Apie kai kuriuos pasaulio menininkus yra girdėję visi, nepriklausomai nuo to, ar domisi menu, ar nelabai. Jie – genijai, turintys begalę keistenybių. Žmonės – ne tokie, kaip visi. Kai kurie iš jų buvo tokie ekscentriški, kad aplinkiniai vengdavo bet kokių susidūrimų su jais. Vieni iš jų sulaukė pripažinimo dar būdami gyvi, kiti – tik po mirties.

 

legendos

9 ekscentriškiausi pasaulio menininkai:

 
  • Baroko dailininkas Michelangelo Merisi da Caravaggio. Baigęs paveikslą nusigerdavo ir svirduliuodavo po miestą su kardu ir ieškodavo prie ko prisikabinti. Jam teko ne kartą sėdėti kalėjime. Popiežius net buvo paskyręs jam mirties nuosprendį.
 
  • Anglų poetas ir dailininkas Williamas Blake‘as. Menininkas teigė visą gyvenimą regėjęs vizijas, matęs ne šio pasaulio būtybes.
 
  • Tapytojas Richardas Daddas. Po to, kai užpuolė ir su peiliu nužudė tėvą, nes buvo įsitikinęs, kad jame yra įsikūnijusi piktoji dvasia, talentingas menininkas pateko į psichiatrinę ligoninę. Jis buvo įsitikinęs, kad jį kontroliuoja senovės Egipto dievas Oziris.
 
  • Olandų tapytojas Vincentas van Goghas. Pirmąjį paveikslą V. van Goghas nutapė tik sulaukęs 27-erių. Sirgo epilepsija. Per vieną priepuolį bandė užpulti draugą, Paulą Gauguiną, su skustuvu. Po to nusipjovė gabalėlį ausies.
 
  • Ispanų tapytojas Pablo Picasso. Juokaujama, kad pirmasis žodis, kurį ištarė P. Picasso buvo ne mama ar tėtis, o pieštukas. Kai 1911 metais iš Luvro dingo „Mona Liza“, P. Picasso buvo tarp įtariamųjų. Kubizmo pradininkas buvo pagarsėjęs lovelasas: kai kurios meilužių mielai pozavo.
 
  • Ispanų dailininkas Salvadoras Dalí. Daugelis šį siurrealizmo atstovą atskiria iš ekscentriškų ūsų ir prisimena jo paveikslą su tirpstančiais laikrodžiais. 1904 metais gimęs vyras nugyveno spalvingą gyvenimą. Jis išsiskyrė ekscentrišku būdu ir buvo linkęs įsitraukti į aršias diskusijas. Per II pasaulinį karą pabėgo į JAV. 1947 metais jis sau atliko egzorcizmą. Jį netyčia vos nenunuodijo žmona ir mūza Gala. Tai ilgainiui pažeidė menininko nervų sistemą.
 
  • Meksikos dailininkė Frida Kahlo. 1907 metais gimusi menininkė paauglystėje išgyveno tragiškoje autobuso avarijoje. Per avariją merginai lūžo stuburo slanksteliai, dubens kaulai, raktikaulis, šonkauliai ir kojos, išniro petys ir pėdos. Prieštaringai vertinama jos santuoka su meksikiečių menininku Diedo Rivera. Žinoma, kad Frida buvo biseksuali. Pora turėjo daug pažįstamų; kurį laiką pas juos gyveno marksistas Leonas Trotsky. Dauguma F. Kahlo darbų buvo autoportretai su gėlėmis, beždžionėlėmis, šydais ir su strypu perverta nugara. Frida mirė, sulaukusi 47-erių 1954 m.
 
  • JAV menininkas Jacksonas Pollockas. 1930 metais žymus menininkas buvo priverstas vogti maistą ir degalus dėl labai nepalankios finansinės situacijos. Dėl nervinio išsekimo buvo paguldytas į psichiatrinę ligoninę. Menininkas gyveno skursdamas, bet po jo mirties paveikslai parduodami už milijonines sumas.
 
  • Amerikiečių pop art meno atstovas Andy‘is Warholas buvo homoseksualus. Kalbama, kad jam patiko pirkti apatinius drabužius. 29-erių metų pasidarė nosies plastinę operaciją.