Kvapai žmonėms daro didelį poveikį. Pavyzdžiui, aplanko malonus jausmas, primenantis jaukumą, šilumą ir namus, kai užuodžiamas obuolių pyrago kvapas. Tam tikri kvapai taip pat pakelia nuotaiką ir teigiamai veikia sveikatą, jau nekalbant apie tai, kad gali padėti sulieknėti.

 

dietos

8 maisto produktai, kurių kvapas padeda mesti svorį:

 
  • Ypač tyras alyvuogių aliejus. Vokietijos maisto chemijos mokslo centro tyrimas parodė, kad vien ypač tyro alyvuogių aliejaus uostymas gali suteikti didesnį sotumo jausmą. Kai į jogurtą buvo įdedama aromatinės medžiagos, identiškos alyvuogių aliejui, dalyviai suvartojo mažiau kalorijų ir turėjo geresnius cukraus kiekio kraujyje rodiklius, palyginus su tais, kurie vartojo jogurtą be priedų. Jų organizme taip pat buvo daugiau serotonino – hormono, kuris siejamas su sotumo jausmu. Alyvuogių aliejaus mėgėjus taip pat turėtų džiuginti ir tai, kad jame yra mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurie yra sveiki riebalai, padedantys sumažinti pilvo riebalų kiekį.
 
  • Česnakai, svogūnai ir aitriosios paprikos. 2012 metų tyrimas žurnale „Flavour“ atskleidė, kad stiprūs aromatai skatina žmones valgyti mažesniais kąsneliais. Todėl rekomenduojama į mitybą įtraukti aštrų maistą su aitriosiomis paprikomis, svogūnais arba česnakais arba tiesiog užbarstyti šiek tiek šių prieskonių ant bet kokių patiekalų. Yra įrodyta, kad aitriosios paprikos ir česnakai gali padėti sudeginti daugiau kalorijų ir taip pat gyventi ilgiau.
 
  • Žalieji obuoliai ir bananai. „Smell & Taste“ gydymo ir tyrimų fondo tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie uostė bananus ir žaliuosius obuolius, kada pasijusdavo alkani, numetė daugiau svorio negu tie, kurie to nedarė. Tikima, kad „neutralūs“, saldūs kvapai gali slopinti apetitą, todėl jeigu šalia neturite obuolio ar banano, galite įkvėpti vanilės ar pipirmėčių aromato.
 
  • Pankoliai. Ši traški, gaivi daržovė, turinti saldymedžio skonio natą, ilgą laiką buvo italų naudojama kaip gomurį apvalanti priemonė maisto degustacijose, taip pat ir kaip apetitą slopinanti priemonė. Kai užeina stiprus noras suvalgyti tam tikro maisto, nusilaužkite pankolio stiebą ar du ir išgerkite stiklinę šalto vandens.
 
  • Greipfrutai. Šie vitamino C ir likopeno turtingi citrusiniai vaisiai yra mėgstami tarp dietos besilaikančių asmenų, nes gali pagerinti svorio metimo rezultatus, ne vien juos valgant, bet ir juos uodžiant. Tyrėjai Osakos universitete Japonijoje pastebėjo, kad pelės, kurioms kas 15 minučių būdavo duodama pauostyti greipfrutų aliejaus, turėjo mažesnį apetitą ir greičiau metė svorį. Mokslininkai tiki, kad tai priklauso nuo to, kaip kvapas veikia su kepenų fermentais.