Nedidelis gėlynas gali padėti pabėgti nuo liūdnų minčių ir sukurti pavasariško jaukumo atmosferą namuose. Yra keletas augalų, kurie šiuo metų laiku idealiai tinka auginti balkone. Renkantis augalus svarbu atkreipti dėmesį į balkono vietą. Vieni geriausiai auga pavėsyje, kitiems reikia daug saulės, o treti negali pakęsti stipraus vėjo ir jiems reikia papildomos apsaugos.

 

balkonas

1) Serenčiai. Tai labai nepretenzingos ir atsparios gėlės, kurios išgyventi reikia labai mažai vandens. Serenčiai žydi nuo ankstyvo pavasario iki ankstyvo rudens ir labai mėgsta šilumą. Gėlių augintojai ir namų gyventojai įvertins dar ir tai, kad serenčiai yra atsparūs kenkėjams ir atbaido uodus.

 

2) Petunijos. Bene populiariausias balkoninis augalas, mėgstantis šilumą ir saulę. Jei jūsų baltonas yra pavėsyje, o ten temperatūra ne aukštesnė nei 23 ℃, petunijos augs labai gerai. Petunijoms per dieną reikia 5 – 6 val. saulės šviesos, tačiau jos labai gerai toleruoja sausrą, todėl jų nereikia labai dažnai laistyti.

 

3) Verbenos. Gražus, efektingas augalas, gerai toleruojantis sausrą ir galintis augti tiek dėžėse, tiek vazonuose. Yra daug baltų, rožinių, raudonų, mėlynų ir violetinių atspalvių verbenų veislių, yra ir dvispalvių. Verbenas auginti lengva, tačiau jos gali turėti problemų dėl pelėsio (gana dažnai ant verbenų lapų atsiranda vadinamoji miltligė). Norint išvengti šios augalų ligos, lovelį ar vazonus su verbenus padėti gerai vėdinamoje balkono vietoje ir laistant nesušlapinti lepių augalo lapelių.

 

4) Trispalvės našlaitės. Maloniai kvepiančios gėlės, kurios idealiai tinka vazonams ir pakabinamiems gėlių loveliams. Jos būna įvairių spalvų ir geriausiai auga daliniame pavėsyje. Gavusios per daug šilumos gali nudžiūti.

 

5) Pelargonijos. Šie daugiamečiai žydintys augalai gali būti idealus pasirinkimas balkonui. Gėlės puikiai žydės tiesioginiuose saulės spinduliuose. Tinkamomis sąlygomis gali pasiekti net 60 cm aukštį. Tačiau kad pelargonija žydėtų visą sezoną, reikėtų nepamiršti reguliariai jos apkarpyti.

 

6) Begonijos. Šis gražus augalas žydės metai iš metų, jei bus laikomas šiek tiek pavėsingoje vietoje ir reguliariai laistomas. Tarp įspūdingiausių begonijų veislių yra vadinamoji angelo sparno begonija („Angel Wing Begonia”) ir karališkoji begonija, kurie turi spalvingus žiedus ir nuostabią žalią lapiją.

 

7) Mandevilos. Tai kambarinis vijoklis, kuris gali nepaprastai gražiai augti balkone. Jis yra lengvai prižiūrimas ir atsparus karščiui. Kai temperatūra nukrenta iki nulio, mandevila nuvysta ir žūsta, todėl dar žydintį vijoklį galima perkelti į kambarį žiemoti. Svarbu žinoti, kad augalas prarijus yra nuodingas, todėl jį reikėtų laikyti atokiau mažų vaikų ir gyvūnų.

 
8) Gardenijos. Nedaug gėlių gali prilygti nuostabiam gardenijų kvapui. Šie visžaliai augalai su baltais žiedais skleidžia itin stiprų ir saldų aromatą. Gardenijai reikia itin daug drėgmės ir gerai nusausintos dirvos. Augalas gali lengvai žūti, nes labai pritraukia kenkėjus ir yra linkęs į šaknų puvinį. Tačiau net jei gardenija ilgai neišsilaikys, jos nuostabus aromatas ir gražūs žiedai yra verti bent trumpam pasidžiaugti net ir savo namų balkone.