas, tuo labiau tolsta svajonės apie sveiką ir ilgą gyvenimą. Svarbu prisiminti, kad niekas nėra tobulas. Jūsų svarbiausia užduotis yra tai pripažinti ir susitaikyti. Pasaulis nėra vien tik juodas ir baltas – jis kur kas sudėtingesnis. Visa tai jį padaro unikaliu, sudėtingu ir įdomiu. Nuolat siekti tobulybės gali labai varginti. Todėl reikėtų įsiklausyti į savo norus ir pagal tai kurti savo gyvenimą.