Šiuolaikinis, greitas gyvenimo tempas lemia, kad dauguma moterų neberanda laiko akimirką stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūną. Kai kažkas mūsų organizme pasikeičia, mes arba to nepastebime, arba apsimetame, kad mums viskas gerai. Tačiau kai kurie iš pirmo žvilgsnio nekalti simptomai gali rodyti rimtas sveikatos problemas!

 

moterys

8 simptomai, kurių moterys neturėtų ignoruoti:

 

  • Nepaaiškinamas svorio kritimas. Reta moteris nuliūsta, pastebėjusi, kad neteko svorio. Tačiau, jeigu svoris nukrinta staiga, nors nesilaikote dietos ir nesportuojate, atkreipkite į tai dėmesį. Priežastys gali būti: lėtinis stresas, diabetas, vėžys ir t. t. Reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.

 

  • Lėtinis nuovargis. Kartais visi žmonės jaučiasi pervargę, tačiau, jeigu pavargę jaučiatės ilgiau nei dvi savaites (net jei miegate pakankamai), reikėtų kreiptis į gydytoją. Tai gali būti skydliaukės sutrikimų, širdies ligų arba vitamino D trūkumo simptomas.

 

  • Krūtų pokyčiai. Kartą per mėnesį kiekviena moteris turėtų pasitikrinti krūtis. Pastebėjusi bet kokių pokyčių (spalvos, formos, guzelių ar kt.), turėtų apsilankyti pas ginekologą arba šeimos gydytoją.

 

  • Dusulys ir galvos svaigimas, atliekant elementarius judesius. Jeigu lengva fizinė veikla (pavyzdžiui, lipimas į antrą aukštą) sukelia galvos svaigimą ir dusulį, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją, nes tai gali būti arba astmos, arba širdies ligų simptomas.

 

  • Greitas širdies plakimas. Nereikia lankytis pas gydytoją, jeigu širdies ritmas pagreitėja per sporto treniruotę arba tada, kai nervinasi. Tačiau, jeigu visada jaučiate greitą širdies ritmą, nors nėra jokių pašalinių veiksnių, kurie galėtų jį skatinti, turėtumėte į šį simptomą atkreipti dėmesį.

 

  • Apgamų pokyčiai. Jeigu pastebėjote naują ar neįprastą apgamą, arba senas apgamas pakeitė savo spalvą arba formą, reikėtų apsilankyti pas specialistą. Ypač atkreipkite dėmesį į odos pokyčius, jei mėgstate daug laiko praleisti lauke, degintis saulėje arba soliariumuose.

 

  • Vidurių pūtimas. Po sočių pietų visi jaučia vidurių pūtimą. Jeigu vidurių pūtimas vargina ne tik po valgio, bet ir visada, gali būti, kad yra problemų su kiaušidėmis. Be to, jeigu pradedate jausti sotumą anksčiau laiko arba pilvo skausmą, taip pat reikėtų apsilankyti pas gydytoją.

 

  • Staigus regėjimo pablogėjimas. Jeigu pastebėjote, kad staiga pablogėjo regėjimas arba pradėjo dvejintis vaizdas, turėtumėte apsilankyti pas akių specialistą. Jeigu regėjimo pablogėjimą lydi galvos svaigimas, pusiausvyros praradimas, kalbos problemos, veido išraiškų pokyčiai, vienos kūno pusės tirpimas – reikėtų iškart skambinti greitajai pagalbai, nes tai gali įspėti apie artėjantį insultą.