Kaip išrinkti dovaną, kuri iš tikrųjų patiktų? Tai nėra lengva užduotis, ypač todėl, kad daug žmonių, paklausti, ar ko nors nori, atsako, kad jie viską ir taip turi. Tačiau dažniausiai tai būna netiesa. Žmonėms patinka dovanėlės, nepriklausomai nuo to, kiek jiems yra metų, kokia lytis ar turtinė padėtis. Dovanodami parodome, kad nesame abejingi kitam žmogui, apie jį galvojome ir stengėmės.

 

dovanos

9 patarimai, kaip išsirinkti kalėdines dovanas:

 
  • Šventiškai supakuoti. Dovanas galima įteikti paprastai, bet galima ir netradiciškai – pavyzdžiui, įteikti lobio žemėlapį, kuriame pažymėta, kur ieškoti dovanos. Dovanas svarbu gražiai, šventiškai supakuoti. Išpakuoti dovaną – tai ne mažesnis džiaugsmas negu ją gauti!
 
  • Dovanoti įspūdžius. Bilietai į renginį patinka daugeliui. Ypač jei tai mėgstamos grupės koncertas, spektaklis, kuriame jau seniai norėtų apsilankyti, sporto žaidynės, kuriose dalyvauja mėgstamiausia komanda ir pan.
 
  • Sudaryti sąrašą dalykų, kurie patinka tam asmeniui, kuriam norite išrinkti dovaną. Kuo ilgesnis sąrašas, tuo geriau. Surašyti kuo daugiau dalykų, kurie jam patinka. Visko dovanoti nebūtina, bet antrą kartą peržvelgus šį sąrašą, atsiras daugiau idėjų ką padovanoti, kad patiktų.
 
  • Prisiminti praeitį. Jeigu neseniai baigė universitetą, galima padovanoti įrėmintą diplomą. Jeigu turėjo mylimą augintinį, galima padovanoti to augintinio paveikslą. Atgaivinti dovanomis prisiminimus apie vaikystę ir priminti veiklą, kuri kažkada labai patiko, bet paskutiniu metu nebeišeina rasti laiko.
 
  • Paklausti savęs, ko tas žmogus galėtų norėti. Kartais atrodo, kad žmogus jau turi viską, todėl nieko nebenori. Dažniausiai tokia mintis būna klaidinga. Visiems kažko reikia. Svajonių turi visi, kol yra gyvi. Pavyzdžiui, ko nori sėkmingas verslininkas? Laiko! Yra daugybė prekių, skirtų efektyviau planuoti laiką ir gyvenimą. Galima dovanoti dovanas, iš dalies susijusias su žmogaus profesija, hobiu. Mąstykite plačiau!
 
  • Šiek tiek pašniukštinėti. Interneto naršymo istorija gali parodyti, kokias knygas kitas žmogus norėtų paskaityti, ką jis norėtų išbandyti, patirti ar ko paragauti. Tai vienas iš veiksmingiausių būdų išsiaiškinti, ko žmogus nori, asmeniškai jo paties neklausiant. Atkreipkite dėmesį, ką jie pažymi socialiniuose tinkluose, ką komentuoja ir turėsite daug užuominų, ką dovanoti.
 
  • Dovanoje turi būti dalelė širdies to, kuris dovanoja. Geriausia, kai dovana yra suasmeninta. Šalia daiktų iš prekybos centrų galima pridėti kažką savo kūrybos. Galima nutapyti paveikslą, parašyti dainą, numegzti šaliką ar pan.
 
  • Prajuokinti. Padovanoti el. skaityklę, kurioje jau yra linksma ir nuotaikinga knyga. Pažįstate asmenį, kuriam labai patinka obuoliai? Padovanokite 10 kg obuolių arba jų sulčių! Rinkti tokią dovaną, kuri privestų nusišypsoti ir skaniai nusijuokti, nuplėšus blizgantį dovanų pakavimo popierių.
 
  • Būti labdaringiems. Ką daryti, jeigu žmogus tikrai turi viską, ko jam ar jai reikia? Idėja – paaukoti kažkokiai veiklai arba labdaringai organizacijai, kuria jis arba ji labai žavisi. Pavyzdžiui, jeigu labai patinka gyvūnai – paaukokite gyvūnų prieglaudai; jeigu savanoriavo Afrikoje – paaukokite šiek tiek pinigų į Afrikos labdaros fondus ir pan. Tegul dovana būna prasminga – paaukokite norimą sumą kito žmogaus vardu.