• 10 TV laidų ciklą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ kuria žurnalistė ir kulinarė Beata Nicholson ir Valstybinis turizmo departamentas. Laidos tikslas – parodyti, kokie turtingi esame savo šalimi ir kiek daug Lietuvoje neatrastų įdomybių. Žinoma, ir skaniai pavalgyti tradicinių patiekalų.

 

asociai

 

  • Nufilmuota apie 40 šalies kultūros paveldo ir gamtos objektų.

 

Beata

 

  • Filmavimų metu suvalgyta apie 20 tradicinių senųjų lietuviškų valgių, išvirta  ir išgerta „stebuklinga“ arbata (kibiras), paragauta saldainiais kvepėjusio jauko žuvims.

 

Beata+Mantas

 

  • Mažiausiai supratome apie ką tarmiškai kalbėjo šišioniškiai – Mažosios Lietuvos gyventojai. Bet birškis su germole, cypole ir ropikėmis buvo skanu.

 

Beata+Vytenis+Edmundas

 

  • Didžiausi Beatos atradimai: ančių lenktynės, kankorėžių uogienė, neišsipildžiusių svajonių ekspozicija ir faktas, kad žiedžiant puodus labiausiai dirba pilvo presas.

 

maistas

 

  • Kad nufilmuotume laidą nuvažiavome per 15 000 km. Kažkiek dar ir nuplaukta bei nuskrista oro balionu.

 

pyragas

 

  • Beatą laidose lydėjo režisierius Vytenis Pauliukaitis, operos dainininkai Merūnas Vitulskis, Rafailas Karpis ir Edmundas Seilius, aktorius ir humoristas Mantas Stonkus, profesorius, paveldo komunikacijos ekspertas Rimvydas Laužikas, Beatos vyras Tomas, vaikai – Izabelė ir Jurgis, aktorius Giedrius Savickas. Visiems jiems kelionės po Lietuvą tapo atradimu.

 

  • Statistika rodo, kad kas antras po mūsų šalį keliaujantis turistas yra lietuvis. Moterys labiau linkusios keliauti savo šalyje, nei vyrai. Tik maždaug penktadalis lietuvių keliauja po Lietuvą norėdami pailsėti, kiti lanko gimines ar draugus.

 

 

 

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji nansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.